Як оформити кухню: дизайн проект своїми руками

0
98

Багато що змінюється в способі життя з часом, але збори на кухні для куштування недільних пирогів, обговорення подій дня, прийняття серйозних сімейних рішень, як і раніше, залишаються важливими. Кухня, як була, так і залишається душею будинку, що об’єднує всі покоління.

Саме тому дизайн кухонного простору – завдання відповідальне, непросте і цікаве. Звичайно, простіше довіритися професіоналу, але, він може не врахувати всіх нюансів відносин і традицій сім’ї. Та й послуги його обійдуться в копієчку. Ефективніше і економічніше за справу проектування кухні взятися самостійно, тим більше що ідей і форм для реалізації при сучасних технологіях можна знайти безліч.

Ідеї при створенні проекту

Ідеї для створення кухні мрії: красивою, стильною, сучасною і функціональною можна черпати в авторських дизайнерських проектах. Серед яких:

  • чорно-сріблясто-золота в розкішному стилі арт-деко від фарносової наталії;
  • сувора і невичурна з оригінально розставленими меблями ірини ліневич;
  • світиться, наповнена затишком і дивує колірним рішенням кухня.

Рішень безліч і всі вони виходять зі зручності і раціонального використання простору.

Кухня, об’єднана з вітальнею

Кухня, об’єднана з вітальнею, характерна для сучасних жител. Вона може бути створена в маленькій квартирі і квартирі-студії. Зону кухні в них зручно розмістити на»півострові”. Для об’єднання двох кімнат можна кардинально змінити планування квартири знесенням роз’єднує стіни. Можна залишити або звести зонуючу перегодку.

Кухня, об’єднана з їдальнею

Кухня, об’єднана з їдальнею – найпоширеніший варіант організації об’єднаного простору. В такому випадку, зона кухні найчастіше розташована лінійно або в формі кута. Пов’язано це з необхідністю звільнення найбільшого простору для обідньої зони.

Побоюватися, що в такому варіанті не розміститься все кухонне начиння не варто. Вбудована система зберігання дозволить розташувати столову білизну, посуд і побутову техніку.

Кухня, поєднана з вітальнею і їдальнею

Кухня, поєднана з вітальнею і їдальнею, стирає всі межі і дозволяє сімейству перебувати в одному просторі. Дане рішення зажадає звернення в бюро технічної інвентаризації для затвердження проекту, так передбачає прийняття кардинальних рішень. Даний варіант більше підходить для приватного будинку.

Кроки при створенні дизайн-проекту кухні

До питання розробки дизайн-проекту необхідно підійти не тільки творчо, але і по-діловому докладно. Перш ніж креслити макет, необхідно зробити виміри.

  • заміряємо розміри приміщення

Озброївшись рулеткою і допомогою члена сім’ї потрібно виміряти всі габарити кухні: висоту стелі, довжину і ширину кожної стіни, віконних і дверних прорізів. Відзначити розташування вентиляції і технічних комунікацій. Всі отримані дані слід занести на ескіз кімнати.

Ділимо приміщення на зони

Наступний етап – поділ простору на зони: робочу, обідню, місце відпочинку.

Особливу увагу варто приділити робочому трикутнику, який об’єднує в собі незмінне і необхідне обладнання:

  • плиту;
  • холодильне обладнання;
  • мийку;
  • поверхню для приготування їжі.

Для ергономічного розміщення обладнання необхідно дотримати важливі правила:

  • висота стільниці повинна відповідати зростанню господині.
  • варильну поверхню не раціонально розміщувати в кутку.
  • витяжка монтується стандартно на 60-70 см від плити, в разі перевищення цих розмірів потужність системи повинна бути збільшена.
  • холодильник не повинен бути сусідами з тепловими приладами, дверцята його повинна відкриватися в сторону вікна.
  • посудомийна машина, що економить членам сім’ї час на спілкування і відпочинок, розміститься поруч з мийкою, яка в свою чергу не повинна знаходитися поруч з плитою.

Обідня зона, з точки зору естетики і безпеки, повинна знаходитися від робочої не ближче, ніж в 1,5 метрах, у виняткових випадках мінімум 60 см. У великих приміщеннях обідня зона, що складається з комплекту: стіл і стільці, може без функціональних конфліктів розташовуватися в будь-якому місці.

У маленькій кухні для раціонального використання простору і збільшення місць найактуальніший варіант – кутове розміщення.

Вибираємо стиль, колір, обробку кухні

Намагайтеся витримувати єдиний стиль у всьому, тоді збережіть гармонію приміщення. Можна не гнатися за модою і зупиниться на старій добрій класиці з меблями з натурального дерева, порцелянового столового сервізу, вишитої столової білизни.

Можна довести оздоблення кухні до мінімального – ніяких зайвих деталей, декоративних надмірностей. Все стильно, просто і функціонально.

Сільський затишок привнесуть в кухню предмети, зроблені своїми руками: полички, в’язані килимки, яскраві фіранки, розписаний посуд. Меблі повинні підбиратися в такий стиль без використання сучасних матеріалів, а краще зроблена майстрами за індивідуальним замовленням.

Кольорове рішення кухонного простору залежить не тільки від уподобань господарів. Важливими параметрами є розмір, розташування і освітленість приміщення. Якщо стоїть мета зорового збільшення кімнати, потрібно вибирати меблі і обробку світлих тонів: бежевого, волошкового, фісташкового, золотистого. Глянцеві і дзеркальні поверхні посилять ефект.

Темні насичені кольори: чорний, синій, фіолетовий, бордовий використовувати краще у великих просторах.

Кольори червоний, сірий і зелений підійдуть будь-який за розміром кімнаті.

Чим менше природного освітлення в кухні, тим тепліше повинні бути її відтінки.

Сучасні технології дозволяють вибирати фасади кухонних меблів, враховуючи їх декоративні властивості і функціональні, адже кухня – зона підвищеної вологості і забрудненості.

Обробка стін, стелі та підлоги також вимагає особливого ставлення: так як крім естетичності, облицювальні матеріали повинні володіти якостями: зносостійкістю, міцністю, легкістю в прибиранні.

Кращий матеріал для покриття підлоги-плитка різних видів. Встановлений тепла підлога позбавить її усіляких недоліків.

Лінолеум-більш простий і економічний варіант, але менш довговічний.

Обробка стелі кухні не відрізняється від інших кімнат: можна його побілити старим добрим способом, обшити гіпсокартоном або скористатися технологією натяжних стель.

Стіни кухні вимагають вологостійкого облицювання: керамічної плитки, миючих шпалер, пластиковиех панелей.

Самостійно плануючи кухонний гарнітур, слід орієнтуватися не тільки на його декоративність і практичність, але і на розміри кімнати, розташування дверей, вікон і великої техніки.

Щоб прийняти рішення, яке розміщення кухонної стінки пріоритетне для вас:

  • однорядне, коли всі шафи і системи зберігання розташовані під стільницею;
  • дворядне, з нижнім рядом і верхніми навісними шафами — потрібно скласти докладний список всього технічного і меблевого оснащення. Накреслити план кухні і розмістити на ньому меблі, комунікації, обладнання, системи зберігання.
  • можна зробити макет.

Заходи безпеки при розстановці техніки і меблів, виборі матеріалу

Особливу увагу потрібно приділити техніці пожежо – та електробезпеки. Газова плита повинна бути встановлена не ближче півметра від дверей і вікон, щоб уникнути задування вогню потоком повітря. Розетки повинні розташовуватися так, щоб побутова техніка безперешкодно підключалася.

Вибираємо колір, матеріал для кухонних меблів

Загальне стильове рішення буде визначальним при виборі меблів. Колір меблів повинен поєднуватися з обробкою. Особливо цікаво використовувати гру контрастів: при зелених стінах – коричневі меблі, при білих – темно-синю.

Креслимо креслення

Зробивши виміри, визначившись з усім необхідним обладнанням, складаємо детальний план приміщення в масштабі 1:20. На креслення переносимо всі розміри, комунікації, розетки, розмішати всі елементи меблів. Розстановку елементів на схемі починаємо з кута кімнати, де найчастіше розташовується мийка.

При завершенні креслення необхідно звірити всі розміри, врахувати наявність опалювальних батарей, підвіконь.

Завдання складання індивідуального проекту – справа непроста, але вдячна.

Дизайн-проект в комп’ютерній програмі

Якщо виникають проблеми з кресленням, сучасні комп’ютерні технології прийдуть на допомогу. Існують спеціальні програми проектування, користуючисьЯкими, можна створити наочний проект в 3д форматі. Можна моделювати різні варіанти, підбирати кольори, розставляти кухонні модулі, розміщувати аксесуари.

Правила розміщення кухонної стінки, меблів, штор, підлогового покриття, декорації стін

Головні правила при розміщенні предметів на кухні – зручність і безпека. Правильно розставлена меблі не буде перешкоджати пересуванню, полегшить процес приготування їжі. Домогтися цього можна скориставшись порадами дизайнерів і розставивши меблі в невеликій кухні г або п-подібним способом.

Лінійної розташування доступно для великих кухонь.

Штори на кухні можуть бути довгими або короткими, головне вони не повинні заважати. Повинні бути легкими в догляді, пропускати денне світло і приховувати від небажаних поглядів. Можна використовувати комбінація легких фіранок з жалюзі. Прекрасним варіантом будуть римські або рулонні штори.

Найвірнішим рішенням для кухні буде комбіноване підлогове покриття: в робочій зоні – міцна кераміка, в обідній ламінат або лінолеумна плитка.

Застеляти поверхню підлоги в кухні килимовим покриттям не дуже практично, хоча воно робить кімнату затишніше і тепліше.

Цікавим буде використовувати в декорі стін:

  • контрастні шпалери-компаньйони;
  • фотошпалери або більш сучасний варіант-фреску;
  • декоративний камінь або цегла;
  • різні види штукатурки;
  • розпис за допомогою трафаретів;
  • вінілові наклейки.

Освітлювальні прилади

Один світильник в центрі стелі – застаріле рішення. У сучасній кухні має бути правильне багаторівневе освітлення, що враховує зони: робочу і обідню.

А центральний світильник повинен вирішувати декоративну функцію і бути джерел освітлення центральної зони. Краще підбирати лампи, що генерують тепле світло, створюють спокійну атмосферу і не спотворюють передачу кольору.

Вибір меблів і предметів декору

Вибір меблів обмежений хіба тільки фінансовими можливостями володаря кухні. Може бути вбудовані меблі, модульна, зроблена на замовлення.

Ідей для декору на кухні непочатий край: від унікального текстилю до розписаного власноруч посуду.

Картини, які можна змінювати в залежності від пори року або настрою.

Можна зробити стіну досягнень, де розміщені призи, грамоти та дипломи членів сім’ї. Колажі з фотографій можуть бути в рамочках, а можуть повністю покрити ділянку стіни.

Сувеніри, привезені з подорожей, знайдуть гідне місце на кухні – будуть нагадувати про приємні хвилини і надихати на нові поїздки.

Красива столовий посуд, раритетна і унікальна, може прикрасити кухню.

Баночки зі спеціями, панно з сухоцвітів, особливо зроблені своїми руками додадуть приміщенню аромат.

І, звичайно, домашні рослини, квітучі, кучеряві, пряні в красивих кашпо-незмінний і найкращий декор будь-якого житлового приміщення.

Ремонт-справа не проста, тим більше, коли робиться з нуля і під ключ власними силами. Благо, що є джерела, які підкажуть і пояснять кожен крок реалізації проекту.

Відео

Попередня статтяПереваги ламінату
Наступна статтяYabafo: атракціон, вмонтоване в будівлю