7 помилок в сантехнічних роботах, які доставлять багато проблем

0
89

Обмежений доступ до комунікацій

Нерідко в гонитві за естетикою недалекоглядні мешканці намертво замуровують труби і вентиля, або ж залишають до них символічний доступ. Мені важко зрозуміти, що діється в голові у таких людей, так як, на мій погляд, очевидно, що рано чи пізно комунікації доведеться ремонтувати або повністю міняти.

Якщо доступ до труб збережений, то їх ремонт не викличе особливих проблем. Але якщо доступ вкрай обмежений або взагалі відсутня, то навіть копійчаний ремонт зажадає демонтажу стіни і обробки.

Примітка. Це ж стосується сифона під раковиною, який рано чи пізно засмітиться.

Використання фум стрічки не за призначенням

Коли щось в будинку починає підтікати, багато несподівано для себе згадують, що у них десь залишилася фум стрічка після ремонту. Знайшовши фум стрічку, людина, далека від сантехніки, починає зовні обмотувати нею протікає місце, швидше за все вважаючи, що фум стрічка використовується як, наприклад, ізолента.

На жаль, проблему таким чином вирішити не вийде, а протікання нікуди не дінеться. Фум стрічка потрібна для герметизації і ущільнення з’єднань. При цьому використовується вона виключно всередині, а не зовні.

Монтаж з порушенням цілісності труб

Нерідко недосвідчені сантехніки, побоюючись розчеплення труб, фіксують їх чимось підручним, наприклад, вкручують саморіз в місце скріплення. Це груба помилка, яка коли-небудь призведе до потопу або засмічення.

Рада. Якщо ви побоюєтеся мимовільного розчеплення з’єднання при підвищеному навантаженні, то використовуйте більшу кількість опор.

Демонтаж рушникосушки

Для обивателя полотенцесушитель часто представляється марним обладнанням, яке займає і без того дефіцитне місце у ванній кімнаті. Як наслідок, його просто демонтують.

Однак, всупереч назві, полотенцесушитель потрібен не тільки для сушіння рушників, але і для опалення санвузла. Через його відсутність підвищиться вологість, а в слід за нею з’являться грибок, цвіль і неприємний запах.

Примітка. Якщо вас не влаштовує водяний полотенцесушитель, то рекомендую замінити його на електричний. Він, як правило, має більш привабливий зовнішній вигляд і працює цілий рік, а до того ж не може стати причиною потопу.

Економія на швах і стиках

Сама недоцільна економія при ремонті санвузла – це економія на герметиках, так як за статистикою на них припадає всього лише 1-3% від усіх витрат. Зате заміна зіпсованої меблів, ремонт обробки і виведення цвілі можуть коштувати як новий ремонт, а то і більше.

Зауважте, абсолютно всі шви і стики повинні бути загерметизовані, а не тільки на підлозі і в «мокрих зонах».

Недостатній ухил каналізації

Якщо ви часто стикаєтеся з засміченнями каналізації, а санвузол постійно наповнений характерними запахами, то цілком ймовірно, що причина в недостатньому ухилі каналізаційних труб. Щоб в них не накопичувалися вода і відходи, труби повинні мати достатній ухил.

Точний кут ухилу залежить від конкретної ситуації, але в цілому варто керуватися правилом: чим далі слив від каналізаційного стояка, тим більше ухил.

Відсутність опресування

Після того, як сантехнічні роботи закінчені, в обов’язковому порядку необхідно провести опресовування. Це потрібно для того, щоб виявити можливі слабкі місця або помилки, допущені при монтажі. Однак дану процедуру, на жаль, проводять далеко не завжди, так як для неї потрібно громіздкий спеціальний насос.

Але навіть якщо вам здається, що ремонт зроблений ідеально, в трубах і з’єднаннях можуть бути мікротріщини, про які ви можете навіть не підозрювати. Найкраще довірити опресовування сантехніку, у якого при собі є все необхідне обладнання, а найголовніше досвід подібних процедур.

Звичайно, все перераховане вище-це далеко не всі помилки, які можна допустити при ремонті сантехніки. Однак, на мій особистий досвід, вони мають найнеприємніші наслідки в довгостроковій перспективі. До того ж всі ці помилки досить банальні, тому уникнути їх зможе навіть людина далека від сантехнічного ремонту, якщо буде знати про них.

Попередня статтяPhilips розробляє шпалери, проводять електрику
Наступна статтяВчені сфотографували рідкісну кажана