Насос дозатор своїми руками. Області застосування

0
98

Насос дозатор своїми руками. Області застосування

Пристрій і особливості роботи таких насосів з одного боку обмежують, а з іншого розширюють область їх застосування. Так як вони володіють невисоким напором, то їх використання для організації водопостачання зі свердловини або колодязя недоцільно. А обмеження по температурі перекачується середовища не дозволяють застосовувати їх і в системах опалення.

Зате відсутність контакту рідини з механізмами відкриває інші можливості використання цих пристроїв:

  • перистальтичні насоси харчові досить затребувані у виробництві продуктів харчування та напоїв;

Використання в харчовій промисловості

  • вони застосовуються у фармації і медицині для перекачування різних розчинів, які не повинні стикатися з матеріалами, з якими можуть вступити в контакт;
  • з їх допомогою транспортують різні агресивні хімічні рідини;
  • у будівництві вони використовуються для подачі абразивних штукатурних розчинів до місця роботи;
  • вони незамінні і в промисловому виробництві для збору і перекачування забруднюючих речовин;
  • перистальтичний насос може перекачувати вибухонебезпечні і легкозаймисті рідини, так як в ньому відсутні труться один об одного і нагріваються при цьому частини, що контактують з небезпечним середовищем.

Зверніть увагу. У більшості випадків насос перистальтичний-дозуючий агрегат, так як він подає перекачуються речовини порціями, обсяг яких залежить від діаметра робочої трубки і її довжини між притискними роликами. Відрегулювавши кількість оборотів в одиницю часу, можна налаштувати агрегат на видачу певної дози рідини.

Лабораторний насос-дозатор

У системах побутового водопостачання він теж може застосовуватися в якості дозатора для хімічних реагентів, знезаражувальних воду. Підключити його своїми руками не складе труднощів: потрібно просто під’єднати шланги до вхідного і виходить патрубків і включити насос в мережу.

До його переваг крім уже озвучених можна віднести і здатність перекачувати речовини, схильні до кристалізації, і здатність працювати «всуху» без ризику поломки. Єдиний схильний до зносу елемент-це гнучкий шланг, але його легко замінити в побутових умовах без залучення майстрів.

Вакуумний насос для відкачування повітря своїми руками. Як зробити вакуумний насос своїми руками

Будь-яка людина знає, що таке насос, і хоча б раз користувався ним. Але вакуумна конструкція-це зовсім інша справа.

Багато хто вважає, що подібне пристосування використовують у виключно виробничих цілях, а для особистого застосування воно не підходить. Але вони помиляються.

Пристрій відмінно підходить і для домашніх потреб, але ціна його висока. Тому багато хто замислюється про те, щоб зробити вакуумний насос своїми руками.

Для чого використовують вакуумний насос

Перед початком робіт зі створення вакууматора необхідно задуматися і зрозуміти, для яких цілей буде застосовуватися подібний агрегат, так як в процесі витратиться багато сил, енергії, грошей і часу. Також частина людей цікавиться, як влаштований вакууматор.

Як правило, всі знають, що таке вакуумна камера. Вона виглядає як поліетиленовий пакет з клапаном. У цій ємності добре зберігаються продукти, вони не висихають і всередині не розмножуються бактерії. Вакуумування-це правильне зберігання їжі . Найпростішу вакуумну упаковку можна зробити способом видавлювання повітря з неї.

Зверніть увагу

Але більш професійний метод — це використання насоса для подібних цілей. Апарат дозволить відкачати повітря з будь-якого пакету, але при цьому необхідно забезпечити герметичність. Таким способом можна зберігати одяг. У вакуумі вона стає набагато менших розмірів, і особливо це важливо при потребі вмістити велику кількість речей у валізу.

Ні для кого не секрет, що майстри по дереву, для того щоб зробити вироби більш красивими, обробляють їх маслом. Щоб посилити цей процес, необхідно покласти масло в вакуумну упаковку. Таким чином, деревина буде видавлювати з себе повітря, а масло — втягувати.

Різновиди саморобних конструкцій

Видів насосів може бути багато. Це залежить від їх прямого призначення. Найпростішим вакуумним пакувальником можна по праву вважати медичний шприц. Але недолік його в тому, що вакуум можна створити в маленьких обсягах. І навіть якщо вдома немає медичного шприца, то можна з легкістю його купити в аптеці, тільки слід звертати увагу на розмір.

Але для того щоб можна було упаковувати великі обсяги, добре підійде автомобільний насос. Його потрібно просто переробити під необхідні параметри. Тим більше, вакуумний насос з автомобільного компресора своїми руками зробити не складе ніяких труднощів.

Також можна сконструювати вакуумний насос з компресора від холодильника, або переробити пристосування від акваріума.

Використання автомобільного насоса

Саморобний вакуумний насос можна виконати з різних вихідних матеріалів. Найпопулярніші варіанти-це автомобільні та велосипедні ручні насоси.

Насос для води 12 вольт своїми руками. Специфічні характеристики

Незалежно від виду у всіх водяних насосів 12 вольт є певні особливості, які слід враховувати при виборі та експлуатації такого обладнання. Так, в заводську комплектацію низьковольтних електронасосів, як правило, входять:

  • фільтр механічного очищення, що забезпечує захист насоса від попадання в його внутрішню частину твердих частинок розміром більше 0,5 мм, що містяться в перекачується рідкому середовищі;
  • з’єднувальні штуцери;
  • вал робочого колеса, виготовлений з нержавіючої сталі;
  • ротор «мокрого» типу;
  • елементи гідравлічної системи, виготовлені з бронзи.

Так виглядає клапанна коробка автоматичного насоса, якщо зняти кришку

Експлуатуючи насос 12 вольт, слід строго дотримуватися наступних рекомендацій.

  • використовувати 12-вольтовий насос для перекачування легкозаймистих рідин заборонено.
  • через кожен 40 хвилин функціонування помпи її слід відключати на 5 хвилин.
  • кількість короткочасних включень 12-вольтового насоса на годину не повинно перевищувати тридцяти.

Можна виділити три основні правила, дотримання яких дозволить продовжити термін служби низьковольтного насосного обладнання і уникнути його частих поломок.

  1. в оснащенні насоса 12 вольт обов’язково має бути автоматичне теплове реле, що захищає пристрій від перегріву. Якщо в заводській комплектації таке реле відсутня, його слід придбати і підключити до обладнання.
  2. при використанні обладнання для відкачування води з підземного джерела або резервуара бажано придбати поплавкові вимикачі, які автоматично відключають пристрій при падінні рівня рідини, що відкачується, не даючи йому працювати на холостому ходу.
  3. дуже уважно необхідно стежити за тим, щоб насос 12 вольт не працював при відсутності рідини в робочій камері (тобто треба виключити так званий сухий хід).

Працювати довше буде насос з водяним охолодженням двигуна

Середні технічні та експлуатаційні характеристики водяних насосів 12 вольт виглядають наступним чином.

  • продуктивність, з якою такі пристрої перекачують воду, знаходиться в діапазоні 12-26 літрів в хвилину.
  • створюваний напір рідкого середовища може становити від 20 до 40 метрів водяного стовпа.
  • температура навколишнього середовища, при якій електронасоси на 12 в допускається експлуатувати, може перебувати в діапазоні -10° – +40°.
  • температура перекачується рідкого середовища може варіюватися від 10° до 80° (для циркуляційних електронасосів, обслуговуючих системи опалення, – до 120°).
  • маса низьковольтного насоса залежно від моделі може знаходитися в інтервалі 1,5–3,1 кг
  • обладнання даного виду функціонує в штатному режимі і в тому випадку, якщо підключено до електромереж, що характеризується зниженим значенням напруги.
  • навіть при роботі на максимально допустимих обертах водяні насоси на 12 вольт практично не вібрують і створюють мінімальну кількість шуму.

Відео переробка мтз 80 з рульової колонки на насос дозатор.

Попередня статтяГазон з білої конюшини: відгуки садівників
Наступна статтяЯк використовувати геотекстиль на дачі?