Археологи зробили важливе відкриття в Сирії

0
306

Польські археологи, проводячи розкопки в районі сирійського поселення біля підніжжя гір Taurus, виявили кам’яну вежу, яка може рахуватися найдавнішою у світі. Тут же були знайдені безліч жител, 27 людських останків і три скелета тварин.


Залишки кам’яної вежі в Сирії

Протягом 10 років група польських і сирійських дослідників займається вивченням району Телль Карамел, що в 25 км на північ від Алеппо. Основна мета їх роботи – дослідження способу життя людини в докерамический період неоліту, який охоплює 10700 – 9500 рр. до н. е. В цей час відбувалося зародження сільського господарства, з’явився домашню худобу.

Остатки каменной башни в Сирии
Залишки кам’яної вежі в Сирії

Виникла тут модель сільського господарства згодом стала основою для всіх культур Стародавнього світу, поступово проникаючи через Анатолію в південно-східну Європу.

Поселення Телль Карамел, досліджене польськими фахівцями, розташоване на території площею 4 га. В ході попередніх розкопок тут були знайдені чотири круглі вежі, які відносяться до 11000 – 9650 рр. до н. е.

Остатки каменной башни в Сирии
Залишки кам’яної вежі в Сирії

Четверту вежу археологи виявили протягом останнього сезону. Зараз – ще одну – п’яту. Обидві башти мали діаметр 6 м, а товщина їх стін дорівнювала 1,5 м.

У центральній частині вежі розташовувалися кругові підстави, де містилося вогнище, до якого вели два кам’яних проходу. За ним проходили ті, хто повинен був підтримувати вогонь.

На думку археологів, вежі використовувалися в культових цілях і як місце для зборів жителів поселення.

Також поблизу були знайдені 27 могил, деякі з людей, похованих тут були після смерті обезголовлені (голови лежали поруч). Це поширена традиція на Близькому Сході, кажуть дослідники. Три онагра (диких осла) були поховані поруч, при чому вони, як і люди, виявилися обезголовленими.

Тіла були поховані у позі ембріона, це може свідчити про те, що стародавні жителі вірили в реінкарнацію. Часто мертвих ховали в їх будинках під підлогою, повідомляє Science in Poland.

Поховання знайшли поблизу одного з двох храмів. Один з них розміром 10,5х5 м поділявся на три частини. В його апсиді розташовувався стела з чотирма поглибленнями. У центрі знаходилася платформа – свого роду вівтар, зроблений з білого вапняку. У цьому місці приносилися в жертву тварини – здебільшого буйволи, газелі і онагр.

У східній частині святилища археологи знайшли цілу крейдяну фігуру жінки, а також масивний кремнієвий сокира.

Попередня статтяВчені створили камеру, схожу на око
Наступна статтяНові види тварин і рослин виявлені у Вєтнамі