Бак під тиском для обробки деревини

0
73

Вітаю всіх любителів саморобок, сьогодні представляю вашій увазі варіант виготовлення бочка, в яке закачується повітря під тиском. Судячи з коментарів до відео, автор виготовив його для обробки деревини, для прискореного просочення її полімерними складами. В результаті після термообробки деревина ставати більш міцною і при обробці набуває красиву текстуру. Ще це процес, якщо я не помиляюся, називають стабілізацією деревини. Але це судячи з коментарів. По суті, це щось схоже на автоклав, тільки не для консервування, а для дерева. Може бути, хтось із вас стикався з подібними конструкціями і знає точно, що це і для чого. Загалом, ідейка мене зацікавила, і я вирішив представити її вам. Тим більше, що конструкція зовсім не складна у виготовленні. Може, хтось знайде їй інше застосування. Загалом якщо і вас ідея зацікавила, ласкаво прошу, читайте статтю, дивіться відео під нею і беріть ідею на замітку.

Матеріали:

* старий бак (швидше за все від компресора),* металева смуга перетином 20х3 мм,* металевий куточок перетином 40х40 мм,* різьбові шпильки (приблизно м14-16),* шайби і гайки під шпильку,* металевий пруток діаметром 10-12 мм,* гума товщиною 4-5 мм,* фарба,* профільна труба для ніжок (перетин на свій розсуд),* клей для склеювання гуми і металу),* листовий метал товщиною приблизно 3-4 мм,* комплект манометр зі штуцерами і краником.

Інструменти та обладнання:

* токарний верстат по дереву (необов’язково),* болгарка з відрізними і зачисними колами,* зварювальний апарат,* ріжкові ключі,* лещата,* інструмент для розмітки (лінійка, рулетка і маркер).

Крок 1.

Виготовлення автор починає з підготовки бака. Готує він його вельми незвичайним і небезпечним способом-затискає в токарному верстаті по дереву. Особисто я б так не ризикував і вам не раджу, до того ж такий верстат є не у всіх. У будь-якому випадку, для видалення іржі автор використовує болгарку, просто без верстата процес займе трохи більше часу.

Перш ніж приступити до зачистки, автор відкрутив колеса і болгаркою зрізав всі зайві деталі. Потім всю поверхню зачистив.

Так само болгаркою підчистив один зі швів. Потім в цьому місці (по шву) виконав розмітку і по ній розпиляв бак.

Крок 2.

На цьому етапі автор підготував ніжки. Їх буде три штуки. Заготовки профільних труб автор підігнув в лещатах (на око). Потім завдав по краях розмітку, по ній обрізав зайве.

Потім залишилися язички підігнув до торців і обварив. Після готові ніжки автор приварив до баку знизу.

Крок 3.

На цьому етапі автор зайнявся верхом бака і кришкою (відрізана раніше частина). На фото видно, що до крайок ємності і кришки приварені бортик, це кільця вирізані з листової сталі. Цього немає на відео, але тут думаю все зрозуміло.

Для більш щільного з’єднання і щоб кришка не зміщувалася, автор вирішив доповнити його обручем. Його автор виготовив з металевої смуги перетином 20х3 мм. Від неї відрізав відрізок потрібної довжини, з нього зігнув кільце потрібного діаметру, зайві краї обрізав і зварив обруч.

Крок 4.

Яке щільне з’єднання без гумових прокладок. Саме їх автор і виготовив на цьому етапі. Зі шматка гуми автор вирізав по діаметру кришки два кола, процес на фото.

Крок 5.

Тепер необхідно передбачити кріплення кришки. Для цього автор використовує металевий куточок. Від нього, але відрізав чотири ось такі заготовки.

Кожну по черзі затиснув в лещатах і потиснув полки всередину за допомогою ось такого фанерного шаблончика. Як на мене, так робити це не обов’язково.

Потім автор відрізав ще чотири таких заготовки, завдав на полиці ось таку розмітку (на фото погано видно, але далі буде більш зрозуміло, що до чого).

Крок 6.

На цьому етапі автор повернувся до раніше підготовленого обруча. Його він приварив до борту кришки, спочатку прихопив прихватками, щоб все було рівно і акуратно, потім обварив повністю.

Крок 7.

Тут автор знову повертається до кріплень. Серед раніше підготовлених деталей з куточків, на фото ми бачимо шпильки і гайки з шайбами. З них автор зібрав ось такі комплекти, які приміряв до ємності з кришкою ось таким чином.

Далі автор зафіксував кріплення дротом (або мотузкою) і приварив до корпусу і кришці.

Крок 8.

На цьому етапі автор вирішив пофарбувати конструкцію. Для цього він використовує не звичайну фарбу, а червоний колір і якусь прозору рідку масу. Всі ці компоненти автор змішав і цим складом пофарбував деталі.

Крок 9.

На цьому етапі автор виготовив затискні баранці для гвинтів (назву їх так). Для цього він взяв відрізок трубочки і за допомогою маркера і лінійки наніс на неї ось таку розмітку.

Потім, спочатку просвердлив в стінці отвори, а потім розрізав трубочку на чотири частини.по діаметру отворів в трубочках автор підібрав пруток і так само розрізав його на чотири деталі потрібної довжини.потім трубочки з протилежного отвору боку нарізав хрест-навхрест по торцю, трохи розвальцював їх і запресував з цього боку гайки. Після їх обварив і зачистив. Баранці готові.

Крок 10.

Дно бака автор залив розчином (швидше за все це цемент), мабуть для обважнення і стійкості.

Крок 11.

Тепер необхідно виготовити ущільнення з’єднання кришки з баком. Для цього автор приклеїв раніше вирізані гумові кола. Спочатку одне коло приклеїв до кришок. Наніс клей на ободок кришки і на гумовий диск, з’єднав деталі, і місце з’єднання простукав деревинкою з молотком.

Потім, змастив ободок на баку і зверху встановив кришку, в яку попередньо помістив другий гумовий круг, це для того, щоб не було зміщення.

Після ножем вирізав з кришки і бака зайву гуму.

Крок 12.

Шпильки кріплення автор доповнив втулками, закріпивши їх так, як показано на фото. Після встановив їх в приварені куточки, зафіксував, встановив кришку і накрутив баранці.

Крок 13.

Тепер потрібно передбачити подачу повітря під тиском. Для цього автор використовував ось такий покупної комплект з манометра, штуцерів, хрестовини і краника.

Всі деталі автор зібрав, використовуючи фум стрічку, потім готовий вузол вкрутив в бак. У баку був ще один різьбовий отвір, його автор закрив заглушкою.

Крок 14.

На цьому етапі автор випробував свою конструкцію в справі. У бак встановив дві ємності з деревиною і полімерами. Затиснув кришку і подав повітря під тиском. Після спустив його. Дістав ємності, ось що у нього вийшло.

на цьому у мене все, всім спасибі за увагу. Пропоную поділитися в коментарях своїми міркуваннями по даній саморобці, думаю, це буде цікаво всім. Всім удачі і до нових зустрічей в гостях у самодєлкіна!!! джерело (source)

Попередня статтяОсновні етапи будівництва
Наступна статтяШторний підхоплення-квітка “півонія” своїми руками