ПАРОДОНТИТ

4-8-2018

Пародонтит – захворювання порожнини рота, яке зустрічається в тій чи іншій формі більш, ніж у 80% населення. Часто люди навіть не підозрюють про наявність хвороби, не сприймаючи всерйоз перші симптоми. Рекомендую Стоматологічна Клініка Андрія Лукашука

Між тим, якщо своєчасно не вжити заходів, захворювання може призвести до повної втрати зубів.

Що це за хвороба?
Пародонтит – запальне захворювання тканин, що утримує зуби в лунках. Запальний процес провокує поступове руйнування і ослаблення утримуючої функції ясен і альвеолярних відростків.

Стоматологи визначили, пародонтит найбільш часто проявляється у пацієнтів після тридцяти років. Є і більш ранній період, коли виникає небезпека виникнення хвороби – від шістнадцяти до двадцяти років.

Причини пародонтиту
Часто причиною появи пародонтиту є наявність у людини хронічних захворювань кров’яної системи, цукрового діабету і загальне зниження імунної функції. Ці хвороби впливають на стан пародонту – тканин, утримують зуби.

Локальної причиною виникнення хвороби є:

Рідкісний або неправильний догляд за зубами;
Проникнення хвороботворних мікроорганізмів у порожнину рота;
Травми ясен;
Неякісне і непрофесійне лікування або протезування зубів.
Симптоми захворювання
Близько зубів утворюються кишені, викликають біль при дотику до них і попаданні їжі в простір між зубами.
При пережовуванні їжі з’являються неприємні хворобливі відчуття.
Зуби починають хитатися.
Тканини ясен червоніють.

Якщо вчасно не звернутися до лікаря, симптоми посиляться, коріння зубів будуть оголятися все сильніше, що в підсумку призведе до випадання зубів. На жаль, при запущеному захворюванні буде вже неможливо зберегти зуби.

Лікування пародонтиту
Якщо ви виявили у себе симптоми захворювання, відразу зверніться до стоматолога. Лікар діагностує, в якій стадії знаходиться хвороба і призначить схему лікування.

Залежно від занедбаності пародонтиту, необхідно застосування одного з двох методів лікування.

Консервативна терапія . Спрямована на усунення вогнищ інфекції в кишенях ясен та на видалення каменів з поверхні зубів. Для боротьби з інфекцією використовують протизапальні та антисептичні препарати. Наліт і камені видаляють механічним способом, або з допомогою сучасного лазерного обладнання. Додатково лікар може призначити курс антибіотиків і фізіотерапевтичні процедури.

Хірургічний метод застосовується на пізніх стадіях захворювання. Є кілька відпрацьованих методик, які дозволяють видалити вогнища інфекції і блокувати подальший розвиток хвороби.

Досвідчений хірург проводить операцію під анестезією по видаленню підясневих відкладень. Така процедура називається кюретажем. Якщо відкладення проникли глибоко під ясна, буде потрібно клаптева операція, під час якої лікар розітне десну, видалить відкладення і накладе шви. Якщо зуби пацієнта вже сильно розхитані, потрібно проведення шинування. В порожнині рота буде встановлена спеціальна конструкція, яка зафіксує зуби на весь час реабілітації та перерозподілить частину навантаження на здорові зуби.

Профілактика хвороби
У більшості випадків пародонтит викликаний неправильною гігієною порожнини рота і нестачею в організмі людини вітамінів і мінералів.

Для профілактики хвороби варто регулярно виконувати правила по догляду за зубами, а в раціон включити більше свіжих овочів і фруктів.

І пам’ятайте правило: відвідувати стоматолога потрібно не рідше двох разів на рік.

Будьте здорові!