Вчені дістали фрагменти білків з останків T. Rex

0
447

Вчені змогли отримати з скам’янілих кісток динозавра T. Rex, який жив 65 млн. років тому, і 500-тисячолітнього мастодонта зразки білків.

Результати дослідження можуть змінити уявлення про те, яким чином відбувається процес закам’яніння останків.

Коли тварина помирає, білки починають негайно розпадатися, і у випадку з кістками замінюються мінералами. Цей процес, як вважалося, займає 1 млн. років. Проте дослідники з державного університету Північної Кароліни довели, що це не завжди так. Вони говорять про те, що при певних умовах протеїни можуть зберегтися протягом дуже довгого періоду.

Марія Швейцер виявила кістки ноги T. rex і інші скам’янілості в районі формації Хелл Крик в Монтані.

Після хімічного та молекулярного аналізу тканин, показав, що початкові білкові фрагменти могли зберегтися, вона звернулася до своїх колег за підтвердженням гіпотези про наявність амінокислот у кістки.

Відомо, що кістка складається з білкової частини і мінералів. Якщо взяти кістка сучасних тварин і видалити з неї мінерали, то залишиться колагенова еластична матриця. Коли Марія Швейцер “деминерализировала” кістка T. rex, вона здивувалася залишилася матриці, оскільки, відповідно до теорії, ніякого органічного матеріалу не повинно було вже залишитися, повідомляє NSF.

Завдяки аналізу вона довела, що це був дійсно колаген. Це означає, що витяг білкових ланцюжків можливо навіть тоді, коли вік скам’янілих останків становить 68 млн. років.

Порівнявши колагенову матрицю знайдених кісток з базою даних наявних матриць, фахівці прийшли до висновку, що білкові ланцюжки T. rex схожі з тими, які має курка. Що стосується мастодонта, то вони були ближче до тих, які є у ссавців, зокрема африканських слонів.

Попередня статтяШаблезубий тигр був білим і пухнастим
Наступна статтяСпрей дозволить виявити терориста