У Великому Новгороді виявлені фрагменти фресок XII століття

0
255

На розкопках у Ніколо-Дворищенского собору на Ярославовому Дворище у Великому Новгороді російські археологи виявили фрагменти фресок майже тисячолітньої давності, повідомляє “РИА Новости”.


У Великому Новгороді виявлені фрагменти фресок XII століття

Вчені попередньо датували фрески першої третю 12-го століття. На думку фахівців, знайдені ними фрагменти є залишками фресок, завданих при будівництві Ніколо-Дворищенского собору на його барабани (купола) і потрапили на землю при знесення чотирьох малих барабанів в 18-му столітті.

Кількість виявлених до теперішнього моменту фрагментів монументального живопису є невеликим, з них можна скласти будь-які композиції. Тим не менш, виявлення фресок на археологічних розкопках на Ярославовому Дворище фахівці оцінили як значна подія.

Також при розкопках некрополя 16-17 століть на Ярославовому Дворище археологи виявили значну кількість стародавніх монет. Монети були знайдені як безпосередньо в похованнях, так і на прилеглих до них територіях.

До справжнього моменту на території середньовічного некрополя біля стін Ніколо-Дворищенского собору дослідники розкрили кілька поховань. Хто саме був похований на Ярославовому Дворище, фахівці поки не повідомляють. Останки стародавніх новгородців перебували в саркофагах. Частина поховань виявилися груповими. За припущеннями вчених, в таких похованнях покоїлися члени однієї сім’ї.

На території некрополя були виявлені хрести, ґудзики та інші предмети старовини. За словами вчених, значну історичну цінність представляють самі саркофаги. Передбачається, що в некрополі на Ярославовому Дворище в давнину було здійснено близько 50 поховань.

Дослідницькі роботи на Ярославовому Дворище триватимуть до кінця вересня.

Будівництво Ніколо-Дворищенского собору в історичному центрі Великого Новгорода датується 1113-1136 роками. Зведений у домонгольський період історії Росії храм поступається за віком тільки новгородському кафедрального Софійського собору, найдавнішого в сучасній Росії православному храму, закладеного в 1045 році.

Археологічні дослідження у Ніколо-Дворищенского собору почалися на початку липня 2007 року.

Попередня статтяУ Ульяновської області знайшли стародавнього морського ящера
Наступна статтяВ Італії помітили єдинорога