Пароізоляція для підлоги в дерев’яному будинку над земляною підлогою. Друга помилка-пароізоляцію поклали з двох сторін утеплювача і дерев’яного перекриття

0
77

Пароізоляція для підлоги в дерев’яному будинку над земляною підлогою. Друга помилка-пароізоляцію поклали з двох сторін утеплювача і дерев’яного перекриття

Як правильно пароізолювати дерев’яне перекриття в дерев’яному і каркасному будинку? це питання хвилює багатьох забудовників, і є «вузьким» місцем у багатьох конструкціях. Відразу скажемо, що мова йде про перекриття між двома житловими і постійно опалювальними поверхами .

Учасниця forumhouse

Ми утеплюємо підлогу другого поверху в дерев’яному будинку. Я вже заплуталася, де монтувати пароізоляцію! на одних сайтах пишуть, що перший шар укладається між чистовим стелею першого поверху і чорновою підлогою другого. На інших, що по чорновій підлозі і на неї відразу утеплювач. Виходить пароізоляція буде з двох сторін?

Vosipov

Учасник forumhouse

Я теж бачив в інтернеті безліч схем по монтажу пароізоляції в перекритті першого і другого поверху. Причому, деякі виробники рекомендують укладати паронепроникну плівку знизу і зверху утеплювача. Підкажіть, як правильно зробити пароізоляцію перекриття, якщо перший і другий поверхи опалюються?

так робити не можна!

Щоб відповісти на ці питання, міркуємо логічно.

  • у каркасних стінах і перекриттях пароізоляція встановлюється там, де є перепад температур. Тобто приміщення, де плюс, теплоізолюють від вулиці, де холодно.
  • у міжповерховому перекритті, між двома опалювальними поверхами, немає різкого перепаду температур. Тому водяна пара, що потрапила в утеплювач, не сконденсується.
  • звідси: мінераловатний утеплювач, покладений в дерев’яне перекриття між першим і другим опалювальним поверхом швидше потрібен не для утеплення конструкції, а для звукоізоляції перекриття.
  • тобто, фактично, можна обійтися без плівок, але житлове приміщення треба захистити від можливого попадання частинок теплоізоляції в повітря.
  • але, не забуваємо, що в будинку, крім мешканців, є постійні джерела вологи і водяної пари — кухня, ванна кімната і туалет.
  • водяна пара, за рахунок різниці тиску, буде прагнути потрапити з теплого приміщення в холодну зону — через стіни на вулицю, або знизу-вгору, на холодний горище через перекриття. Або в підпокрівельний простір, якщо мова йде про утепленій мансарді.

З яких сторін потрібна пароізоляція для дерев’яної підлоги. Матеріали для пароізоляції

Ринок пароізоляційних матеріалів досить широкий. Всі вони поділяються на три основних види:

  1. паропроникні захисні плівки, які, в свою чергу, бувають армовані і немає, антиконденсаційні і звичайні, з перфорацією і без.
  2. плівки з відбиваючим шаром, вони добре підходять для вологих приміщень, цокольних і горищних підлог.
  3. паропроникні мембрани, що забезпечують ефективний захист підлоги від вологи і конденсату, і не перешкоджають повітрообміну, що проходить в деревині.

Вибирати пароізоляцію для підлоги необхідно з урахуванням конструкції і розташування підлоги, а також особливостей дерев’яного будинку.

Отже, пароізоляцію дерев’яної підлоги можна виконувати наступними матеріалами:

  • поліетиленовою плівкою;
  • плівкою з поліпропілену;
  • пергаміном;
  • дифузною мембраною.

це самий бюджетний варіант. Сама по собі плівка з поліетилену неміцна і дуже легко рветься. Тому для збільшення міцності показників її додатково армують тканиною або сіткою. Але навіть армована сіткою, плівка з поліетилену може деформуватися в процесі експлуатації.

Один з головних недоліків поліетиленової плівки-вона не пропускає повітря, за рахунок чого в приміщенні створюється парниковий ефект. Ще один мінус подібного пароізолятора-стікання крапель конденсату по плівці, за рахунок чого на підлозі накопичується волога.

Випускається перфорована і неперфорована поліетиленова плівка. Перший вид має невеликі отвори, через які проходить пар, найчастіше цей вид плівки використовується для гідроізоляції. Неперфорована плівка має низьку паропроникність і є хорошим бар’єром для водяної пари.

Одна з різновидів матеріалу – поліетиленова плівка з фольгованим шаром, який відображає інфрачервоні промені. Ця плівка забезпечує хорошу пароізоляцію, вона може використовуватися навіть у вологих приміщеннях.

Поліпропіленова плівка

це більш міцний і довговічний матеріал, який відрізняється легким монтажем і стійкістю до атмосферних факторів. Сучасні плівки з поліпропілену мають додатковий антиконденсатний шар з целюлози і віскози, який поглинає і утримує в собі великі обсяги вологи. Завдяки гарній вбираності матеріалу, конденсат не утворює крапель, а поглинена волога поступово висихає.

У продажу зустрічаються поліпропіленові плівки, що не мають антиконденсатного шару. При їх використанні на поверхні, що знаходиться з боку утеплення, утворюється конденсат, тому їх не рекомендується використовувати для пристрою дерев’яної підлоги.

Пергамін

Матеріал являє собою щільний папір, яка просякнута бітумом. Завдяки такому просоченню, пергамін добре утримує в собі вологу. Пароізолятор не перешкоджає повітрообмінним процесам і добре переносить низькі температури. Якщо ви шукаєте недорогий пароізоляційний матеріал, можете взяти пергамін на озброєння.

Слід врахувати, що цей матеріал горючий і недовговічний, тому фахівці не рекомендують його стелити поблизу дерев’яних конструкцій.

Дифузна мембрана

Цей матеріал можна без перебільшення назвати новим словом в пароізоляції. Він відрізняється простим монтажем, має довгий термін експлуатації, високу міцність і хороші показники пароізоляції. Мембрана виготовляється з нетканого штучного матеріалу.

Існує два види мембран:

  • односторонні, які виводять пар в одному напрямку;
  • двосторонні, що відводять пар в обидві сторони;

Кожен вид може складатися з одного або декількох шарів, при цьому, чим більше шарів, тим більший обсяг вологи може затримувати в собі матеріал. З мінусів мембранного пароізолятора-це висока вартість матеріалу, який обійдеться 3-4 рази дорожче поліпропіленової плівки.

Існують також інтелектуальні мембрани, які самостійно регулюють вологість і температуру, і крім того, є гідроізолятором.

Пароізоляція підлоги в каркасному будинку. Відео: утеплення каркасного будинку

Укладання пароізоляції в каркасному будинку проводиться з урахуванням черговості, специфіки монтажу, а також особливостей технології. При наявності під дахом нежитлового приміщення, його можна не утеплювати, але теплоізоляція значно знижує шум під час дощу.

Правильний вибір і монтаж пароізоляційних мембран в повній мірі забезпечує виконання ними корисних функцій по захисту каркасного будинку від вологи.

Пароізоляція в дерев’яному будинку потрібна для виключення вогкості і вологи з житлових і нежитлових приміщень всього будинку в теплоізоляційні матеріали. Утеплювач при контакті з водою перестає досить щільно прилягати до каркасу, і втрачають всі теплоізоляційні якості і властивості. Якщо врахувати, що стіна каркасного будинку на 75% загального обсягу складається з теплоізоляційного матеріалу, то потрібно

Звернути особливу увагу на головні моменти, пов’язані з установкою і роботою, вибором необхідної пароізоляції.

Слід знати, що сама пароізоляційна мембрана не повністю ізолює стіни каркасного будинку від проникнення вогкості і вологи, структура мембрани пориста і багатошарова, і водяна пара вільно проникає крізь неї. Вона може знизити швидкість проникнення вологи і пари, але не виключить цей процес назавжди! якщо детально розглядати мембрану, то одна з її сторін гладка, а інша має шорстку поверхню. Передбачено це для того, щоб вогкість і волога осідали саме на такій стороні мембрани і в майбутньому з неї вільно випаровувалася. Пароізоляція каркасних стін відбувається гладкою стороною до утеплювача, а шорстка частина йде всередину кімнати.

Для здорового і оптимального мікроклімату в будинку потрібна внутрішня циркуляція свіжого повітря, і вона йде не тільки за рахунок вікон, дверей і вентиляції, але і через стіни. Саме тому всі стіни повітропроникні — навіть такий матеріал як бетон володіє певним коефіцієнтом паропроникності!

Всі пароізоляційні мембрани можна розділити між собою за їх властивостями і характеристиками. Яка краще? для приміщень з вологим середовищем і підвищеною температурою (сауна, лазня) необхідні мембрани іншої якості на відмінуВід тих, що застосовуються в стандартних приміщеннях і кімнатах.

В повітрі міститься певна кількість вологи, все залежить від кліматичної зони, температурного режиму, і призначення житлового приміщення. Наприклад, парна кімната в лазні, гаряче повітря насичене водяною парою значно впливає на стіни, і якщо після водних процедур добре не просушити і не провітрити всю баню, у вас можуть виникнути досить серйозні проблеми з будівлею лазні.

Цвіль від поганої паропроникності

Так відбувається, тому що волога і вогкість, замкнені в приміщенні, починають шукати вихід, і не знаходячи його починають проникати в стіни, а як ми вже писали вище, навіть бетон володіє певним ступенем паропроникності. А вогкість і волога, плюс висока температура – це ідеальні умови для виникнення і розвитку шкідливих бактерій, як наслідок — цвіль, синява на стінах, і постійна вогкість. Про те як позбутися від цвілі, можете почитати тут (http://domsdelat.ru/poleznie-soveti/kak-izbavitsya-ot-pleseni-v-karkasnom-dome.html)

Іноді таке може статися і в будинку, наприклад у ванній кімнаті, пральні або санвузлі – це приміщення з підвищеною вологістю, після цього йде кухня і обідня зона, житлові кімнати, коридори і холи. Збільшення часу прання, прийняття душу, готування і навіть просто знаходження в будинку, впливає на кількість вмісту вологи в повітрі.

Яку пароізоляцію вибрати для стін каркасного будинку, вирішувати тільки вам, але це безпосередньо буде залежати від призначення вашого житлового приміщення. Наприклад, якщо ви хочете побудувати дачу або будинок, які будуть використовуватися тільки в літній період, або навпаки, повноцінний будинок для цілорічного проживання.

Пароізоляційні мембрани використовують для захисту стін каркасного будинку від парів вологи і вогкості, що йдуть з внутрішніх житлових приміщень, вони значно уповільнюють проникнення вогкості і пари в стіни, але повністю не зупиняють даний процес, для забезпечення оптимального і здорового мікроклімату в будинку.

Чи потрібна пароізоляція при утепленні підлоги. Друга помилка-пароізоляцію поклали з двох сторін утеплювача і дерев’яного перекриття

Як правильно пароізолювати дерев’яне перекриття в дерев’яному і каркасному будинку? це питання хвилює багатьох забудовників, і є «вузьким» місцем у багатьох конструкціях. Відразу скажемо, що мова йде про перекриття між двома житловими і постійно опалювальними поверхами .

Киськівка учасниця forumhouse

Ми утеплюємо підлогу другого поверху в дерев’яному будинку. Я вже заплуталася, де монтувати пароізоляцію! на одних сайтах пишуть, що перший шар укладається між чистовим стелею першого поверху і чорновою підлогою другого. На інших, що по чорновій підлозі і на неї відразу утеплювач. Виходить пароізоляція буде з двох сторін?

Vosipov учасник forumhouse

Я теж бачив в інтернеті безліч схем по монтажу пароізоляції в перекритті першого і другого поверху. Причому, деякі виробники рекомендують укладати паронепроникну плівку знизу і зверху утеплювача. Підкажіть, як правильно зробити пароізоляцію перекриття, якщо перший і другий поверхи опалюються?

Так робити не можна!

Щоб відповісти на ці питання, міркуємо логічно.

  1. у каркасних стінах і перекриттях пароізоляція встановлюється там, де є перепад температур. Тобто. Приміщення, де плюс, теплоізолюють від вулиці, де холодно.
  2. у міжповерховому перекритті, між двома опалювальними поверхами, немає різкого перепаду температур. Тому водяна пара, що потрапила в утеплювач, не сконденсується.
  3. звідси: мінераловатний утеплювач, покладений в дерев’яне перекриття між першим і другим опалювальним поверхом швидше потрібен не для утеплення конструкції, а для звукоізоляції перекриття.
  4. тобто, фактично, можна обійтися без плівок, але житлове приміщення треба захистити від можливого попадання частинок теплоізоляції в повітря.
  5. але, не забуваємо, що в будинку, крої мешканців, є постійні джерела вологи і водяної пари — кухня, ванна кімната і туалет.
  6. водяна пара, за рахунок різниці тиску, буде прагнути потрапити з теплого приміщення в холодну зону — через стіни на вулицю, або знизу-вгору, на холодний горище через перекриття. Або в підпокрівельний простір, якщо мова йде про утепленій мансарді.

Пароізоляція підлоги ізоспан. 1 актуальність пароізоляції дерев’яної підлоги

У більшості випадків підлога в дерев’яному будинку укладається безпосередньо на поверхню грунту як звукоізоляційні матеріали ізовер . Це може спричинити за собою його швидке руйнування.

Для того щоб уникнути таких сумних наслідків необхідно вжити відповідних заходів. Пароізоляція із застосуванням такого матеріалу, як ізоспан, здатна захистити дерев’яну підлогу в будинку від шкідливого впливу вологи.

При покритті дерев’яної підлоги ізоспаном волога перестане проникати в його структуру, яка поряд з цим зможе вільно пропускати повітря.

Волога, яка знаходиться в приміщенні, є однозначно негативним фактором, що впливає на всі без винятку дерев’яні конструкції.

Пар має властивість шукати вихід за межами кімнати. Через різницю в тиску і температурах пар призводить до формування на будь-яких поверхнях конденсату.

При цьому вода, яка в тому чи іншому вигляді знаходиться в будинку, проникає в деревні волокна і призводить їх до повільного і поступового руйнування, не допомагає навіть пароізоляція ізоспан в .

Це істотно знижує всі початкові експлуатаційні характеристики матеріалу. У тому випадку, коли при будівництві житла застосовувалися заздалегідь зазнали спеціальній обробці бруси, і була змонтована пароізоляція, то підлога прослужить досить довго.

Ізоспан на підлогу

З метою уникнення активізації шкідливих процесів всередині дерев’яної підлоги потрібно сформувати спеціальний шар, який називається пароізоляція.

Для цього може застосовуватися ізоспан. Пароізоляція підлоги в будинку за допомогою такого матеріалу, як ізоспан, посприяє надійному захисту утеплювача і дерева від шкідливого і досить руйнівного впливу вологи.

Попередня статтяКолишній співробітник NASA оприлюднить дані про знахідку на Місяці
Наступна статтяДо північного полюса з допомогою дирижабля