Гігантські пінгвіни жили в Перу

0
413

Вчені з Державного університету Північної Кароліни спільно з колегами з Перу і Аргентини з’ясували, що у минулому на Землі жили гігантські пінгвіни, які досягли екваторіальних районів на десятки мільйонів років раніше, ніж передбачалося, при чому в цей період планета була набагато тепліше, ніж зараз.


Гігантські пінгвіни жили в Перу

Гігантський пінгвін Icadyptes salasi (праворуч) з пізнього еоцену, пінгвін Perudyptes devriesi з середнього еоцену (ліворуч) і єдиний зі збережених до наших днів в Перу пінгвін Spheniscus humbolti (в центрі)

Невідомі види пінгвінів були виявлені палеонтологами в 2005 році в Перу.

Перший вид, який отримав назву Icadyptes salasi, досягав 1,5 метра. Він жив 36 млн. років тому. Другий вид – Perudyptes devriesi – мешкав 42 млн. років тому. Його зріст був трохи менше – до 0,9 метра, майже як у королівського пінгвіна.

Обидва цих виду були знайдені на південному перуанському узбережжі. Знахідка примусила вчених по-новому поглянути на еволюцію пінгвінів.
Згідно з ранніх теорій вважалося, що цей вид птахів з’явився у високих широтах (Антарктиці та Нової Зеландії) і потім поширився в районах, які ближче до екватора, приблизно 10 млн. років тому, тобто значно пізніше глобального похолодання, яке відбулося 34 млн. років тому.

Проте виявлені останки дозволяють стверджувати, що до більш низьких широт пінгвіни дісталися на 30 млн. років раніше, ніж вчені вважали досі, а це був один з найтепліших періодів за минулі 65 млн. років.

Попередня статтяЗ птахами будуть боротися за допомогою роботів
Наступна статтяДитинчата Psittacosaurus ходили зграєю