Що робити з 36-метровим типовим житлом: реальна московська квартира

0
56

При знайомстві з цією квартирою не віриться, що її площа всього 36 метрів. У ній є все, що потрібно для комфортного життя. Більш того, незважаючи на раціональний підхід, дизайнеру вдалося створити гармонійний, що вторить природі інтер’єр

Для деяких дизайнерів слова «типова квартира площею 36 квадратних метрів» звучать як вирок. Але тільки не для юлії клюєвої. При погляді на чудовий проект, розроблений нею для молодої пари, що мешкає якраз в такому малогабаритному житло, розумієш, що справжнє дизайнерське майстерність проявляється саме в оформленні невеликих просторів.

Юлія клюєва, архітектор-дизайнер

Враховуючи невелику площу квартири, цілком природно, що її власники побажали максимально функціонально використовувати цей невеликий простір. Головну декоративну ідею інтер’єру вдалося знайти завдяки творчому хобі пари. Молоді люди захоплюються фотографуванням. Сюжет одного зі знімків домашнього фотоархіву використовували в якості головної оформлювальної теми.

Зображення квітучих гілок дерева використовували на скляній панелі — основному декоративному елементі у вітальні, на тлі якого розміщений телевізор. Той же малюнок – на фасаді шафи. І він же, тільки у вигляді негативу, прикрашає вбудована шафа в передпокої. Продовжують екологічну тему натуральні матеріали, спеціально підібрані дизайнером, щоб мати можливість поєднати природні мотиви і чисті архітектурні лінії в елегантному сучасному інтер’єрі. Численні дерев’яні акценти вміло підкреслені білизною стін і стелі.

Єдина кімната в квартирі поділена на дві зони: спальню і вітальню. На особливу увагу заслуговує інструмент зонування-вертикальні планки-жалюзі між ліжком і диваном можуть відкриватися і закриватися. У відкритому стані вони не перешкоджають проникненню природного світла в вітальню і створюють красиву ілюзію гри сонячних променів на стовбурах дерев. Але при необхідності жалюзі здатні візуально приховати спальне місце.

Біокамін, розташований на» ширяючому ” комоді і символізує домашнє вогнище, і журнальний столик у вигляді спила дерева підкреслюють природність і природну орієнтованість інтер’єру. Ці декоративні елементи можуть служити і прекрасними декораціями до домашніх фотозйомок.

Збільшений віконний отвір зробив кімнату світлішою. Щоб реалізувати цю задумку, довелося перенести радіатор і замінити його на вертикальну модель, яка прекрасно вписалася в інтер’єр. Лоджія визначена як місце відпочинку на свіжому повітрі. Уздовж огорожі встановили широку підвіконну дошку з дерева і пару барних стільців, щоб подарувати господарям приємну можливість випити чашечку кави або келих вина в цьому місці з видом на місто.

Основною перевагою планувального рішення передпокою стало виділення вбудованої шафи за рахунок перенесення стіни санвузла. Як і у вітальні, тут використані декоративні дерев’яні планки, продовження яких у вигляді лінійних світильників переходить в стелю і потім на стіну.імітація зрізу дерева-головний декоративний акцент кухні. Він надрукований на товстому акрилі і вирізаний по контуру малюнка. Через дефіцит робочої поверхні і необхідності розмістити духовку і винний шафа народилася ідея установки невеликого острова. Площа кухні дозволила втілити це функціональне рішення і не відмовлятися від окремо стоїть столу для сімейних вечерь.

Підведемо підсумки. Завдяки вмілому підходу дизайнера до створення інтер’єру мешканці скромного 36-метрового житла отримали вітальню з повноцінним, візуально ізольованим спальним місцем, функціональну кухню з обідньою зоною, санвузол, де помістилися душова кабіна, пральна машина і господарський шафа, велика кількість місць для зберігання (шафа в спальні, шафа у передпокої, висувні ящики під ліжком, комод в основній кімнаті) і облаштований утеплений балкон для розслаблюючих посиденьок на свіжому повітрі. Неймовірно, але факт!

І весь цей зручний і функціональний інтер’єр оформлений в модній, неповторною екологічної стилістиці, яка робить його дивно гармонійним. Ідеальний простір для творчої молодої пари.

Попередня статтяESA оприлюднила марсіанські знімки Deuteronilus Mensae
Наступна статтяЛюди жили в Америці 40 тис. років тому – нове дослідження