Прилад для вимірювання солей в рідині

0
78

У цій статті, майстер-саморобник поділитися нами своїм досвідом по збірці солемера.прилад працює шляхом вимірювання опору між двома електродами датчика. Він також вимірює температуру для компенсації зміни температури.інструменти та матеріали:- arduino uno;- макетна плата;- перемички;- резистор 10 ком;- резистор 1 ком;- резистор 4,7 ком;- водонепроникний датчик температури ds18b20;- два мідних електрода;- кнопки;- рк-дисплей для arduino;- паяльні приналежності;- клейовий пістолет;- комп’ютер;- powerbank (опція);крок перший: датчик питомого опор першим кроком у виготовленні солімера є монтаж електродеталей. Прилад складається з чотирьох частин: датчик питомого опору, термометр, кнопка і дисплей.починаємо з датчика питомого опору. Для його виготовлення знадобиться наступне деталі:два электродарезистор 1 комперемычкиarduino unoмакетная платачтобы уникнути електролізу, який призводить до окислення електродів і, в свою чергу, до швидкого збільшення опору протягом першої секунди вимірювання, на електроди потрібно подавати змінний струм. Оскільки arduino працює на постійному струмі, майстер використовує схему швидкого перемикання, між двома контактами, полярності. Висновок high (високий) буде позитивним, а висновок low (низький)- негативним.

У приладі використовується відносно простий код для вимірювання питомого опору. Він складається з двох частин. Одна частина перемикає полярність, а інша виконує вимірювання, коли 8-контактний роз’єм high, а 7-контактний low.код для роботи одного датчика наведено нижче. Її можна використовувати, щоб перевірити, чи працює він.

Показати / приховати текст

Крок другий: кнопкадальше в схему потрібно встановити кнопку. Натискання на кнопку запускає процес вимірювання.

Крок третій: термометрв схемі використовується водонепроникний цифровий термометр ds18b20. Термометр необхідний для термокомпенсації при зміні температури.

Крок четвертий: рк-дисплейдля налаштування приладу і відображення показань в схемі присутній екран. Майстер використовував дисплей i2c, у якого всього 4 контакту (на схемі дугою екран).

Крок п’ятий: кодування і калібрування після складання приладу на макетній платі необхідно завантажити код.

Показати / приховати текст

Тепер потрібно відкалібрувати прилад. Оскільки виміряний питомий опір не може відразу дати рівень солоності води, необхідно відкалібрувати датчик. Найперший і важливий крок в цьому процесі-встановити електроди на фіксованій відстані один від одного. Виміряний опір зміниться при зміні відстані між електродами.для калібрування майстер відібрав кілька проб демінералізованої води і додав в них різне відоме кількість солі. Далі опір в даних пробах було виміряно іншим приладом і приладом калібруемим. Потім в код були внесені необхідні зміни.калібрування поправочного коефіцієнта-це трохи складніше. Поправочний коефіцієнт зазвичай становить 2-4% зміни опору на кожен градус зміни температури. Однак це не завжди вірно. Метод визначення поправочного коефіцієнта полягає в взятті проби води і зміні температури при вимірюванні опору. Найпростіший спосіб зробити це-взяти гарячу воду і виміряти опір, поки вона остигає. З цих даних можна розрахувати поправочний коефіцієнт. Крок шостий: сборкапоскольку цей датчик буде використовуватися у воді, важливо захистити всі електричні компоненти від вологи. Для цього датчика майстер зробив три окремих корпус: для електродів, для arduino і для рк-дисплея. Електроди поміщаються в чорний пластиковий корпус з двома отворами спереду і одним ззаду. Щоб зробити все водонепроникним, він використовував термоклей. Як було сказано в попередньому кроці, дуже важливо, щоб електроди знаходилися на фіксованій відстані один від одного.для ардуіно майстер використовує пластикову водонепроникну капсулу, від якогось приладу . Рк-дисплей встановлений у відповідний корпус.

Попередня статтяРоман Абрамович полетить на Місяць
Наступна статтяВ перуанському автобусі знайшли кістки таємничого тварини