Чим залити тепла підлога стяжку. Необхідна товщина стяжки під водяна тепла підлога

0
65

Чим залити тепла підлога стяжку. Необхідна товщина стяжки під водяна тепла підлога

Плануючи роботи по стягуванню підлоги при монтажі водяного обігріву під статевим покриттям, важливо знати, яку товщину розчину заливати. Адже від цього залежить ккд системи і термін її служби.

При тонкому шарі економиться паливо, так як тепловіддача листкового пирога (стяжка-підлогове покриття) — дуже високе, але прогрів буде смугами, нерівномірним, через що і бетон стяжки і підлогу швидко прийдуть в непридатність. Товстий шар забирає на себе значну частину тепла, істотно знижуючи ккд котла. Підсумок-непомірно високі витрати на паливо.

Якщо хтось думає, що оптимальна товщина стяжки для водяної теплої підлоги надрукована в будь-якої таблиці або інструкції, то сильно помиляється. Тут якраз той випадок, коли конкретної відповіді просто не існує — різні фактори диктують свої параметри розмірів стяжки. Серед них:

  • вид основи підлоги: бетонне перекриття, дерев’яна чорнова підлога, грунт в індивідуальному будинку;
  • вимоги до температурного режиму в приміщенні, що обігрівається;
  • висота стель;
  • наявність ухилу біля основи підлоги;
  • товщина укладаються труб;
  • вид застосовуваних розчинів;
  • конфігурація приміщення;
  • роль стяжки.

Спираючись на перераховані вимоги, фахівці виділяють 3 різновиди стяжки по товщині:

  • мінімальну-товщина близько 2 см, заливається самовирівнюючими сумішами без армування;
  • оптимальну (середню) — товщина 5-7 см;
  • максимальну — до 17 см.

Розглянемо більш детально, коли яка стяжка заливається.

Мінімальна

Відповідно до снип, мінімально можлива товщина заливки труб водяного опалення:

  • 20 мм для сумішей з самовирівнюється шаром;
  • 30 мм з армуючої сіткою під трубами;
  • 40 мм для бетонних розчинів без армуючих елементів.

Товщину стяжки в 20 мм можна отримати тільки при одному варіанті: діаметрі труб опалення 16 мм, використанні для заливки стяжки готових швидковисихаючих сумішей, що ховають трубопровід, і кахельної плитки на підлозі. Виняток з комбінації будь-якого з елементів призводить до швидкого руйнування і стяжки, і підлоги.

Мінімальна товщина стяжки.

При використанні цементних розчинів не все так просто. Мінімальний шар стяжки (4 см) можна отримати тільки на ідеально рівній поверхні основи підлоги і мінімальному діаметрі труб. Будь-які перепади висот додають по кілька додаткових сантиметрів. Збільшення перетину труб також вносить свою лепту в збільшення товщини заливки. Наприклад, при ухилі підстави підлоги на 1 см і трубах діаметром 25 мм, товщина стяжки буде 7-8 см.

Якщо укладається напівсуха стяжка на теплу водяну підлогу, то її мінімальна товщина 5 см при виконаної чорнової стяжки підлоги і діаметрі труб 16 мм.

Максимальна

Про такий показник, як максимальна товщина стяжки, снип нічого не говорить — просто немає даних. На практиці до неї вдаються тільки в двох випадках:

  • сильно завалено підставу підлоги;
  • стяжка виконує функцію фундаменту (основний принцип будівництва індивідуальних будинків в німеччині).

У першому випадку краще спочатку вирівняти підставу підлоги, а потім монтувати і заливати труби опалення, що дозволить більш ефективно опалювати приміщення. У другому випадку заливка стяжки на теплий водяна підлога не повинна перевищувати 17 см — більш товстий шар заливати безглуздо. У росії максимальний розмір стяжки заливають в гаражі і на проблемних грунтах при будівництві приватного будинку.

Оптимальна

Середній (оптимальний) розмір заливки стяжки становить 45-70 мм. Використання фіброволокна (про цей матеріал можна прочитати в статті « стяжка підлоги з фіброволокном ») дозволяє отримати міцне покриття труб, що витримує значні навантаження, динамічного і статичного характеру. У таких випадках висота стяжки над водяним теплою підлогою може бути всього 25-30 мм.при використанні армуючої сітки або прутків загальна товщина стяжки повинна бути в межах 6-7 см.

Оптимальна товщина стяжки.

Основною характеристикою бетонної стяжки є її щільність. Вона залежить від марки бетону, і для теплих підлог рекомендовані бетони марки 150-300. На ці показники потрібно уважно дивитися, тому що вони багато в чому залежать від якості цементу! чому такий розкид в марках бетонів: від 150 до 300? бетон марки 150 для житлового будівництва, 300 – для промислового.

З приводу різних присадок для бетону для теплої підлоги. Якщо бетон спочатку якісний, то без присадок можна обійтися, при бажанні заощадити — можна заощадити. Але присадки однозначно поліпшать якість стяжки і якість опалення теплою підлогою: швидкість прогріву і, відповідно, економію енергоносія. Крім того, в бетон можна додати пластифікатор — для зменшення ймовірності розтріскування стяжки при нагріванні-охолодженні.

Заливати стяжку для водяної теплої підлоги потрібно не цементно-піщаним розчином, а бетоном на основі відсіву (дрібнозернистий щебінь з піском, продається/привозиться вже все разом). Бетон з відсіву набагато міцніше, ніж цементно-піщаний розчин, менше ймовірність розтріскування, краще тепловіддача.

Склад бетону самий звичайний … Тобто, якщо бетонні роботи для вас не новина, то і нічого нового ви тут не відкриєте:

— склад бетону з відсіву: 1:6 (на 1 частину цементу 6 частин відсіву);

— склад бетону з піску і щебеню: 1:4:3,5 (на 1 частину цементу 4 частини щебеню і 3,5 частини піску). Насправді, тут потрібно поекспериментувати самостійно. Можливо, піску варто трохи взяти більше або навпаки, щебеню трохи менше, щоб бетон виходив потрібної пластичності. При нестачі піску (або надлишку щебеню) поверхню стяжки важко буде зробити гладкою.

Розводять такі суміші звичайним «міксером», що закріплюється в дрилі.

У них додані різні пластифікатори, тому працювати з такими сумішами легше.

— і додати його в бетон при замішуванні. Пропорції читайте в інструкції на упаковці до пластифікатора.

Ще у компанії rehau є скловолокно для армування бетонної стяжки. Поставляється воно в таких пакетах:

Звичайно, на фото не можна відрізнити вміст пакету від чогось іншого зовні схожого, але вже повірте, це воно.

Армувата або армувальне волокно просто замішується разом з бетоном в бетономішалці і все. Тобто з таким скловолокном можна обійтися без іншої арматури (без арматурної сітки) в стягуванні.

Як зробити тепла підлога у ванній своїми руками з водяною системою нагріву

Отже, давайте розбиратися як зробити тепла підлога у ванній своїми руками, використовую водяну систему нагріву:

Для початку вам необхідно буде зробити план розкладки труб в приміщенні, а також запланувати розташування шафи з колектором, який підключається до джерела гарячої води і передає її по контурах труб водяної системи нагріву. У колекторі передбачено кілька виходів для різних контурів-саме за рахунок цього і буде відбуватися регулювання температури в приміщення, тобто. Ви можете включити все або вимкнути будь-які контури, регулюю температуру у ванній.

Для колектора необхідно передбачити дві труби – через одну буде подаватися нагріта вода, а через другу відбуватися відведення рідини, яка пройшла по всій системі.

Тепер саме час зробити відмінну і надійну гідроізоляцію, якщо він ще не була зроблена. Якщо використовувався рулонний гідроізоляційний матеріал, то необхідно як слід зварити місця нахлеста за допомогою будівельного фена або паяльника.настала черга чорнової стяжки, причому відразу необхідно врахувати, що її рівень повинен бути нижче рівня позначки чистої підлоги з урахуванням кахельної плитки десь на 7 см.на даному етапі допустимо наявність невеликих перепадів по висоті.

Кілька днів треба “доглядати” за стяжкою, постійно змочуючи її, щоб розчин набрав міцність.

Тепер необхідно застелити всю поверхню фольгою — це створить додатковий екран, що відображає інфрачервоні хвилі, направляючи їх назад в кімнату. Стики фольги проклеюєте скотчем, бажано щоб він був спеціальний — алюмінієвий.настала черга за укладанням поліетиленових труб, згідно зі складеним раніше планом. Кріпити труби необхідно безпосередньо до стяжки, при цьому відстань між трубами необхідно робити не менше ніж 150 мм.нерідко, для зручності кріплення труб на підлогу кладуть металеву сітку, до якої можна прикручувати гнучкий шланг звичайним дротом. Далі приєднуєте один кінець труби на подає гребінку колектора, а інший — на зворотну.

Труби встановлені і тепер ви робите підсумкову, чистову стяжку, причому самеЇї вам необхідно зробити максимально-рівно, так як підсумкової обробкою буде вже укладання керамічної плитки.

Товщина стяжки поверх водяної теплої підлоги. Від чого залежить товщина

Стяжка являє собою шар розчину цементу з піском, який укладають на основу підлоги. На дану поверхню монтують в подальшому підлогове покриття. Стандартна-складається з суміші піску, цементу і води. Іноді додають спеціальний пластифікатор.

Виконують для:

  • вирівнювання покриття;
  • підвищення гідроізоляції підлоги;
  • прокладки комунікацій;
  • поліпшення теплоізоляції;
  • збільшення висоти підлоги;
  • монтажу теплої підлоги.

Без використання стяжки зробити підлогу рівним неможливо.

Товщина може бути різною, на неї впливають:

  • застосування приміщення;
  • плановане підлогове покриття;
  • тип грунту (при укладанні на грунт);
  • призначення підлоги.

Товщина може залежати від умов в яких виконується монтаж водяного статі:

  1. мінімальної товщини-при стелях до 2 см. Армована сітка в даному випадку не застосовується. Пол заливають самовирівнюється сумішшю, яка швидко застигає.
  2. середньої товщини-2-7 см.крім бетонного розчину укладається арматура або армована сітка.
  3. максимальної товщини 7-15 см.робиться найчастіше одночасно для всього будинку з бетону і арматури, виступаючи при цьому паралельно в ролі фундаменту.

Класичну стяжку виконують з бетону і щебеню. Однак такий варіант не вийде використовувати для тонкої заливки.

Під час заливки на водяну теплу підлогу необхідно пам’ятати про її факторі розширення. Для його усунення по всьому контуру приміщення закріплюють демпферну стрічку. Вона стискається для компенсації розширення бетону при нагріванні. Без неї бетон тріскається, а з її застосуванням залишається цілим.

Для монтажу теплої підлоги може застосовуватися будь-який з існуючих видів:

  • мокра;
  • напівсуха;
  • суха.

Мокру заливають з розчину цементу, піску і води. Такий варіант є найпростішим і не вимагає наявності досвіду виконання подібних робіт і спеціального інструменту.

При відсутності бажання розбиратися з правильними пропорціями цементу і піску для приготування суміші, можна купити готову. Такий варіант є найтоншим.

Напівсуха складається з тих же компонентів, що і мокра, але для приготування розчину використовується набагато менше води і в суміш доданий спеціальний пластифікатор. Класти її без досвіду досить складно. До того ж будуть потрібні бетономішалка, без якої якісне приготування розчину неможливо і віброплити.

Суха виконується з сипучих матеріалів, які розрівнюють і застеляють фанерою або дсп. Виконати таку стяжку самостійно дуже просто. Однак у неї є мінуси:

  • велика товщина;
  • низька провідність тепла.

Для заливки інфрачервоного теплої підлоги використовується мінімальна товщина. Під електричний тепла підлога необхідно залити близько 4 см.з усіх видів теплої підлоги найтовстіша – необхідна для водяного.

Велика товщина істотно зменшує висоту стель, тому бажано не застосовувати її в невисоких приміщеннях.

Товщину необхідно розраховувати індивідуально для забезпечення необхідної міцності в конкретних умовах.

Занадто маленьку товщину може пошкодити різкий перепад температури і тиск меблів. При занадто товстому шарі доведеться зіткнутися зі складністю регулювання температури в приміщенні і великих втрат тепла на обігрів. До того ж порушення технології може привести до її розтріскування.

Тепла підлога на бетонну стяжку. Структура і товщина

Тепла підлога під стяжку —багатошарова конструкція. Знизу монтується чорновий шар, призначений длявирівнювання нерівностей підстави. У разі якщо підставою виступає бетоннапліта перекриття, і вона рівна, то даний шар можна не заливати.

Другий шар робиться тільки при електричному типі підлог, він заливається на гідроізоляцію. Третій-обов’язковий при будь-якому вигляді теплої підлоги, на нього стелиться фінішне покриття.

Відео водяна тепла підлога своїми руками. Частина 3. Як зробити стяжку

Попередня статтяHubble зловив далекого родича Чумацького Шляху
Наступна статтяКубик Рубіка за 23 ходу