Виготовлення та встановлення світлодіодного підсвічування рк монітора

0
72

Мені подобається відокремлене сільське життя в отакому хрестоматійному “ведмежому кутку”. Звідси набагато краще видно химери за якими на жаль, зазвичай і ганяється сучасна людина, тут легко видно скільки мало і скільки багато потрібно конкретному індивідууму для особистого щастя. Знову ж таки, неважко розгледіти і зрозуміти що шукають зазвичай не там і не те. Зокрема, щодня, це означає і те, що про життєзабезпечення піклується доводиться переважно власноруч. Начебто ” прокинувся-виполи планету від баобабів.”це складніше життя квартирного і менш комфортно, зате така система значно більш стійка до зовнішніх збурень і дає чудове почуття правильності того, що відбувається.

До життєзабезпечення впевнено можна віднести і підтримку працездатності, ремонт або відновлення наявного. Споруди, обладнання, інструменти, прилади. З огляду на деяку віддаленість від магазинів, завдання часто воістину захоплююча. Тут, мова йде про винахід підсвічування замість зношеної штатної – з люмінесцентними лампами, для невеликого (19 ) жк монітора, одного з двох в складі робочого комп’ютера.

анамнез

Монітор (другий), марки lg l192ws дістався з нагоди, зламаним. Був відремонтований (замінений розірваний оксидний конденсатор в інверторі) і поставлений в стрій. Через деякий час почали здавати штатні лампи підсвічування, але агонію вдалося розтягнути майже на рік, відключивши захист інвертора. Нарешті, стали видихатися останні з найстійкіших ламп, монітор став періодично гаснути.

Спеціальні надтонкі люмінесцентні лампи з холодним катодом можна з успіхом і відносно недорого замовити на алі експрес. Цілком надійна жорстка упаковка дозволяє лампам пережити навіть варварське звернення при поштовій пересилці. Недолік-тривалий термін доставки. Аналіз нутрощів монітора показав і надзвичайну компактність модулів з лампами, їх паяні висновки на смерть закладені в силіконові гумки-ізолятори. Відновити або влаштувати заново хорошу, вельми високовольтну (особливості застосовуваних ламп) ізоляцію в такій тісноті, в оточенні залозок, мені здалося скрутним і цей варіант був відкинутий на користь низьковольтного світлодіодного.

Монітор як і комп’ютер призначений для документально-робочої інформації, високих вимог до передачі кольору або яскравості тут немає – вольовим зусиллям прийнято рішення використовувати шматки не спеціалізованої, ширвжиттєвої світлодіодної стрічки, в засіках знайшовся і варіант з підвищеною щільністю світлодіодів – 120 шт/м. Нескладна доопрацювання дозволила ввести і регулювання яскравості нового підсвічування, її включення і виключення штатною кнопкою монітора. Істотна відмінність від безлічі подібних робіт-застосування звичайної “широкої” світлодіодної стрічки, через що довелося виготовити і змонтувати просту металеву деталь замість штатної «канавки» з лампами.

що знадобилося для роботи

Набір інструментів для дрібної слюсарної роботи, набір інструментів і матеріалів для електромонтажу. Листова оцинкована сталь, світлодіодна стрічка, тонкий монтажний провід.

до справи.

Нетравматична, без вандалізму розбирання сучасної пластмасової техніки, та ще завдання. Допомогло і керівництво по ремонту [1]. Першим обов’язком зняв підставку (натиснути клавішу ззаду ноги). Пацієнта-обличчям на стіл. Зняти підковирнув плоскою викруткою пластикові декоративні накладки на шарнірі ноги і відвернути гвинти шарніра (фото 2). Ногу з шарніром і гвинтиками в сторону, в коробку.

Фото 2. Розбирання монітора lg l192ws. Роби раз-зняття ноги.

Підчепивши тонким і гострим, використовував пару змінних лез від будівельного ножа, отщелкнул декоративну пластикову рамку з лицьового боку (фото 3).

Фото 3. Розбирання монітора lg l192ws. Роби два-зняття лицьової пластикової рамки.

Після рамки можна зняти і весь пластиковий футляр. Зсередини кожуха парою маленьких саморізів прикріплена хустки з кнопками – відкрутити, кріплення в коробку. Отримуємо модуль в металевому кожусі-жк матриця з підсвічуванням і прикріпленим цеглинкою – інвертором (фото 4, 5).

Фото 4. Два основних скріплених модуля монітора-рк матриця обличчям на столі і плата інвертора зверху.

Фото 5. Від’єднаний модуль інвертора. У кутку бляшаного кожуха видно і хустки скалера.

Фото 6. Зняття захисної жерстяної кришки з керуючої плати жк панелі.

Фото 7. Модуль рк панелі з відкритою керуючою платою і підсвічуванням. Стрілочками відзначені високовольтні висновки з роз’ємами від 4 ламп підсвічування.

Фото 8. Розбирання модуля рк панелі, засувки половинок корпусів.

Фото 9. Відділення жк панелі з хусткою управління, від підсвічування (тримаю її рукою).

Тут, варто сказати що на скляній поверхні жк панелі охоче залишаються сліди від пальців-працювати з нею найкраще в чистих захисних рукавичках або принаймні, тримати за торці як фотоплівку в старовину. Панель акуратним чином відкладаємо в сторону, на рівну, застелену чистою сухою ганчіркою або папером поверхню. Не зашкодить і прикрити її зверху від пилу.

Фото 11. Звільнені листи плівок розсіювача світла і поляризатора. По краях вони мають пази-ключі для правильної установки.

Фото 12. Товста акрилова пластина з щільним рівномірним малюнком – такий собі провідник-розподільник світла. На торці довгих сторін нахлобучени бляшані жолобки (показані стрілками) з люмінесцентними лампами (по дві в кожній). Дісталися!

фото 13. Вид на бляшані жолоби з лампами з боку висновків. Фото 14. Вид на знятий модуль з робочої, випромінюючої сторони. Видно пара закладених ламп.

що було далі?

Моя світлодіодна стрічка шириною 8 мм в штатну деталь (фото 14) не влазила. Обрізати її по ширині ризиковано-можна оголити струмоведучі доріжки і влаштувати замикання. Зовнішня ж ширина бляшаного модуля з лампами (фото 14) без малого саме 8 мм.вирішено виготовити нову металеву деталь без бортиків-відбивачів, фактично це вузька смуга замість с-образного профілю – світлодіоди, на відміну від круглих в перерізі ламп випромінюють тільки в одну сторону.

Від котушки зі світлодіодною стрічкою відміряв і відрізав пару шматків – верх, низ. Різати стрічку потрібно тільки по спеціальних зазначених місцях, інакше в крайніх групах може не працювати частина світлодіодів. Мої шматки виявилися трохи довшими потрібного, дозволив собі обрізати контактні площадки на краях стрічки. Перевірив працездатність шматків жививши їх від лабораторного бп.

Нова основа-підкладку для світлодіодної стрічки вирізав ножицями по металу з оцинкованої покрівельної сталі (фото 15), притупив гострі краї.

Світлодіодні стрічки китайського виробництва працюють цілком задовільно і без відмов, але їх штатний липкий шар не цілком хороший – частенько відклеюються цілі ділянки, погіршуючи і без того не блискучий відведення тепла від світлодіодів. Для тривалої надійної роботи недорогі світлодіодні стрічки краще додатково приклеювати, в ідеалі повністю замінивши липкий шар. Добре себе показує універсальний “момент”. Зрозуміло повне дотримання керівництва-інструкції на тюбику – знежирити, нанести на обидві поверхні, підсушити, сильно стиснути.

Шматки світлодіодних стрічок належить електрично з’єднувати спеціальними розкладними затискачами. При цьому торці стрічки автоматично ізолюються. Проте, класична пайка виходить значно дешевше, компактніше, універсальніше і безумовно надійніше. При цьому, торці шматків стрічок виявляються неізольованими від металевої підкладки, в цьому місці часті замикання. Для їх запобігання, короткі, близько 3 мм ділянки на кінцях шматків наклеєних стрічок загинаю вгору, а металеву поверхню під ними ізолюю – лаком цапон або коротким відрізком клейкої стрічки.

Фото 17. Світлодіодні смуги з висновками вкладені на місце модулів з лампами.

Монітор збирається в зворотному порядку, висновки світлодіодів з монтажного проводу прокладаються по штатних місцях від високовольтних проводів ламп. Після кожного кроку не зашкодить перевіряти працездатність нового підсвічування (зовнішній лабораторний бж із захистом від кз).

Перш за все потрібно відключити високовольтну частина інвертора перерізаючи доріжки, випоюючи елементи або перемички на шляху її харчування. Організувати живлення і управління новою світлодіодним підсвічуванням можна декількома способами [2]. Тут, керуючись принциповою схемою з [1], задіяно живлення +14 в і сигнал on/of. Потужний біполярний транзистор в корпусі то-220 включений як ключ, падіння напруги на його переході і на працюючих світлодіодах забезпечують їм харчування трохи менше +12 в.

Фото 1. Відновлений монітор (праворуч) знову зайняв своє місце. Колірна температура дещо змінилася, яскравість і рівномірністьПідсвічування хороша.

1. .2. .

Babay mazay, серпень, 2021 р.

Попередня статтяШпалери для спальні 2021: модні тенденції в дизайні та обробці, новинки, вибір кольору, комбіновані шпалери, поради, правила
Наступна статтяКабачковий сік на зиму в домашніх умовах: рецепти через соковижималку і без