Монтаж маяків для стяжки. Способи установки маячків для стяжки підлоги

0
152

Монтаж маяків для стяжки. Способи установки маячків для стяжки підлоги

Установка маячків необхідна практично при всіх способах влаштування стяжки підлоги. Робиться це для того, щоб готова поверхня вийшла ідеально рівною і міцною. Є кілька видів маяків, які можуть бути як спеціальними багаторазовими, так і одноразовими з підручних матеріалів. Способів установки кілька і відповідний підбирається, в залежності від складу заливається розчину і характеристик приміщення.

Щоб правильно вибрати і встановити маячки, детально розглянемо їх особливості і технологію установки.

Особливості конструкції

Для наливних підлог маяки можуть і не знадобитися, але тільки за умови, що наливний шар буде не більше 3 мм завтовшки. Тонкий шар такої суміші самостійно розтікається по всій поверхні в ідеально горизонтальну площину.

Стяжка з бетонного і цементно-піщаного розчину самостійно не розтікається і її обов’язково потрібно вирівнювати . Маяки в цьому випадку виступають своєрідними напрямними, за якими і відбувається процес розрівнювання.

Маячки діляться на два основних види за способом установки:

Точкова установка

Конструкції для вирівнювання встановлюються на рівній відстані один від одного, зазвичай не з’єднуючись між собою. Працювати за такими маяками без належної практики досить складно, тому вони, як правило, знаходять застосування серед досвідчених фахівців.

  • маяки-репери. Це своєрідні триноги, в центрі яких знаходиться регульований вкручується стрижень. Вирівнюються репери між собою по плоскій верхньому майданчику за допомогою будівельного рівня. Низ стрижня при цьому вказує максимальну висоту наливається шару. Маяки-репери найчастіше використовуються професійними будівельниками для влаштування наливної самовирівнюється статі товщиною шару від 3 мм.також можливе їх використання для виконання стяжки на основі сухих сумішей. Для всіх інших типів розчинів триноги не підходять.
  • саморізи і дюбель-цвяхи . Як маячків закручуються в бетонну основу, в разі необхідності між ними натягується товста волосінь або дріт. Налаштування по висоті здійснюється при використанні будівельного рівня. Застосовуються для вирівнювання наливних підлог. Після закінчення роботи рекомендується їх видалення з підсохлого шару.
  • розчинні конуси . Зі складу, який буде використовуватися для влаштування підлоги, робляться невеликі гірки на рівній відстані один від одного. Верхня частина гірок зрізається правилом за рівнем майбутньої стяжки. Розчин схопиться і стане міцним через 2-3 дня, тоді можна приступати до укладання основного шару.

Регульовані маяки для стяжки. Установка маяків під цементно-піщану стяжку

як виставити маяки на підлозі для стяжки? напрямні профілі розкладаються перпендикулярно найдовшій стіні на відстані один від одного на 20 см менше довжини правила. Крайні ряди повинні відстояти від стіни на 30 см.виходячи з цих вимог, шляхом нехитрих обчислень можна визначити кількість маяків необхідних для установки в даному приміщенні і встановити їх паралельно один одному.

1-ий варіант . Маяк (маячковий профіль) піднімають на рівень розмічального шнура і в найвищій точці кріплять саморізами до закладеної в бетонну основу дерев’яній пробці. Цю процедуру виконують ще в декількох точках маяка, контролюючи точність рівнем і косинцем, до міцного закріплення. Фіксують маяки будівельним гіпсом, перевіряючи положення направляючої за рівнем.гіпс пригладжують з боків шпателем.

2-ой варіант . Для направляючої готують стінку з розчину, в яку «утапливают» профіль, коригуючи його положення по натягнутому шнуру.

3-ий варіант . Напрямні формуються з гірок вапняного розчину і цементу (в рівних частинах), коли розчин накидається під правило. Верх такої “стінки” пригладжується правилом по натягу шнура. Після завершення пристрою стяжки такий маяк залишається в її тілі.

4-ий варіант . За напрямних лініях вкручуються в дюбеля саморізи. На кожен з них накидається розчин вище натягнутого шнура. А потім п-подібний профіль надаватися на саморізи, вдавлюючись в розчин для більшої міцності.

Ще одне

  • додавання до складу розчину алебастру прискорить процес готовності маяків до півгодини;
  • розчин треба заготовлювати тільки для одного маяка;
  • місця виставлення маяків для стяжки підлоги потрібно попередньо змочити;
  • щоб уникнути прогину маяків, за 2 години до заливки потрібно розчином заповнити під ними порожнечі;
  • маяки з дерев’яних брусків, зважаючи поглинання води і, як наслідки — деформації, підлягають обов’язковому;
  • при товщині шару стяжки більше 10 см під маяки потрібна установка металевої сітки або відсипання керамзитом;
  • маяки і саморізи витягують при неповному схоплюванні стяжки, при цьому пересуватися треба по настилу з дощок;
  • верхні поверхні маяків своєчасно очищаються від налиплого розчину.

Установка маяків для стяжки теплої підлоги. Установка лінійних маяків

Види маяків для стяжки підлоги лінійного типу:

  • профільні на саморізах;
  • профільні на розчині.

Профільні маяки на саморізах

Як зробити маяки для стяжки підлоги з використанням профілів і саморізів? для установки будуть потрібні:

  • алюмінієві правила: одне довжиною 2 м, друге – 1 м, так як дерев’яні не гарантують якості роботи;
  • перфоратор;
  • нівелір;
  • рулетка;
  • дюбелі;
  • саморізи з головкою під гайковий ключ;
  • рибальська волосінь;
  • напрямні профілі, краще металеві (при самостійній роботі по настилу підлоги);
  • шуруповерт;
  • викрутка.

Виконання робіт проводиться в наступній послідовності.

  1. розраховується кількість рядів маяків і відстань між ними, після чого проводиться їх розмітка. Для цього на стіні або підставі підлоги крейдою малюються лінії, що вказують розташування напрямних профілів.
  2. по лінії, на відстані 4 см від стіни, перфоратором в стягуванні висвердлюється отвір під дюбель. Шуруповертом в нього вкручується саморіз. Висота головки повинна бути нижче лінії стяжки на товщину п-образного або висоту т-образного профілю. Регулювання проводиться викруткою або ключем.
  3. на іншому кінці ряду таким же чином встановлюється інший саморіз і між ними натягується шнурок або волосінь.
  4. на відстані 40-50 см один від одного по лінії маяка вкручуються саморізи. За допомогою бульбашкового рівня проводиться їх первинна регулювання по висоті.
  5. за такою ж схемою встановлюються саморізи по іншим рядах.
  6. використовуючи нівелір (бульбашковий рівень) проводимо поперечну перевірку горизонту. При необхідності регулюємо висоту самореза.
  7. встановлюємо напрямні профілі. Чим кріпити їх до саморізів? п-подібні профілі просто кладуться на головки саморізів, т-образні кріпляться спеціальними замками.
  8. після виконання стяжки п-подібні профілі знімаються, саморізи викручуються, а їх сліди закладаються цементним розчином.

Маяки для стяжки підлоги своїми руками. Як визначити нульовий рівень майбутньої статі?

Нульовий рівень-це горизонтальна лінія уздовж всього приміщення, яка є визначальною при розрахунку висоти заливки. Правильно виставлений нульовий рівень-це запорука успіху облаштування будь стяжки. Послідовність робіт наступна:

  • відступаємо вгору від підлоги, припустимо, на 1 метр і ставимо початкову точку;
  • використовуючи рівень (лазерний або водяний), від цієї точки прокреслюємо уздовж всіх стін приміщення початковий рівень;
  • застосовуючи рейку і маркер, виробляємо виміри і визначаємо найбільшу відстань від початкового рівня до поверхні підстави і найменше;
  • вираховуємо різницю між двома цими величинами і, виходячи з цього, визначаємо тип стяжки (буде вона виконана самовирівнюються сумішами, або з використанням бетонної суміші, з армуванням або без, і так далі);
  • точка з найменшою відстанню від початкового рівня до поверхні підстави є відправною для нульового рівня, який і вычерчиваем по всьому периметру;
  • визначивши тип стяжки, вибираємо товщину заливки; цю величину відкладаємо вгору від нульового рівня і проводимо ще одну лінію, по якій і буде відбуватися виставлення орієнтирів (тобто верхня частина маячків повинна знаходитися на одній висоті з розміткою на стіні).

Визначення правильного розташування базової позначки-серйозна операція, що впливає на якість майбутньої стяжки. ТехнологіяВиконання робіт передбачає можливість використання наступних контрольних пристроїв:

  • гідравлічного рівнеміра. Використовуючи недороге і поширене серед майстрів пристрій, нескладно виконати розмітку по периметру стін приміщення;
  • лазерного рівня. Він застосовується в основному професійними будівельниками, і дозволяє з високим ступенем точності зробити розмітку за обмежений час.

Лазерний рівень ada 6d servoliner

Виконуйте заходи по розмітці з використанням лазерного рівня, дотримуючись наведеної послідовності операцій:

  • відступіть від рівня основи один метр у вертикальному напрямку і відкладіть базову точку на поверхні стіни.
  • відзначте на метровій відстані від поверхні плит перекриття 3 точки на кожній з інших стін приміщення.
  • порівняйте відстань від променя до підлоги на кожній з 4-х стін, знайдіть найбільш віддалену точку.
  • прокресліть горизонтальну межу через позначку з найбільшою відстанню від рівня підлоги.
  • відступіть від проведеної риси один метр вниз по вертикалі і проведіть замкнуту лінію, розташовану паралельно верхній.

Перед тим, як ставити маяки для стяжки, потрібно знайти позначку, до якої можна прив’язати подальшу розмітку. На даному етапі використання лазерного рівня значно полегшує працю обробників.

При пошуку нульової позначки виконують наступні дії:

  1. лазерний рівень налаштовують таким чином, щоб його промені відбивалися на всіх бічних поверхнях приміщення, в яких планується виконувати стяжку. Рівень позначки на початковій стадії розмітки неважливий, зазвичай виставляється висота в межах 1000 мм.на вертикальних поверхнях маркером відзначають лінію, яку показує промінь лазера.
  2. далі необхідно провести виміри відстані від лазерної позначки до рівня підлоги. Такі вимірювання виробляють у всіх суміжних кімнатах в різних точках. В результаті цих вимірювань знаходиться максимальна точка підстави.
  3. якщо промінь нівеліра не може охопити всі кімнати, його переносять і налаштовують на вже отримані позначки.

Визначення точки максимальної висоти підлоги потрібно для пристрою маяків для стяжки. Використання цпр для заливки вимагає товщини від 3 см, менший розмір не дозволить набрати рекомендовану міцність і при вставанні з’являться тріщини. Відповідно, до точки максимального рівня додають 20-30 мм, що і стає відправною відміткою.

Так, з метою знаходження потрібної висоти стяжки необхідно від значення найвищої точки (наприклад, 500 мм) відняти 30 мм.отримуємо 470 мм. Це відстань потрібно відкладати від початкової лінії, від якої проводилися виміри. Таким чином отримуємо розмітку майбутньої поверхні стяжки. Існує безліч варіантів, як виставити маяки під стяжку підлоги, але всі вони так чи інакше вимагають знаходження початкової позначки.

Щоб уникнути помилок, рекомендується скласти паперовий план, в якому потрібно відзначити всі виміри, а на стінах продублювати вимірювання будівельним олівцем.

Використання традиційних рівнів значно ускладнює розмітку, тому необхідно вжити заходів до пошуку лазерного апарату (наприклад, взяти в оренду), що прискорить процес і дозволить уникнути помилок.

Використання гідрорівня для знаходження нульової позначки.

Установка маяків на підлогу саморізами. Установка маяків для мокрої і напівсухий стяжки

Розглянемо основні види маяків для мокрої і напівсухий стяжки, способи їх установки.

  • на саморізах

Дуже продуктивний і швидкий метод установки маяків, так як не вимагає часу на засихання суміші. Для початку потрібно придбати кріплення для маяків. Найпоширеніші-це» креммери ” knauff і кріплення фірми зубр. У комплект входить:

  1. саморіз з пластиковим дюбелем
  2. безпосередньо кріплення, що складається з двох частин

Порядок робіт:

  • відзначаємо місця свердління отворів з кроком в 30 см
  • забиваємо дюбеля і вкручуємо саморізи до необхідного рівня.
  • на саморізи одягаємо нижню частину кріплення і встановлюємо в неї маяк.
  • фіксуємо маяк верхньою частиною кріплення.

Як бачите, швидко і практично.

  • на розчині

Установка маяків на розчин не відрізняється складністю. Якщо для першого способу потрібні були спеціальні будівельні маяки, то для розчину можна скористатися підручними засобами. Я наприклад використовував профільну трубу 20 на 40 мм.

Порядок робіт:

  1. за допомогою шматочків гіпсокартону або дерев’яних підкладок виставляємо маяки в рівень.
  2. замішуємо розчин і закріплюємо маяк

Важливо знати!

Термін висихання розчину досить великий, тому я раджу вам застосовувати швидковисихаючі суміші з додаванням гіпсу.

3. Якщо використовуєте заводські маяки, то спочатку накидаєте» ляпухи ” з розчину з кроком 40 — 50 см, а потім утапливаете в них маяк до потрібного рівня.

4. Залишки розчину акуратно наносяться на маяк для кращого схоплювання.

  • комбінований варіант установки

Комбінований варіант установки маяків це суміш першого і другого способу. Просто замість кріплення маяків застосовується розчин або суміш.

Порядок робіт:

  1. свердлимо отвори і вкручуєте саморізи до рівня.
  2. замішуємо суміш і накладаємо її безпосередньо на саморізи.
  3. утапливаем маяк, поки не упремся в саморіз.
  4. залишки суміші рівномірно розподіляємо по маяку.
  • маяки з розчину

Досі серед будівельників йде суперечка-залишати маяки в стягуванні чи ні. Так ось, особливо розумні монтажники здогадалися, що можна зробити маяки з будівельної суміші. І ми візьмемо їх метод на озброєння.

Порядок робіт:

  1. встановлюємо по всій довжині приміщення саморізи в рівень заливки стяжки.
  2. накидаємо суміш по всій довжині маяка.
  3. перевертаємо будівельне правило і утапливаем його до саморізів.
  4. залишки суміш акуратно прибираємо шпателем, формуючи красивий штукатурний маяк.

Важливо знати!

Якщо немає можливості використовувати саморізи, то можна зробити ляпухи, верхом у яких буде шматочок гіпсокартону. Це добре видно в

  • маяки для напівсухий стяжки

Напівсуха стяжка має ряд переваг перед мокрою. Це і швидкість монтажу і час застигання. Технологія монтажу схожа зі створенням розчинних маяків.

  1. формуємо “ляпухи” з напівсухий стяжки, виставляючи їх в рівень.
  2. після їх застигання зворотною стороною правила формуємо маяк по всій довжині і чекаємо застигання.
  • маяки для плаваючої стяжки

При проведенні ремонту багато людей хочуть додатково утеплювач підлоги і застосовують для цього піноплекс. Стяжка, яка лягає поверх утеплювача називається плаваючою.

Порядок робіт:

  1. вкручуємо саморізи, регулюючи з в рівень.
  2. встановлюємо маяки, використовуючи або суміш, як в комбінованому методі, або кріплення для маяків.
Попередня статтяВчені вивели прозору рибу
Наступна статтяСтворений самий темний матеріал