Газон з білої конюшини: відгуки садівників

0
92

Газон з білої конюшини: відгуки садівників

Кілька років тому купили з чоловіком дачу. При оформленні прибудинкової ділянки частину землі засіяли білою конюшиною. Результат порадував. Вже 3-й рік навесні ділянку покривається красивим зеленим покривалом, а ближче до літа з’являються білі квіти. Газон виглядає дуже ефектно і акуратно.

Людмила, 35 років, рязань

Засіяв конюшина в травні. Погода була сира, часто йшли дощі, тому трава зійшла досить швидко. Я знав, що конюшина необхідно скошувати, але зовсім не було на це часу. До серпня рослини розповзлися і на сусідні ділянки. Сам газон підстриг газонокосаркою, а там де конюшина зайняв чужу територію – просто перекопав його, удобривши землю, як сидератом.

Андрій, 56 років, москва

В цілому, дуже задоволений. Конюшина – як газонна трава ідеально підходить, майже не витоптується, не в’яне в спеку, не вимагає добрив. Єдиний мінус-після дощу трава стає дуже слизькою, і ходити по ній потрібно дуже акуратно.

Іван, 45 років, ростов

Вже 5-й рік доглядаю за газоном з повзучого конюшини на присадибній ділянці. Дуже подобається зовнішній вигляд і характер цвітіння. Яскраво-зелене листя добре поєднуються з білими пухнастими квіточками.

газон з конюшини-фото в період цвітіння

Завжди вважала конюшина бур’янистою травою, але побачила у сусідки доглянутий газон з цієї рослини і була вражена. Засіяла у себе на дачі ділянку і чекаю результату. Дуже подобається, що білий конюшина газон робить щільним і дуже м’яким. Інші трави не так приємні для ніг.

Євгенія, 30 років, нижній новгород

На дачі засіяла всі вільні ділянки білою конюшиною і дуже задоволена. У мене двоє маленьких дітей, яких неможливо утримати на місці. Тепер вони вільно бігають по території, і я не боюся, що рослинам настане кінець. Конюшина не боїться витоптування і швидко відновлюється.

Газон з білої конюшини плюси і мінуси. Які плюси і мінуси газону з конюшини?

Можливо-чи для газону вибрати тільки конюшина, або краще поєднувати його з іншими сортами трав? які плюси і мінуси газону з конюшини, якщо розраховувати на газон, який при мінімумі догляду залишиться якісним, і який конюшина вибрати для галявини?

Конюшина-одне з найбільш декоративних рослин для створення мальовничих галявин. Він прекрасно оживляє загальний фон, робить газон об’ємним і живим. Для газону на дачі, в приватному будинку або при облаштуванні прогулянкових зон найчастіше використовують білий конюшина. Якщо задатися питанням, які плюси і мінуси газону з конюшини можу вплинути на вибір, то відповідь для кожного буде своїм.

Безсумнівні плюси газону з конюшини змушують зробити вибір на його користь тих, кому важливі:

  • щільна структура газону, без лисин і бур’янів. Конюшина “заглушить” більшість однорічних бур’янів завдяки щільному покриттю грунту. Крім сильної кореневої системи, він кидає свої» вусики ” навколо основного паростка – це дає можливість заповнити всю поверхню грунту і накрити її дрібної і густим листям у формі трилисника.
  • відмінні декоративні якості. На відміну від газонних трав, листки конюшини круглі, в залежності від великої кількості сонячного світла вони змінюють гаму від ніжно – смарагдового до глибокого зеленого — це створює візуальний обсяг і пишність. Крім цього, дрібні і ароматні квіти, протягом, практично, всього літа, роблять галявину гідною погляду самого вимогливого цінителя прекрасного. Якщо на дачі є така галявина – більшість господинь влаштовує на ній літні столи для чаювань.
  • низькорослі сорти, а особливо – біла конюшина, не потребують частої стрижки. Газонокосарка або тример вам знадобитися не більше трьох разів за весь сезон. Рослина розстеляється по землі, і до верху піднімаються тільки квітки на дуже короткому стеблі. Після стрижки, конюшина відновлюється протягом трьох-п’яти днів. Найчастіше такий газон не стрижуть взагалі.
  • висока стійкість до витоптування. Навіть на доріжках, які використовуються як основні, в місцях, де грають діти і тварини, при технічній псування газону – він відновлюється протягом пари діб. Це зручно в разі, якщо автомобіль доводиться ставити на територію газону.
  • ідеально використання конюшини на схилах або дизайнерських штучних нерівностях ландшафту. Завдяки сильній кореневій системі і здатності повзти у всіх напрямках, конюшина тримається на практично стрімких кручах, головне – сонячне світло і полив.
  • особливі бактерії, які живуть на його коренях, мають властивість-наповнювати грунт азотом. Якщо ви маєте змішаний газон, це сприятливо діє на інші трави, і вирішує питання з штучним добривом газону.
  • можливість поєднувати з іншими травами для заповнення лисин. Конюшина проростає досить швидко, і протягом пари тижнів застеляє витоптані стежки або місця ігор дітей. Чи не значна витрата – 1,5-2 кг на сотку і простота посіву вирішує питання «ремонту» існуючого газону в найкоротші терміни.
  • безпека для дітей і тварин. Найменші діти, завжди не проти спробувати на смак все, що їх оточує. Конюшина не потребує добриві і завжди чистий. Це дозволяє не турбуватися про отруєння. Дитячі газони найчастіше роблять з конюшини, враховуючи цей момент.

Мінуси газону з конюшини не великі, але все ж є. У деяких випадках, віддають перевагу змішаному газону через таких моментів, як:

  • газон з конюшини більш слизький, ніж з інших трав. Густий покрив і об’ємні листя довго зберігають вологу на грунті – це дозволяє конюшині бути постійно трохи сирим. Якщо газон планується для місця активного відпочинку – варто змішати його з іншими травами, або використовувати для іншої зони на ділянці.
  • активне розростання. Цей пункт можна віднести як до позитивних, так і до негативних моментів. Якщо поруч з галявиною ви плануєте вирощувати овочі або розбивати квітники – конюшина із задоволенням облюбує і ці території. Він простий в прополюванні, але краще, якщо ви відразу визначите межі для нього і будете купірувати, що повзуть в сторону грядок, стебла.
  • не охайний вигляд у відцвілих суцвіть. Після цвітіння, квітка конюшини стає коричневим-перетворюється в насінник. Це кілька псує вигляд, але рослина практично постійно в цвіту, і якщо для вас ці невеликі нюанси важливі – варто вибрати газон з не квітучих трав. Але те, що рослина сіє насіння саме, на відміну від трав, які постійно стрижуться – швидше плюс.

Краща газонна трава для дачі витісняє бур’яни не вимагає догляду. Види трав для газону, що витісняють бур’яни

Багато власників заміських будинків з ділянками роблять навколо своїх споруд красиві і акуратні газони. При їх створенні рекомендується підбирати різні види трав, які будуть витісняти бур’яни. Сьогодні ми поговоримо про те, які рослини можна віднести до даної групи і як правильно за ними доглядати.

Різновиди трав

В даний час існує величезна різноманітність трав для газону, які дозволяють боротися з бур’янами. Всі вони мають високий рівень стійкості до вбирання вологи, до посухи, до різких перепадів температури. Крім цього, велика частина таких рослин відноситься до низькорослого виду. Такі різновиди набагато легше стригти.

До найбільш поширених видів такої багаторічної трави для газонів можна віднести наступні різновиди.

  • тонконіг луговий. Ця рослина починає активно рости вже ранньою весною, тому садити його рекомендується під зиму. Цей вид досить швидко розростається. Тонконіг легко переносить різкі перепади температури, в тому числі і сильні холоди, пориви вітру. Після посадки трава зможе сходити щороку протягом десяти років. На четвертий рік різновид набуває здатність до витіснення бур’янів. До настання цього терміну стебла рослини ще занадто тонкі і слабкі для цього. Тонконіг луговий розмножується за допомогою самозапилення. Існує кілька основних сортів цієї трави, в тому числі і «долфін», «компакт». Всі вони підходять для оформлення газонів.
  • костриця червона. Цей різновид володіє незвичайним яскравим зеленим забарвленням листових пластин. Костриця може добре рости навіть на тих землях, які не відрізняються родючістю. Вона легко переносить посуху, низькі температури, погане освітлення. Крім того, рослина практично не вбирає в себе вологу. Кореневище костриці досить добре розвинене. Шар дерну при цьому може досягати 20 сантиметрів, тому траву нерідко використовують і з метою зміцнення грунту.
  • райграс. Така трава для газону відноситься до групи теплолюбних. Вона при відповідному температурному режимі здатна зберігати свої листя зеленими до грудня. Райграс легко переносить витоптування. Після скосів рослина не буде втрачати своєї м’якості і стійкості до різних хвороб і шкідливимПаразит. Загальна тривалість життя становить близько 5-7 років.
  • микроклевер. Така газонна трава відрізняється особливим красивим видом, тому її часто використовують при оформленні земельних ділянок. На відміну від звичайного лугового конюшини вона відрізняється більш дрібними листовими пластинами. Загальна тривалість життя становить близько 8 років. Ця виштовхує трава не вимагає особливого догляду, але при цьому її слід періодично поливати. Микроклевер відмінно переносить перепади температури. Але не варто висаджувати це забиває рослина поблизу городів і садів, так як воно занадто швидко починає розростатися в ширину, а це може привести до того, що конюшина просто витіснить всі культури.
  • мітлиця побегоносная. Цей вид відноситься до групи низькорослих злаків. Вона буде вимагати стрижки всього 3-4 рази за сезон, тому її зручно висаджувати на ділянці. При цьому в висоту трава росте досить повільно, але сильно і швидко розростається в ширину.

Як посадити конюшина на ділянці. Як правильно посадити білий конюшина для газону

Збираючись посадити білий конюшина в якості газону на дачній або присадибній ділянці, спочатку доведеться купити посадковий матеріал, а саме – насіння. Насіння для посадки можна придбати в спеціалізованих магазинах для саду та городу. На засідку одного квадратного метра, в середньому, йде близько трьохсот насіння. Якщо ви раніше висаджували конюшина і вирішили скористатися самостійно зібраними насінням, то збирайте їх з рослин, старше двох років.

Важливо правильно вибрати місце для посадки конюшини на дачній ділянці. Оптимальним рішенням буде добре освітлене сонцем місце або півтінь. Допустима висадка на ділянках, що мають ухил — потужна коренева система здатна утримувати грунт. Особливо активно трилисник росте в грунті, де раніше вирощувалися злакові культури.

Існує технологія посіву білої конюшини. Щоб засіяти білий конюшина для газону, спочатку необхідно розпушити дерен, позбутися від бур’янів, зняти верхній шар землі в кілька сантиметрів і розрівняти місце посадки. Грунт повинен бути вологим, — в сухому насіння довго не сходять і можуть загинути.

Насіння рекомендується замочити на одну годину перед посадкою, щоб забезпечити швидкі сходи. Допустимо змішання насіння з піском для контролю частоти покриття. Норма висадки – 20 грам/метр квадратний. Для посіву рекомендується використовувати сівалку, але можна і сіяти конюшину вручну.

газон з білої конюшини-на фото

Коли насіння будуть посіяні, їх потрібно засипати невеликим шаром дерну, щоб не пошкодити майбутні ніжні сходи. Поливати найкраще розпилювачем, так як сильний потік води може вимити насіння. Крапельний полив буде найкращим способом зрошення газону, тому слід передбачити всі тонкощі відразу. Кращий час для поливу — пізній вечір або ранній ранок.

В середньому, насіння білої конюшини сходять за десять днів, але в окремих випадках перші паростки можуть з’явитися вже через п’ять-шість днів. Рослина невибаглива і живуча, прополки і підгодівлі практично не потрібні. За два тижні перед посадкою в грунт можна додати фосфорно-калійні добрива. Єдина вимога до змісту-регулярний полив. Покіс проводиться два рази на місяць. Виконавши всі ці нескладні хитрощі, ви незабаром отримаєте густий і довговічний газон, що радує око!

Трава для газону витісняє бур’яни низькоросла. Красива і агресивна: вирощуємо газонну траву, що витісняє і знищує бур’яни

І догляд за ним — вельми трудомісткий процес. Тому цілком зрозуміло прагнення власника хоч якось полегшити собі життя.

Через це багато хто цікавиться: чи існує, яка знищує бур’яни?

Як знищити бур’яни?

Бур’ян — рослина дикоросла і тому володіє підвищеною виживаністю. За цих обставин покладати боротьбу з бур’янами тільки на газонну траву безглуздо — потрібна допомога власника.

Слід задати почин — знищити сторонню рослинність на початковому етапі, надаючи можливість культурній траві розвинутися і зміцнитися. А ось надалі левову частку роботи вона буде виконувати самостійно.

Існує два методи боротьби з бур’янами:

  1. механічний, тобто прополка;
  2. хімічний, із застосуванням спеціальних препаратів — гербіцидів.

Найбільш правильно-поєднувати обидва методи. Приблизно за 5-6 міс. До посіву, рослинність на ділянці та прилеглій території обробляють гербіцидом.

Є два різновиди препаратів:

  1. вибіркової дії;
  2. суцільної.

Хімікати першої групи вражають рослини певного виду. Вони застосовуються вже на вирощеному газоні, якщо його активно атакує якийсь бур’ян, наприклад, кульбаба.

Зазвичай застосовують:

  • «лонтрел 300 д»;
  • «лазурит”»

Не всі газонні трави допускають таку обробку. Наприклад, прополюють тільки вручну. Засоби другої групи вражають всю рослинність. Це потужні концентровані речовини, ефективно справляються навіть з найстійкішими бур’янами. Саме такий гербіцид і потрібно застосувати.

Відео не сади газон з конюшини, не подивившись це відео. Висновок. Залишу або перекопаю?

Попередня статтяКазино онлайн: гра в азартні автомати з швидким виведенням виграшів
Наступна статтяНасос дозатор своїми руками. Області застосування