Ранні примати володіли маленьким мозком

0
313

Наш спільний з приматами віддалений предок, можливо, не відрізнявся неабиякими розумовими здібностями. Принаймні про це свідчить недавно знайдений череп нашого родича, який жив 29 млн. років тому.


Ранні примати володіли маленьким мозком

Зліва череп Aegyptopithecus zeuxis, знайденого в 1966 році

Вчений з університету Дьюка Елвін Сімонс (Elwyn Simons) знайшов цілий череп Aegyptopithecus zeuxis, який він і його колеги досліджували за допомогою комп’ютерної томографії і рентгеносканирования. Це дозволило визначити, яким був розмір мозку тварини.

Раніше на основі останків, знайдених в 1966 році в тому ж кар’єрі біля Каїра, фахівці припустили, що перші примати вже мали відносно великим мозком. Однак аналіз недавно знайденого повністю збереженого черепа показав, що це не зовсім так. Мозок Aegyptopithecus zeuxis навіть менше, ніж у сучасних лемурів.

Нещодавно віднайдений череп віком 29 млн. років наполовину менше за розміром примірника, виявленого 40 років тому. Спочатку Елвін Сімонс і його колеги вважають, що це новий вид. Порівнявши обидва черепа, фахівці зробили висновок, що другий належить самиці, яка важила 2,5 кг, тоді як перший — самця. Судячи з усього зорова кора мозку була досить великою, що говорить про гарний зір тварин, повідомляє Duke University.

Форма очних западин також дозволяє припустити, що Aegyptopithecus були активні в денний час, подібно багатьом сучасним приматам.
Другий череп був виявлений в кар’єрі в районі Fayum Depression. Вчені вважають, що 29 млн. років тому тут виростав тропічний ліс.

Попередня статтяЧервона планета покрита сіллю
Наступна статтяВчені розробили робота-гуманіста