Монтаж вікон пвх своїми руками в дерев’яному будинку. Встановлюємо пластикові вікна в приватному будинку

0
96

Зміст

Монтаж вікон пвх своїми руками в дерев’яному будинку. Встановлюємо пластикові вікна в приватному будинку

усадка-це природний і неминучий процес всіх дерев’яних будівель. У зв’язку з цим монтаж пластикових вікон в дерев’яних будинках відрізняється від стандартної установки. Найбільший відсоток всихання деревини відзначений в перші два роки після завершення будівництва зрубу. Висота стін, як правило, зменшується до 1,5 см на один метр кладки. Як вставити пластикове вікно в дерев’яному будинку? які пристосування для реалізації поставленої мети необхідні? відповіді на ці та багато інших питань представлені в даній статті.

Головний етап установка склопакетів в дерев’яному будинку-закріплення окосячки у віконному отворі. Обсадка забезпечує незалежність вікон від несучих стін споруди. Іншими словами, коли зруб дає усадку, віконна конструкція залишається «недоторканною» і не піддається деформаційним коливанням. Окосячка приймає на себе всі усадочні навантаження і зміцнює стіни споруди в районі отвору.

Обсада являє собою коробку, виготовлену з товстих дощок. Встановлюють її в отвір, після чого виконують монтаж пвх конструкцій. Тримається коробка за допомогою пазів, розташованих в бічних стійках. Неприйнятно використання будь-яких кріпильних елементів, в тому числі і монтажної піни. Над самою конструкцією залишають компенсуючий зазор, розрахований на максимальну величину усадки колод.

Виділяють кілька варіантів установки окосячки:

  • вирізка паза в колоді і укладання в нього дерев’яного бруска. В останній із зазначених елементів крізь бічні стійки вкручують саморізи (заставної брусок);
  • випилювання шипа на торці колоди отвору і вирізка паза в бічних стійках коробки (спосіб ” в колоду»);
  • місце розташування шипа на бічних стійках конструкції, паза – в торці колод отвору.

Підготовка віконних прорізів

якісно встановити пластикові вікна в старий дерев’яний будинок своїми руками цілком можливо. Головні правила монтажу-дотримуватися послідовність дій і враховувати особливості споруди.

Для початку заміряють відстань вікна від основи підлоги. Найбільш оптимальний параметр 80-90 см. В ідеалі підвіконня встановлюється вище письмового столу, висота якого за стандартом становить 80 см.розмітку верхніх і нижніх меж віконного отвору виконують з використанням професійного інструменту – водяного рівня. Його висота повинна перевищувати на 13 см аналогічного параметра вставляється пластикового вікна, а ширина – на 12-14 см.плюс до всього залишають по 1,5 см на кожну сторону для закладення монтажною піною.

Наступний етап-підготовка віконного отвору (заміри, установка). За допомогою будівельного рівня роблять розмітку під його розпил. Максимальна точність в вимірах і в установці самої обсади особливо важлива. Саме від цього буде залежати якість проведених монтажних робіт. Після того, як отвір буде готовий, на торцях колод з боків конструкції випилюють шип. Нижня і бічна частина чорнового віконця обшивають джутом.

З добре просушених дерев’яних брусків виготовляється обсада, установку якої виконують, починаючи з підвіконня. Елементи конструкції скріплюють між собою саморізами, а стикувальні ділянки обробляють герметиком. Невеликий зазор окосячки заповнюють клоччям.

Установка пластикових вікон своїми руками

Способів установки металопластикових вікон два.

Найчастіше пластикові вікна встановлюються на навісах. Другий спосіб, званий анкерної установкою, передбачає вийняти склопакети з віконного блоку, а потім пластиковий блок просвердлити зсередини і закріпити за допомогою анкерів до віконного отвору. Навіси встановлюються набагато простіше, вікно розбирати в цьому випадку не потрібно.

Отже, розглянемо обидва способи докладніше.

  • монтаж вікон на анкерні пластини

Отже, це мабуть найпопулярніший варіант монтажу.

Навіс представляє з себе планку з запірним механізмом і отворами. Навіси монтуються безпосередньо на вікно через кожні 50 см і з відступом від країв на 20 см.ще їх називають анкерними пластинами.

Ставимо вікно в отвір, попередньо підклавши під нього дерев’яні бруски, ширина яких повинні бути трохи більше ширини майбутнього металопластикового підвіконня. Природно не забуваємо про рівень.

Розклинюємо вікно дерев’яними “бобишками”, а якщо є пластикові, то взагалі добре.

Відзначаємо олівчиком або маркером точки свердління під навіси. Потім знімаємо раму і свердлимо отвори.

Я як бачите, через брак анкерних пластин прикріпив звичайні будівельні підвіси. Багато мене розкритикують, але хочу відразу обмовитися — я взагалі не прихильник анкерних пластин, так як всякі вітрові навантаження тощо мають місце бути. Тому, для правильної установки пластикового вікна в цегляному будинку-я згодом посилив вікно анкерами.

Кріпимо підвіси, попередньо просвердливши отвори — перфоратор вам на допомогу.

Запінюємо вікно, попередньо змочивши стіни для кращої адгезії піни і стіни.

Після повного висихання зрізаємо надлишки піни.

  • монтаж вікон на анкера

Даний спосіб вважається більш примітивним, ніж установка на навіси, так як великий ризик пошкодження вікна.

Важливо знати

Друзі, якщо у вас великі вікна, то вам підійде тільки анкерна установка, так як вона є найнадійнішою і міцною.

Отже, розглянемо всі кроки по установці покроково:

  • для початку з вікна необхідно зняти самі склопакети.
  • встановлюємо вікно в отвір, попередньо підклавши під нього бруски або спеціальні пластмасові «бобишки».
  • виставляємо рівень вікна — спочатку горизонталь, потім вертикаль. Це найважливіший етап в установці-поставтеся до нього з усією скурпульозністю.
  • після цього проводимо попередню розмітку майбутніх дірок під анкера і свердлом по металу робимо отвори.
  • вставляємо анкера і кріпимо вікно
  • після того, як вікно посаджено на анкера необхідно зібрати вікно в зворотному порядку. Спочатку вставляємо склопакети, потім вставляємо штапики-спочатку горизонтальні, потім вертикальні. Для того, щоб вони щільно сіли в пази — простукуємо їх гумовим молоточком.

Після того, як вікно зібрано його необхідно запінити. Всі подальші операції з обрізання піни, встановлення підвіконь абсолютно нічим не відрізняються від монтажу металопластикових вікон на навіси.

Прикручуємо ручку.

Тільки що встановленим вікном не можна користуватися приблизно добу, щоб не допустити перекосів.

Установка пластикових вікон в дерев’яному будинку без окосячки. Як встановити пластикові вікна в дерев’яний будинок

На першому етапі потрібно провести деякі підготовчі роботи. У разі якщо будинок тільки побудований, то потрібно видалити будівельний пил і сміття, зробити виміри і скласти креслення майбутнього кріплення віконної системи. Старий будинок з дерева вимагає наступної підготовки:

  • демонтажні роботи (дестрой старих вікон).
  • видалення сміття та сміття.
  • заміри і розрахунки параметрів майбутнього вікна.
  • відновлення стану несучих дерев’яних конструкцій, підрівнювання віконного отвору (не повинно бути гнилі і цвілі. Уражені місця зачищають, і шпаклюють шпаклівкою для дерева).
  • вибір виробника та замовлення віконних систем.

Що потрібно для установки вікон

Заміна або установка вікон зажадає деякої кількості інструментів.

  • електродриль з набором свердел.
  • будівельний рівень і рулетка.
  • стамески.
  • киянка.
  • шуруповерт.
  • підставочні клини.
  • кріплення (пластини, болти).
  • монтажна піна.

Також бажано запросити напарника, так як вставляти вікна поодинці досить важко, через розміри і ваги склопакетів.

Обсада. Що це, її види і особливості конструкції

Для того щоб уберегти вікно від зрушень стін, потрібно сконструювати і встановити так звану плаваючу основу в яку встановлюється рама склопакета – обсаду. Особливо її наявність важливо для веранди, де довжина віконної системи може досягати декількох метрів. При значному отворі можна поставити дерев’яні перемички.

Конструктивно вона виглядає як встановлені по периметру отвору кілька дощок. Закріплюється обсада за допомогою пазів, на шипи, як ущільнювач застосовують клоччя або інші натуральні волокна, не можна ущільнювати монтажною піною. Під час установки зверху обов’язково залишають зазор.

З використанням такої конструкції встановлений склопакет буде захищений від впливуУсадочних процесів.

За способом закріплення обсади ділять на такі види:

  • кріплення в шип. На боках обсади монтую шипи, які вставляються в пази колод отвору.
  • в заставний брус. У торцеві зрізи віконного отвору вставляють брус, на який кріпляться стійки обсадної системи.
  • в колоди. Торці колод віконного отвору забезпечують наявністю шипів, а пази вибирають на обсаді.

Головне при монтажі такої системи, це забезпечить точність монтажу, прорахунки будуть чреваті деформаціями і марністю такої системи. Плаваюча конструкція обсади надійно захистить від механічного впливу під час зрушень стін внаслідок усадочних процесів.

Як виготовити обсаду (окосячку)

Існує два способи виготовлення. Простий, це саме описана вище система паз-шип. Технологія виготовлення складної окосячки інша.

У віконному отворі вирізують гребінь, на який насаджується система з пазами. Таке кріплення набагато надійніше, так як по пазах обсада може ковзати і компенсувати тиск стін.

Для цього береться дерев’яний брус, в якому з використанням стамески видовбують посередині паз (глибина близько 5 мм). На віконному зрізі за допомогою пилки вирізують шипи гребеня розмірами відповідно пазів. З торцевих сторін вибираються паз і шип для складання всієї системи.

Після підготовки всю систему окосячки збирають у віконному отворі з використанням поздовжніх пазів. Для з’єднання між собою елементів обсади застосовують дерев’яні нагелі.

Зібравши окосячку, переходять безпосередньо до установки пластикового вікна.

Установка пластикових вікон в старому дерев’яному будинку без окосячки. Установка вікон в дерев’яному будинку без окосячки

Установка пластикових вікон в дерев’яному будинку

Деякі методи поєднання пластмасових вікон з віконним просвітом вимагають особливого розгляду. Мова звичайно не про зоровому поєднанні, а про те, як ці пластмасові вікна в віконні просвіти встановити. Лиштви на вікна в дерев’яному будинку-фото 30. Наприклад, звичайний метод установки категорично не застосуємо при установці вікон з пвх профілів в дерев’яний дерев’яний зруб або котедж з склеєного бруса.

Як встановити вікна в дерев’яний будинок правильно?

Запорукою тривалої служби вікон пвх в дерев’яному будинку служить, по – перше, якість споруди самої будови-іншими словами будинку. Установка склопакетів в дерев’яному будинку своїми. Дізнайтеся, як правильно встановити окосячку для вікон в дерев’яному будинку. Корисна інформація по монтажу обсади віконних прорізів своїми руками. Якщо ви будівельник, то для вас напевно не потрібно роз’яснювати, що таке усадка і навіщо потрібна консервація дерев’яного будинку. Окосячка вікон і дверей в дерев’яному будинку. Для тих же, хто не знає, повідомимо, що для того, щоб будинок “не перекошувало”, щоб віконні поеми “не гуляли” принципово дати йому вистоятися, щоб колоди (або брус) з якого збудовано будівлю змогли позбутися зайвої води і придбали деяку подобу статичності.

Тільки після дотримання цієї принципової умови, можна приступати до обробки віконних прорізів , а точніше, до установки вікон. Така умова, обмовимося, слід висувати при установці вікон не тільки в будинок, та й вікон в лазню, альтанки, для інших будівель малих будівельних форм з дерева, колоди і бруса.

Технологія пристрою віконного отвору в дерев’яному будинку передбачає установку в отвір окосячки або обсади (що позначає насправді одне і теж) з дощок, яка сприйме навантаження від дерев’яних частин на себе.

Є кілька принципних типів пристрою окосячки (обсади). Установка склопакетів в дерев’яному будинку. Установка пластикових вікон установка вікон в дерев’яному будинку, після установки. Розглянемо докладніше будь-який з їх.

Установка вікон в окосячку з заставним бруском

Монтаж вікон без окосячки

Установка вікон і дверей за технологією дизайнера. У будівельному світі вже давно вважається нормою установка в приміщеннях металопластикових вікон зі склопакетами. Установка обсади / обсада в дерев’яному будинку. Боротьба за світловий отвір, тому що планується вузький.

Установка пластикового вікна в обсаду | окосячку в дерев’яному будинку або зрубі

Кінофільм 2-ой із серії установка вікон в дерев’яному будинку установка (установка) пластмасового вікна в обсаду в.

В колодах по краях проробляється паз для брусок 5050 мм. Потім в паз встановлюється сам брусок. Установка вікон в будинку з газобетону: армування. Стик між бруском і поверхнею колоди утеплюється, наприклад лляним волокном.

З дощок 50150 мм, або 50200 збирається п-подібна коробка (окосячка), яка в зібраному вигляді поміщається у віконний просвіт, де прикріплюється по краях в брусок. Як відбувається установка вікон в зрубі: основні. Окосячка вікон в дерев’яному будинку. Як зробити. Знизу торцеві частини дощок закріплюють до вінця.

Зверху між верхньою горизонтальною дошкою і верхнім елементом стінки віконного отвору необхідно кинути термозазор в 5-8 см, який заповнюється утеплювачем (не можна заповнювати даний зазор піною).

Окосячка в паз в дерев’яній стіні

для установки вікон за цією технологією застосовується зазвичай особливий брус, краще клеєний, шириною 100150 або 100200 мм, в якому вирізається шип-елемент. Оформлення вікна в дерев’яному будинку не штори для маленьких вікон в дерев’яному будинку або. У бічній частині також як і в першому випадку вирізається паз під шип.

Послідовність монтажу окосячки дещо відрізняється. Установка вікон в дерев’яному будинку. Вибір окосячки вікон і дверей в дерев’яному будинку. Спочатку інсталюються бічні елементи з невідклонімой прокладкою утеплювача в стику. Після цього вони закріплюються в нижньому “вінці” зрубу. На закінчує кроці верхня дошка фіксується в просвіті враспор між бічними стійками окосячки.

Установка окосячки (колоди) на шип в стіні

стінка в віконному просвіті готується таким методом, щоб в ній вийшов виступаючий елемент – шип 5050мм, на який накладають утеплювач і потім – приготовані завчасно бічні елементи окосячки – дошки з виїмкою під шип.

Установка далі відбувається за тим же принципом, що і окосячка в паз, іншими словами бічні елементи кріпляться в нижній вінець, а потім розпирає верхньою дошкою окосячкі. Термічний зазор також обов’язковий.

Установка вікна в окосячку з чвертю

цей спосіб установки насправді є зміненим варіантом монтажу в заставної брусок. Відмітна особливість-зроблені особливої форми елементи окосячки. Вони імітують віконну чверть в типових будинках і являють собою більш охайний варіант монтажу в дерев’яному будинку.

Для фінальної обробки використовуються додаткові елементи: лиштви, які закривають опуклості зовні і зсередини приміщення.

Попередня статтяВперше показано обличчя Тутанхамона
Наступна статтяГігантського лосося назвали лохнеське чудовисько