Визначення товщини фанери для підлоги. Яку фанеру можна використовувати?

0
87

Визначення товщини фанери для підлоги. Яку фанеру можна використовувати?

Для того щоб здійснити суху стяжку підлоги, в якості основного матеріалу необхідно стелити фанеру конструкційного або будівельного типу. Марка фанери повинна бути обрана в залежності від того, в яких умовах належить перебувати матеріалу.

Розрізняють 3 основних різновиди фанери.

  • фсф – це березова фанера, яка складається з шпону і має в своєму клейовому складі компоненти смоли і формальдегіду. У матеріалу високі експлуатаційні якості, він стійкий до впливу вологи. Може застосовуватися як для внутрішніх, так і для зовнішніх типів робіт.
  • фк-листи шпону в цій фанері з’єднані клеєм, до складу якого входить формальдегід. Матеріал стійкий до вологого середовища, але застосовувати його можна тільки для внутрішніх робіт.
  • фба-клейовий склад у цій фанери не містить формальдегідних компонентів і складається з казеїну, нешкідливого для людини. Такий матеріал має знижену стійкість до вологи і може застосовуватися тільки всередині сухих приміщень.

За якістю виготовлення фанеру поділяють на 5 сортів. Елітним є сорт е, а матеріали низької якості має сортність iv.

Важливе значення для вибору матеріалу грає і його розмір. Якщо планується робити настил з невеликих фрагментів фанери, то використовують матеріал 1525х1525 мм

З ним зручно працювати, але на великих за площею поверхнях доведеться робити багато стиків. Більш зручні габарити 1210х2440 мм.лист з такими параметрами використовують в типових міських квартирах, для настилу підлоги в кімнатах прямокутної форми.

Визначившись з габаритами листа, потрібно правильно вибрати товщину матеріалу. У цьому випадку буде потрібно врахувати всі нюанси пристрою стяжки.

Розрахунок товщини фанери для настилу підбирається в залежності від кроку, з яким укладені лаги:

  • якщо відстань між лагами становить від 35 до 40 мм, то товщина листа фанери повинна бути не менше 9-10 мм;
  • якщо лати має осередки зі стороною 50 см, то настил роблять з фанери товщиною 10-12 мм;
  • якщо крок між сегментами обрешітки дорівнює 60 см, то настил роблять з фанери 12-14 мм.

Вибираючи товщину фанери, необхідно закладати додатковий запас міцності по товщині на вагове навантаження, якої буде піддаватися поверхню підлоги. Для розташування масивних меблів найкраще взяти фанеру, товщина якої становить 16-18 мм.

Коли розміри і товщина листа будуть визначені, потрібно порахувати, скільки листів потрібно купити для виконання стяжки підлоги. Розрахувати витрату матеріалу можна наступним чином:

  • чітко вимірявши габарити приміщення, на папері малюють схему розташування лаг, визначаючи їх кількість і крок;
  • на схемі відзначають, як будуть розташовані листи фанери, враховуючи при цьому формат матеріалу;
  • за підсумковими даними виробляють підрахунок необхідної кількості матеріалу.

У випадках, коли форма приміщення має складну конфігурацію, об’єкт поділяють на частини і рахують кожну з них окремо. Якщо кімната має правильні пропорції у вигляді квадрата або прямокутника, то обчислюють площу підлоги і вважають кількість листів, необхідних для його перекриття, враховуючи при цьому площа листа фанери.

Укладання фанери на лаги. Яку фанеру вибрати

Фанера являє собою багатошаровий деревно-листовий матеріал, який виготовляється шляхом перехресного склеювання непарної кількості пластів лущеного шпону. Для виробництва найчастіше використовується березова сировина або хвойні породи технічних сортів, рідше – дуб, бук, липа та інші.

Плюси фанери:

  • висока механічна міцність до будь-яких навантажень;
  • відносно невелика вага;
  • низький коефіцієнт теплопровідності;
  • прийнятний рівень вологості (8-12%), що дозволяє використовувати деякі види фанери в сирих і неопалюваних приміщеннях: кухні, ванні, балкони, лоджії і т.п.;
  • застосування в поєднанні з системами «теплі підлоги» водяного та інфрачервоного типу.

Мінус листового матеріалу в тому, що для виробництва застосовуються клейові склади, небезпечні для здоров’я людей. Як правило, виробам присвоюється клас емісії не нижче е1.

Фанерна продукція класифікується за такими ознаками:

Сфера застосування.

Області застосування листового матеріалу безмежні – від будівництва до електротехніки. Але для формування збірної стяжки або чистового статі рекомендується використовувати конструкційну і будівельну різновиди.

Марка.

Цей параметр визначається за типом використовуваного клейового складу. Розглянемо три базових види:

  • фсф (фанера, проклеєна смоляним фенолформальдегідним клеєм). Виріб вважається вологостійким, використовується для обробки приміщень з нормальним і підвищеним рівнем вологості.
  • фк (фанера, склеєна з використанням карбамідоформальдегідного клею). Відноситься до продукції середньої вологостійкості, рекомендується для застосування в сухих кімнатах.
  • фба (плита на альбумін — казеїновому клеї). Позиціонується як матеріал обмеженої вологостійкості.

Сорт.

Згідно гост 3916.1-96 продукція відрізняється за кількістю допустимих дефектів і вад деревини, а також браку, допущеному при обробці. Розрізняють п’ять ступенів якості:

  • е-екстра або елітна. Виріб виготовляється з дуба, вільхи, берези та інших порід, має ідеально рівну, гладку поверхню, відсутні найменші дефекти. Допускається незначно відхилення в будові деревини випадкового типу.
  • i-можливі шпилькові і здорові світлі або темні сучки – не більше 3 – 5 шт.на кожен квадратний метр поверхні. Щілини (крім зімкнутих тріщин) та інші види шлюбу виключені.
  • ii-допускаються здорові, частково зрощені, незрослі і випадають сучки діаметром до 6 мм, вставки з деревини і розійшлися тріщини довжиною до 200 мм і шириною не більше 2 мм.
  • iii – є: а) червоточини і отвори від випали сучків діаметром до 6 мм в кількості не більше 10 шт.на 1 м2 площі; б) розійшлися тріщин довжиною 300 – 600 мм і шириною до 5 мм (за умови закладення шпаклівками або герметиками); в) вм’ятини і гребінці.
  • iv-поверхня зі всілякими вадами: від зрощених і випали сучків без обмеження кількості до дефектів по крайках глибиною до 5 мм.

Для чорнової підлоги на лагах, як правило, використовують листовий матеріал 1 – 4 ступеня якості. Врахуйте: фанера зазвичай має подвійну маркування, наприклад, 1/2 або 2/2. Відповідає сорту кожної сторони. Тобто виріб класу 1/3 характеризується тим, що одній поверхні присвоєна категорія 1, а другий – 3.

Характер обробки.

Шліфована і нешліфована фанера.

Фанерні плити бувають шліфовані і нешліфовані. Маркуються:

  • ш1-оброблені тільки з одного боку.
  • ш2-відшліфовані з обох сторін.
  • нш-нешліфовані.

Укладання підлоги по лагам проводиться із застосуванням плит будь-якого виду. Але здоровий глузд підказує, що краще використовувати продукцію, шліфовану хоча б з одного боку. Це дозволить створити максимально рівну і гладку підлогу під монтаж лінолеуму, ламінату і т. П.

Габарити.

Довжина фанерних листів може досягати 6 м, ширина 3 м, а товщина починається від 3 мм. Для чорнових і чистових робіт по горизонтальних підставах застосовується матеріал:

  • 1525х1525 – найбільш часто використовуваний розмір для підлоги по лагам. Кількість відходів невелика, в транспортуванні зручно.
  • 1210х2440-для вирівнювання підстав в багатоповерхових будівлях типових серій, що мають подовжені форми кімнат.
  • 500х3000-зручна в багатоповерхових або комерційних новобудовах, де реалізується принцип студій або вільного планування.

Оптимальна товщина фанери для підлоги по лагам залежить від типу збірної стяжки і рівня навантаження. Якщо передбачається монтаж в два шари, то краще вибирати продукцію перетином 8 – 12 мм, а для одношарової укладання – 8 -22 мм.

Фанерна підлога в квартирі. Фанера, осб, дсп, цсп або двп?

Не кожен листовий матеріал можна використовувати на підлозі.

Для вирівнювання підлоги найкраще підходить фанера, цсп і осб

    • фанера-оптимальний варіант. Вона складається з склеєних листів шпону, при цьому кожен новий лист покладений перпендикулярно волокнам попереднього, що збільшує жорсткість. Вологостійкість, довговічність і екологічність залежить від використовуваного сполучного матеріалу (відрізнити його можна по маркуванню).
      • найчастіше для підлоги використовують марку фк. Вона робиться на основі карбамідного клею, і має більш низьку вологостійкість, легко розбухає від вологи.Підходить для кімнат зі звичайною вологістю, тому що більш безпечна для здоров’я.
      • маркування фсф має підвищену вологостійкість, але не дуже екологічна, зроблена на основі фенолформальдегідного клею. Краще не використовувати її всередині приміщень через виділень фенолу.

Для вирівнювання підлоги можна купувати фанеру 3-4 сорти, наявність сучків не вплине на підсумкове якість, вони будуть закриті покриттям підлоги. Укладання плитки на фанеру не рекомендується, так як дерево володіє високим коефіцієнтом розширення, і вона може відвалитися зі зміною сезону.

  • цсп-ідеально підходить для вирівнювання дерев’яної підлоги під плитку.
  • осб-повністю екологічний матеріал, теоретично його можна використовувати для вирівнювання, але небажано, тому що він легше прогинається при рівній товщині з фанерою. Крім того, осб, як правило, трохи дорожче фанери.
  • дсп-має погану екологічність і низьку міцність.
  • двп – не підходить для вирівнювання, тому що. Це занадто гнучкий матеріал і він буде огинати всі нерівності.

Водостійка фанера для підлоги. Фанера для підлоги -, як вибрати фанеру для влаштування підлог в будинку

Фанера для підлоги – як вибрати фанеру для влаштування підлог в будинку

Фанера-це міцні, багатошарові деревні листи. Технічні властивості і характеристики міцності фанери пояснюються процесом її виготовлення. Фанерний лист складається з непарного числа листів і представляє з себе тонкий деревний шпон, склеєний один з одним водостійким клеєм.

Шари шпону розташовані всередині листа фанери перпендикулярно напрямку волокон. Завдяки цьому фанера дуже міцна на злам і розрив.

Виходячи з таких параметрів і невисокої ціни, підлогу з фанери досить часто використовують в будівництві.

  • види фанери
  • фанера в пристрої підлог-плюси і мінуси
  • яка фанера йде на підлогу
  • вибір фанери для підлоги
  • захист, використання і зберігання

1. Види фанери

Різновиди фанери залежать від сфери її використання:

  • будівельна;
  • меблева;
  • конструкційна;
  • промислова;
  • пакувальна.

Для підлоги нам знадобиться, зрозуміло, будівельна фанера.

А марку фанери визначає використовуваний для виробництва клей:

Фк – фанера водостійка. Виготовлена на основі карбамідного клею;

Фсф – фанера підвищеної водостійкості . У неї шари шпону склеєні фенолформальдегідним клеєм;

Фба – фанера неводостійка. Тут листи шпону склеюють альбуміноказеїновим клеєм. Фанера фба не володіє водостійкістю, але зате дуже екологічна;

Фб – фанера, просочена бакелітовим лаком. Вона застосовується при підвищеній вологості і навіть у воді.

Головні марки, що застосовуються для вирівнювання підлог, це фк і фсф

2. Фанера в пристрої підлог-плюси і мінуси.

Плюси фанери:

Фанера, на відміну від плит osb, дсп або двп є натуральним матеріалом, а не відходом від деревообробки. Тому вона більш екологічна;

Вологість фанерних листів 12-15%;

Фанера добре протистоїть змінним навантаженням, завдяки чому підстава зберігає свою цілісність.

Унаслідок того, що фанера зроблена з деревини, вона добре сусідить з чистовими підлоговими покриттями. Відповідно, термін використання підлогових покриттів збільшується;

Фанера дозволяє отримати підлогу з невеликими витратами часу і грошей.

Для монтажу фанерних листів на підлогу не потрібна спеціальна підготовка і її можна виконати в кілька етапів;

Листи фанери володіють теплоізоляційними властивостями і знижують втрати тепла через бетонну стяжку і плити перекриття;

Якщо підлога має велику різницю висот, то заливку бетонної стяжки не рекомендують через її ваги і вартості. А фанера, як раз, дуже навіть підійде;

В залежності від сорту і шліфування, фанеру можна використовувати як для чорнових, так і для чистових підлог.

Мінуси фанери:

Листи фанери не підійдуть при великому перепаді температури ( для дачі або будинку нерегулярного проживання), а також при високому рівні вологості (у ванній, лазні, сауні, басейні).

3. Яка фанера йде на підлогу

При виборі є два визначальних фактори.

Перший-для якого саме статі потрібна фанера-чорнового або чистового.

Другий-в якому приміщенні треба застосовувати фанеру. Якщо приміщення житлове, особливо спальня або дитяча кімната, то туди піде тільки фанера марки фк, тому що в її складі немає шкідливого формальдегіду. Тому застосовувати її повністю безпечно, а вологостійкості у неї цілком гідна. У промисловому або складському приміщенні з нормальною вентиляцією можна застосовувати фанеру марки фсф. Але тільки першого класу емісії. Це означає, що вміст формальдегіду не перевищуватиме 0,1 грам на 1 кг.

Якої товщини потрібна фанера для підлоги. Товщина листів

Яка товщина фанери для підлоги буде оптимальною? відповідь залежить від способу застосування і рівності підстави. Ви можете використовувати її як для вирівнювання готового статі, так і в якості самостійної обшивки підлоги по лагам.

Якщо ви вирішили просто вирівняти криві статеві дошки, то товщина буде залежати від стану підлоги.

Взагалі фанера найчастіше виробляється товщиною 4, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 15, 18, 21 мм.

Прикручування до дощок на саморізи

  • якщо дошки мають невеликі перепади висот, підійде товщина 6 мм.вона трохи згладить перепади, але через свою гнучкості буде повторювати рельєф нерівностей після прокрутки.
  • найчастіше для вирівнювання застосовують товщину 9-15 мм.вона має більш жорстку структуру і добре нівелює нерівності.
  • головна проблема при вирівнюванні листами-утворюються нерівності на стику. Щоб цього уникнути, часто фанеру укладають в два шари зі зміщенням стиків. Перший шар вирівнює підставу, а другий прибирає перепади між листами і робить додаткове вирівнювання.

Щоб добре притиснути листи до основи, потрібно прикручувати їх товстими довгими саморізами через кожні 15-20 см по всій площі. Інакше лист буде здуватися і сильно бовтатися при ходьбі. Для вкручування таких саморізів потрібно потужний шуруповерт з запасним акумулятором.

У другому випадку, товщина буде залежати від відстані між лагами. Якщо лаги встановлені через кожні 50-60 сантиметрів, то оптимально буде вибирати один шар фанери товщиною 15-21 мм.деякі економлять і застосовують 10 мм шар, але в такому випадку при ходьбі відчуваються пригинання підлоги.

Попередня статтяКаркасно-щитовий будинок своїми руками. Побудувати каркасно-щитовий будинок своїми руками
Наступна статтяДволикий Марс: у всьому винен астероїд