Вініл-передпідсилювач-фонокоректор riaa своїми руками

0
80

Вітаю всіх зайшли!

Для людей, які захоплюються вінілової музикою, цікавою темою є вибір фонокоректора-передпідсилювача для програвача. Цей пристрій формує потрібну ачх сигналу зі звукознімача, тому саме він нього, в першу чергу, і буде залежати звучання вінілової платівки. Часто фонокоректори виробляють у вигляді окремого блоку для можливості підключення в обхід штатного, або просто для використання з “голим” програвачем, проте найчастіше фірмові моделі не відрізняються особливою якістю, ні доступною ціною, враховуючи не масовість даного виду електроніки. Зате відмінний фонокоректор-предусілітеть можна зібрати своїми руками, тим більше, що для складання не буде потрібно ніяких дорогих елементів.

У схемі використані сучасні малосигнальні транзистори bc550 і bc560 – коштують не більше 10 рублів за штуку. Являє собою схема два лінійних диференціальних підсилювальних каскаду, між якими включений блок коригування ачх. На вхід подається сигнал зі звукознімача-з виходу знімається посилений і оброблений, повністю готовий для подачі в підсилювач сигнал. У схемі досить багато конденсаторів, в тому числі стосуються звукового тракту – найкраще використовувати плівкові або полістирольні, по харчуванню – танталові, допуски всіх номіналів, в ідеальному випадку, 1%. Такий “жорсткий” підбір елементів зовсім не обов’язковий-схема буде справлятися зі своїми завданнями і з будь-якими іншими типами деталей, однак якщо є можливість, то чому б не зробити відразу і добре. Напруга живлення схеми двополярне, по 24в в кожному плечі. Струм споживання невеликий, тому підійде будь-який малопотужний трансформатор з двома однаковими обмотками на виході, або ж взяти харчування можна, від вихідного каскаду використовуваного підсилювача, наприклад. Не рекомендується брати живлення від різних імпульсних перетворювачів-в цьому випадку не уникнути попадання шумів і свистів в звуковий сигнал. Зверніть увагу на полярність конденсатора с11 на схемі – вона повинна бути перевернута.

Збирається весь передпідсилювач на друкованій платі, варіант якої представлений вище, також плату можна буде завантажити в архіві в кінці статті. При складанні важливо не переплутати цоколевку транзисторів, враховуючи, що їх тут досить багато. Схема передбачає обробку всього одного каналу, якщо звукознімач програвача видає стерео-сигнал, то схему потрібно буде повторити двічі. Харчування, вихідний і вхідний сигнали заводяться на плату проводами, для з’єднання зручно використовувати гвинтові клемники. Схема не потрібно ніякої настройки-достатньо лише правильно все зібрати. Нижче представлені фото зібраних плат, в тому числі здвоєною – вона на одній платі. Вдалої збірки!

Джерело (source)

Попередня статтяВибираємо світильники для забору
Наступна статтяЗавод General Motors покриють сонячними батареями