Як підібрати освітлення для спальні: поради та приклади. Розташування світильників на стелі в спальні

0
100

Як розмістити точкові світильники в спальні

Вибираючи модель розміщення точкового світла, потрібно враховувати параметри кімнати, її функціонал, стиль, потреба в розмежуванні зон. Існує безліч схем для розміщення точкових світильників в спальні, серед яких найбільш популярні такі варіації розташування:

  • у формі овалу;
  • по колу;
  • по кутах кімнати;
  • півколами, розташованими по обидві сторони стельового покриття;
  • хрестоподібне розміщення точок;
  • прямокутне розташування;
  • у формі латинської літери “s»;
  • дизайн” зоряного неба»;
  • розподіл точок по стелі у вигляді хвилі;
  • вибір дизайнерського орнаменту;
  • дугоподібне зонування площі.

Точкові світильники в спальні у вигляді місяця розташовуються як по центру кімнати, так і в окремих зонах для акцентування уваги.

точкові світильники в спальні без люстри

Спальня без люстри з точковим світлом виглядає не менш красиво і затишно, ніж при її наявності. Особливо актуальний подібний варіант для скромних за габаритами кімнат. Тут, поряд з точковим світлом, можна «оживити» і прикрасити приміщення, вдавшись до використання додаткових джерел освітлення. Серед них настінні, підлогові, настільні світильники, приховане підсвічування, кольорові скла. Точкова стеля в спальні-відмінна, економічно вигідна альтернатива стандартної організації освітлення, яка розширює діапазон ідей для власника приміщення.

Зауваження! нерівності на стелі без люстри приховає підвісна конструкція, обладнана точковим світлом.

Точкове світло в спальні з люстрою

Спальня – місце, де мешканці будинку проводять велику кількість часу як в ранкові, так і у вечірні години. Освітлення кімнати грає важливу роль не тільки з практичної, але і психологічної точки зору. Комфортне світло налаштовує на позитивний лад, змінює погляди людей. Оформлення спальні люстрою-класичний варіант, який доповнюється новомодними віяннями, але не зникає безслідно. Для реалізації оригінальних дизайнерських рішень застосовують прийоми комбінування основного і додаткового світла, де в якості останнього виступає точкове підсвічування стелі. Люстра найчастіше виступає центральним елементом, навколо якого розміщуються точкові прилади. За допомогою точкових світильників розмежовують зони, позначають акценти, декорують простір.

Точкові світильники над ліжком в спальні

Одним з варіантів розміщення спотів, є їх установка біля ліжка або по її периметру. Точкове освітлення над ліжком застосовується як додаткове джерело світла або елемент декору. У першому випадку важливе значення має висота розміщення. Створити якісне підсвічування дозволяють спеціально обладнані конструкції, куди вбудовуються світильники. Завдяки тому, що точкове освітлення ідеально вписується в будь-який інтер’єр і зручно у використанні, воно є найбільш затребуваним варіантом оформлення в спальних кімнатах.

Трекові

Світлові прилади, зафіксовані на напрямних профілях, що дозволяють пересувати їх по стелі. Використовуються в індивідуальному позиціонуванні або акцентуванні елемента (окремої зони). Класифікуються по виду направляючої. Зустрічаються шинного типу з поверхневим монтажем або вбудовуваним профілем. Дуже добре виглядають на всіх видах стель, включаючи і натяжні.

Led світильники і led панелі

Мають скромні габарити, здатні висвітлювати просторі кімнати. Окремі потужні елементи успішно виступають в ролі основного джерела світла в приміщеннях площею 30-40 м2. Основними недоліками вважають непридатність до ремонту. У разі перегорання led елементи не змінюються, так як вбудовані в корпус. Виготовляються у вигляді прямокутника або кола.

Корисно! термін служби, заявлений виробником – не менше 20 000 годин.

З натяжною стелею

Освітлення спальні з натяжною стелею може виконуватися будь-якими з перерахованих типів світильників. Різниця проявляється тільки на етапі монтажу: для одних знадобиться установка заставних, інші (світлодіодна стрічка) монтуються всередину. Винятком можуть стати прилади, укомплектовані “лампами ілліча «і потужними»галогенками”. Але якщо цього вимагає ситуація, вони легко змінюються на інші:

  • галогенні (потужністю не більше 35 вт) – найкраще підбирати прилади з алюмінієвими відбивачами, так як дзеркальні будуть пропускати част світла в зворотну сторону. Це стане причиною виникнення своєрідного ареола.
  • енергозберігаючі (люмінесцентні) – практично не нагріваються, але всередині є ртуть, що вимагає певних умов утилізації. Обмежень по потужності в сукупності з натяжними стелями немає. Недолік в меншому терміні експлуатації в порівнянні зі світлодіодними елементами. При частому включенні/виключенні швидкість розпилення електродів збільшується, світло стає розсіяним, незабаром починається мерехтіння і пристрій перестає працювати. Аналогічна ситуація відбувається при частих перепадах напруги електромережі.
  • світлодіодні-показують найякісніший світло при менших енерговитратах. Практично не нагріваються, працюють значно довше галогенових і люмінесцентних аналогів.

Сукупність точкового світла і люстри

Приклад використання діодної стрічки в спальні

Важливо! з натяжними стелями можуть використовуватися практично всі види ламп, за винятком сильно нагріваються ламп розжарювання.

Правила розташування точкових світильників по кімнатах

Дитяча

Оформлення дизайну освітлення в дитячій кімнаті, така ж непросте завдання, як і з вітальні. А часом навіть і складніше.

Важко догодити дитині, тим більше коли він дорослішає і запити його з роками змінюються. А разом з ними, часто змінюється і розташування меблів в кімнаті.

Але все ж згідно прийнятих правил, за рівнем освітленості ділите дитячу на три зони:

  • яскрава-там, де він буде робити уроки
  • середнього ступеня-ігрова зона
  • напівтемрява, м’яке світло-ліжко, тобто там де дитина лягає спати

Коридор і передпокій

Дані приміщення не відрізняються в рядових однотипних квартирах великими розмірами.

Найчастіше вони:

  • вузькі
  • маленькі
  • темні

Тому найкращий і раціональний варіант розташування світильників в цьому приміщенні-лінійний. Який би вид світильників ви не вибрали.

Вішайте і вмонтовуйте їх просто по центру стелі уздовж стінки, або по двох сторонах стін на однаковому видаленні один від одного.

В цілому, що ви повинні запам’ятати – розміщувати точкові світильники строго за однією схемою немає ніякої необхідності. Ви запросто можете створити на стелі авторський малюнок, будь-яку геометричну фігуру.

Ніяких істотних обмежень ваших дизайнерських фантазій в даному випадку немає. Головне дотримати мінімальні відстані між спотами і щоб обраний принцип розстановки забезпечував рівномірне освітлення приміщення.

Кухня

Кухню можна умовно поділити на 2 частини:

  • там, де їжу готують
  • там, де їжу приймають

Щоб підкреслити першу зону, змонтуйте точкові світлоточки уздовж кухонних шафок.

А там де ви обідаєте, зробіть з спотів на стелі щось на зразок квадрата, прямокутника або овалу.

Якщо кухня зовсім крихітна, дизайнерських схем звичайно не спроектуєш. В цьому випадку не заморочуючись, вішайте світильники просто по периметру, або уздовж стін навпроти один одного.

Також тут буде непогано виглядати овальна або квадратна картинка з спотів.

Ванна

Ванна пред’являє суворі вимоги щодо вибору світильників. Вони повинні бути вологозахищеними і не боятися не тільки прямих бризок, але і випарів від гарячої води.

Як їх краще розташувати? все залежить від того, чи плануєте ви крім точкових використовувати ще й інші види світильників на стінах.

У маленьких санвузлах, зазвичай над ванною або душем встановлюють 2-3 світлоточки. Решта рівномірно розподіляють по площі, що залишилася.

Однак не забувайте, що якщо на стелі у ванній виконана рівномірна підсвічування, то обов’язково в районі дзеркала ви отримаєте якщо не темну зону, то принаймні зону з недостатнім рівнем світла. Тому завжди закладайте тут додаткове освітлення.

У ванній кімнаті і туалеті

В цих приміщеннях потреба в люстрі відсутня. ЦеОбумовлено невеликою площею і електричною безпекою. Використовувані точкові світильники у ванній встановлюються у формі прямокутника або овалу уздовж стін. Над дзеркалом додатково потрібно повісити настінний прилад.

Крім дизайну і стилю не забувайте про гарну вологозахищеність обраних електроприладів. Через підвищену вологість намагайтеся уникати застосування люмінесцентних ламп, дросель яких негерметичний. Світильники повинні витримувати пари і бризки як гарячої, так і холодної води. Розташування залежить від конкретних приладів.

Малогабаритні ванни залишаються такими навіть при суміщеному санвузлі. Тут особливо розігнатися не вийде-площа все одно мала. У звичайній ситуації два-три світильника розташовуються над ванною і душовою кабінкою, ще кілька — в іншій частині кімнати. Якщо вам не подобається лаконічність, то постарайтеся купити цікаві по дизайну світильники або застосовувати електротехніку з різними пучками світла.

Вітальня

У вітальні, на відміну від спальні, забудьте про простоту і лаконічність. Тут можна і потрібно створити як мінімум три варіанти освітлення.

Іноді можна поставити і диммер, який змінює яскравість ламп. Однак, не на всіх світлодіодних моделях він працює.

Спальна кімната

Ніяких вишукувань придумувати не варто. Чим простіше, тим надійніше і зручніше.

Всі інші місця в спальні можна підсвітити настінними лампами:

  • туалетний столик
  • робоче місце

Безпосередньо біля самого ліжка завжди доречними виглядають бра. А ось для тумбочок, вельми до речі будуть настільні лампи.

Освітлення в маленькій кімнаті

Грамотне освітлення спальні невеликого розміру дозволяє не тільки підкреслити її стиль, але і візуально розширити маленький простір. Здійснюється це виконанням декількох умов:

  • не обмежуватися одним джерелом освітлення.
  • розмістити на одній зі стін велике дзеркало. Краще повісити його на ту, яка розташована навпроти вікна.
  • використовувати великі відкриті світильники.
  • в обробці стін і стелі застосовувати тільки світлі тони.
  • не “захаращувати” природне освітлення шторами.

Стельові світильники для спальної кімнати

Ідея розсіяного освітлення в спальні

Розсіяне (дифузне) світло створює рівномірно освітлений простір спальні. Максимальний ефект досягається сукупністю декількох прийомів:

  • установкою якісного, що забезпечує світлом всю кімнату.
  • створення ефекту його відображення від стін, стелі.
  • максимальне збільшення світлових потоком природного походження.

Розсіяне світло дозволить легше орієнтуватися в просторі, бачити найдрібніші елементи, розташовані в іншій частині кімнати, підсилює почуття комфорту і безпеки.

Комбінування природного і штучного освітлення

Галогенове світло для освітлення спальної кімнати

Корисно! ідея організації розсіяного освітлення спальні стане оптимальною для літніх і людей з поганим зором.

Стандартна величина розсіяного освітлення близько 20 вт на 1 м2 кімнати. Однак тут потрібно враховувати, що комфорт, поняття індивідуальне і може відрізнятися в залежності від особистісних переваг.

Види освітлення

У спальній кімнаті в рідкісних випадках встановлюється виключно верхнє світло. Як правило, всі різновиди освітлення застосовуються комплексно. При цьому важливо грамотно розподілити їх. Слід ретельно підбирати форму світильників і напрямок світла. Розглянемо докладніше, які різновиди освітлення для спальні можуть бути використані.

Загальне

Цей вид освітлення в спальній кімнаті передбачає розміщення освітлювальних приладів на поверхні стелі по його периметру, оскільки вони оптимально поширюють світло по площі. Світильники різних категорій передбачають установку на стелі або їх треба вбудовувати в підвісні або багаторівневі конструкції, які сьогодні дуже популярні завдяки своєму ефектному зовнішньому вигляду. Щоб організувати красиву підсвічування основи з декількома ярусами, в більшості випадків використовують універсальну світлодіодну стрічку, точкові світильники або спеціальні трубки.

Останнім часом при облаштуванні стелі, що має кілька рівнів, часто застосовуються особливі натяжні конструкції, підсвічені зсередини великою кількістю світлодіодних лампочок маленьких розмірів.

Подібний варіант дозволяє створити ефектну імітацію зоряного неба, якщо вимкнути всі інші освітлювальні прилади в кімнаті.

Натяжні стелі з цим ефектом дуже популярні і представлені в широкому асортименті. Вони бувають і темними, і світлими. Правда, багато дизайнерів не радять занадто захоплюватися таким типом оформлення, оскільки в спальні краще виглядають світлі рішення.

Не рекомендується вішати в спальній важкі і громіздкі люстри великих розмірів. Закріплювати їх прямо над місцем для сну теж не варто. Таким чином ви нашкодите не тільки образу інтер’єру, але і власної безпеки. Якщо ж ви вирішили повісити в спальні велику люстру, то бажано віддати перевагу варіанту з плафоном, що розсіює світло по світлій стельової поверхні.

В результаті ви зможете домогтися не тільки ніжного і теплого освітлення, але і помітно заощадите на споживаної електроенергії, оскільки світла стельова основа буде відмінно відбивати світло, що падає на неї.

Локальне

Спальня може бути поділена на дві функціональні зони-для сну і для роботи. У деяких випадках такий поділ наявного простору здійснюється за допомогою спеціальної перегородки (бувають як стаціонарними, так і мобільними). У цій ситуації стельове освітлення теж має бути зональним, тобто спальне місце і робочий куточок повинні будуть оснащуватися роздільними приладами освітлення. Якщо кімнатою користуються 2 члени сім’ї, то в багатьох випадках буває так, що це рішення виявляється дуже зручним, оскільки світло над робочим місцем не стане перешкодою тому, хто в цей момент бажає відпочити або поспати.

Кожне місце для сну зазвичай доповнюється компактною настільною лампою або бра, що треба встановлювати на стіновий основі. Допускається застосування обох зазначених варіантів комплексно. Їх також можна використовувати поперемінно в залежності від потреби. Є й інший варіант освітлення зони для сну-м’яка стінова підсвічування. Подібне дизайнерське втілення виявляється не тільки естетичним, але і практичним в застосуванні. Але трапляються і винятки. Підсвічування стіни не сприятиме формуванню атмосфери для відпочинку людини. Якщо хочеться висвітлити спальну ділянку таким чином, то слід в якості доповнення передбачити і вузькі варіанти освітлення, що будуть корисні тільки для одного користувача.

Чергова зона, якій потрібно виділене локальне освітлення-туалетний столик. Тут потрібно буде підбирати пристрої, які стануть якісно висвітлювати обличчя, але і не будуть дратувати очі своєю зайвою яскравістю. Світло повинен поєднувати м’якість з інтенсивністю. В описуваної зоні прилади освітлення зазвичай фіксують на стіні на бічних ділянках дзеркала або спочатку ставлять аналогічним чином всі відповідні за стилем лампи настільної модифікації.

В якості хорошого локального освітлення допустимо використовувати світильники, зафіксовані навколо або з двох сторін дзеркальної основи. Непогано освітить туалетний столик лампа, в якій передбачено регульоване світлове напрямок. Саме така модель дозволить позбутися від проблеми недостатнього світла при нанесенні макіяжу.

Нерідко в спальні присутній окреме містечко для релаксу і повного усамітнення, де можливо захопитися рукоділлям або почитати книгу. Щоб облаштувати таке місце, в один з куточків кімнати ставлять зручне крісло відповідних розмірів і компактний столик. Цю зону не можна залишати без якісного підсвічування. Часто тут ставлять красиві торшери з абажурами.

Декоративне підсвічування

Підсвічування цього типу використовується в спальній кімнаті для створення відповідного настрою, що сприятиме розслабленню або романтиці. Така варіація освітлення виконується у формі невеликих настільних екземплярів, подсветок ніш. Іноді їх прикріплюють до стіни, встановлюють на стельової основі або навіть на підлозі. Якщо хочеться організувати в спальні цей вид підсвічування, то краще підібрати відповідні по стилю і дизайну настільні світильники. Ці прилади освітлення можна включати в міру потреби.

У продажу вдасться зустріти особливі світильники з ефектом гри тіней. Ці моделі відтворюють різні композиції. ЗадляПевного дизайнерського рішення інтер’єру завжди можна підібрати ідеально доречний екземпляр. Який би декоративний світильник цього типу ви не вибрали, він зуміє сформувати в інтер’єрі спальної кімнати унікальний 3d ефект без зайвих грошових вкладень. Якщо дозволяє бюджет і квадратура, в спальні допустимо поставити акваріуми з підсвічуванням.

Це прекрасні інтер’єрні деталі, які будуть сприяти розслабленню і благотворно впливати на емоційний стан людини.

Розміщення світильників

Мало підібрати красиві і стильні світильники відповідного стилю. Важлива їх грамотна організація. Потрібно підібрати для них ідеальні місця в спальній кімнаті. Розглянемо докладно, як потрібно правильно розміщувати світильники в такій обстановці.

  • люстру, що представляє центральне стельове освітлення, найчастіше встановлюють в геометричному центрі приміщення. Це універсальне рішення. Трохи рідше центральне світло фіксують над центральною частиною ліжка, якщо дозволяє площа і розміри освітлювального приладу.

  • бра зазвичай розташовують по краях над узголів’ям ліжка. Це приліжкові варіанти. Встановлювати їх рекомендується на висоті в 1,5–2 м від підлоги. Можна використовувати спеціальні види на висувних кронштейнах, які прикріплюють до стін або до узголів’я ліжка.

  • дзеркало в спальні теж треба висвітлювати, навіть якщо воно знаходиться поруч з вікном. Краще рішення-підсвічування цієї деталі за допомогою бра з двох сторін. Допустимо використовувати світильник, що знаходиться у верхній частині дзеркала точно по його центру. Підійде і вбудоване підсвічування.

  • робочий кабінет часто висвітлюється настільною лампою. Її слід поставити на робочий стіл в зручному для господаря місці.

  • точкові світильники можна розташовувати на стельової основі відповідно до різних схемами. Це може бути простий овал, дуга, хвиля, кутове розміщення та інші. У спальні зазначені джерела світла часто встановлюють за типом»прямокутника”.

  • настільні лампи можна поставити не тільки на робочому столі, але і на тумбочках по обидва боки від спального місця. Таке розташування є найпопулярнішим і простим.

Торшери зазвичай залишають в зонах для читання книг або рукоділля. Їх ставлять поруч зі столиком і кріслом. Оптимальними вважаються моделі, в яких світло можна направляти на свій розсуд.

Цікаво в спальній кімнаті виглядає світлодіодне підсвічування ніш, картин і ліжка. Можна використовувати і спеціальні поворотні світильники в такому випадку.

Розстановкою освітлювальних приладів в спальній кімнаті повинні займатися її господарі. Кому-то всі перераховані правила будуть близькі, і вони стануть їх дотримуватися, а комусь захочеться чогось іншого, наприклад, більш яскравого і помітного світла. Все залежить від уподобань і смаків домовласників.

Головне, щоб обстановка в кімнаті влаштовувала домочадців і доставляла їм естетичне задоволення.

Дизайн для маленької спальні

При виборі освітлення невеликої спальні варто пам’ятати про головне: єдине джерело світла звужує простір ще сильніше, створюючи темні кути, а значить нехтувати багаторівневої підсвічуванням не можна.

Варіанти освітлення в маленькій спальні обмежені площею, але не фантазією.

На фото невелика спальна кімната в стилі мінімалізм зі стелею, який візуально підняли за допомогою підсвічування.

Сценарій штучного освітлення в маленькій спальні мало чим відрізняється від стандартних рекомендацій. Єдина вимога-відсутність великогабаритних люстр. Завдяки точковим світильників, плоским люстрам і прозорим плафонам тісна спальня буде виглядати набагато просторіше.

На фото компактна мансарда, не перевантажена джерелами світла. Скромний світильник розміщений на балці, а узголів’я доповнено двома настільними лампами.

Чим доповнити стельове освітлення

Крім верхнього освітлення, додаткові джерела світла послужать акцентом в інтер’єрі. Вони зроблять дизайн більш різноманітним і функціональним.

Незвичайні джерела світла

На стінах розміщують не тільки споти і бра, можна вбудувати діодну стрічку. Кілька вертикальних смуг зроблять кімнату вище. А підсвічування, розташована біля підлоги, окреслить контури предметів і не дасть спіткнутися в темряві. Для цього достатньо тьмяного світла, що не заважає сплячим.

Для нанесення макіяжу дуже важливо рівне освітлення, що не дає тіней. Крім спрямованих спотів, використовують led-стрічку, прокладену по периметру дзеркала. Також зустрічаються моделі з вбудованими по краях діодами. Тоді світіння виходить від самого скла.

Ще одне популярне джерело — невеликі фігурки, наприклад, у формі домашніх тварин. Їх ставлять в якості нічника.

Торшери

Різнокольорові тканинні абажури надають спальні затишок. Традиційно встановлюються біля робочого місця, крісла для читання або на тумбочках (якщо вони досить великі).

Настінні світильники і бра

Такі прилади часто вішають біля ліжка. Залежно від яскравості, вони доповнюють або замінюють точкові світильники.

Бажано підбирати дизайн, який нагадує люстру. Краще взяти плафони, з яких світло не буде бити в очі — спрямовані вгору або досить витягнуті. Зручні настінні споти, адже їх легко повернути в потрібному напрямку. Якщо вони використовуються і в інших зонах, вибирають моделі з однієї колекції.

Типи освітлювальних приладів

У такій кімнаті можуть бути розміщені прилади різних типів.

  • настільна лампа. Такі види світильників можуть бути поставлені на приліжкові тумби і давати достатню кількість м’якого світла. Навіть якщо не включати основну стельову люстру, потоку світла від настільних моделей буде досить для зручного проведення часу в цьому просторі.

Настінні світильники. Інакше такі прилади називаються бра. Вони прикріплюються до стін спеціальними кронштейнами. Вони дають достатньо світла, щоб було комфортно почитати книгу. Подібні моделі представлені у великому асортименті. Відповідний продукт можливо відшукати для обстановки будь-якої стилістики.

Підсвічування для шаф. Багато людей вдаються до використання такого освітлення. У багатьох сучасних меблевих конструкціях підсвічування передбачена з заводу. Вона буває внутрішньої і зовнішньої.

Люстра. Це один з найпопулярніших приладів освітлення. Асортимент люстр величезний, вибрати ідеальний варіант можна для будь-якої спальні. Головне – не вішати занадто велику і важку люстру в маленькій кімнатці з низькими стелями, оскільки таке рішення візуально зробить спальню ще більш тісною. Такі підвісні варіанти варто вибирати, відштовхуючись від квадратури і стилю.

Світлодіодна стрічка. Це універсальна річ, якою можна підсвічувати різні конструкції і зони. Варто тільки підібрати варіант з лампочками відповідного кольору.

Нічник. Це маленький декоративний світильник, який використовується для освітлення темних ділянок. Сьогодні нічники продаються в самому різному дизайнерському втіленні. Це може бути серйозний пристрій класичного або сучасного стилю або дитячий милий варіант у вигляді тварин або героїв мультфільмів.

Освітлення в натяжній стелі

Натяжна стеля в спальні з підсвічуванням дуже популярний і виконати його можна за допомогою різних освітлювальних приладів. Єдине, не варто використовувати потужні галогенні лампи краще вибрати:

  • галогенні лампи потужністю до 35 вт і щоб прилад освітлення був з алюмінієвим відображенням, щоб не пропускалася частина світла і не виникав ареол;
  • енергозберігаючі лампи — практично не нагріваються, що дуже добре для натяжної стелі, але вони вимагають спеціальної утилізації в разі перегорання. Також при частому використанні світло стає розсіяним і виникає мерехтіння, у них термін експлуатації значно менший, ніж у світлодіодних ламп;
  • світлодіодні лампи вважаються найбільш довговічними і якісними і при цьому не сильно енерго витратні в порівнянні з іншими. При роботі вони практично не нагріваються і досить довго служать в експлуатації.

Різновиди освітлення в спальні

При виборі конкретного виду освітлення в спальні важливо розглянути доцільність і необхідність кожного виду.

Освітлення дзеркала

Для цього можна використовувати як штучне, так і денне освітлення, розташувавши трюмо біля вікна. За способом подачі світлового потоку ця зона може висвітлюватися спотами, софітами або бра. Останнім часом популярно бічне освітлення за допомогою led стрічки.

Освітлення шафи

Являє собою досить зручну опцію, так як локальне освітлення поличок або відділів дозволяє не переривати сон інших домочадців, включаючи підсвічування. Для цих цілей себе відмінно зарекомендували софіти і споти в заводському монтажі. У разі вже встановленого шафи, для його підсвічування можна змонтувати світлодіодну стрічку.

Приліжкове освітлення

Приліжкові світильники призначені для комфортного відходу до сну, читання книги або інших маніпуляцій. Якщо ліжко призначена для двох подружжя, то всі прилади освітлення купуються в парі. Однак їх пристрій повинен забезпечувати м’яке світло, ні в якому разі не зачіпає сусідню половину ліжка. Для прикроватной підсвічування в рівній мірі підійдуть і настінні торшери, і класичні настільні лампи з великим абажуром.

Базове освітлення

Перше, з чого слід організовувати освітлення – це загальний світловий фон в спальні. Для його реалізації відмінно підійдуть плоскі або підвісні світильники, софіти споти і т. Д. Тут важливо дотримуватися баланс інтенсивності, і занадто потужний і слабкий однаково погано приживаються в експлуатації, з часом такі варіанти відходять на задній план перед іншими типами. Одним з найбільш ефективних способів вирішення проблеми на сьогоднішній день є смарт люстри, в яких можна змінювати і стиль, і інтенсивність світла.

Бра для читання в спальні-спрямоване світло

Ще одна ідея для освітлення інтер’єру спальні — настінні бра. Зазвичай маленькі і стильні, вони виявляються стриманим прикрасою інтер’єру і відмінним способом створити інтимний настрій. Хоча бра дають спрямоване світло, вони прекрасно доповнюють спальні. Пам’ятайте, що якщо ви направите джерело світла вгору, кімната буде виглядати оптично вище. Якщо, однак, бра буде світитися вниз, стеля візуально опуститься, а в інтер’єрі буде жити романтична атмосфера. Бра прекрасно можуть замінити класичні настільні лампи. Це рішення буде добре працювати в невеликих інтер’єрах, де немає місця для тумбочок з обох сторін ліжка.

Якщо ви хочете відтворити настрій в інтер’єрі, в той же час забезпечуючи себе функціональним джерелом світла, встановіть бра з обертається підставкою. Завдяки цьому ви зможете регулярно управляти освітленням. Які лампи найкраще виглядатимуть в настінних світильниках? залежно від ваших уподобань — 25 або 40 вт.

Особливості точкового освітлення

Спальня-кімната, для сну або ж проведення часу ввечері, за відпочинком, спілкуванням з близькими або хобі. Важливо, щоб освітлення в такому приміщенні відповідало певним вимогам. Найважливіше-охоплення всіх кутів приміщення, але при цьому помірний рівень освітленості. Тому дизайн для спальні з точковими світильниками затребуваний в сучасному інтер’єрі.

До важливих особливостей точкового освітлення, на які варто звертати увагу, можна віднести:

  • оснащення приміщення світильниками згідно його площі.
  • обладнання багатофункціонального освітлення, яке здатне забезпечити виконання будь-яких завдань, поставлених власником житла.
  • об’єднання одночасно двох принципів облаштування освітлення в кімнаті: базового і додаткового.

Основний тип освітлення (також прийнято називати європейським) передбачає наявність в кімнаті головного освітлювального приладу. Найчастіше це люстра, розташована в центрі кімнати. А при організації додаткового освітлення (американський тип) в кімнаті встановлюється безліч приладів освітлення: лампи, світильники на стінах або торшери.

Саме для забезпечення додаткового освітлення і застосовуються точкові світильники. Їх правильне і грамотне розташування на стелі невеликий за площею спальні дає можливість візуального збільшення простору і переміщення акцентів на окремі елементи інтер’єру кімнати.

Основне освітлення може розташовуватися не тільки по центру кімнати, підходять також окремі великі зони простору, наприклад, поруч з ліжком. Таке освітлення за значимістю можна вважати другим після варіанту з розташуванням люстри в центрі кімнати. Це зручний для користувача варіант, адже можна не покидаючи ліжко включити або вимкнути світильник у міру необхідності.

Якщо в спальні є дзеркала, то для них також необхідно додаткове точкове освітлення. Воно реалізується за рахунок світильників, які встановлюються над дзеркалами зверху або ж по обидва боки. Також можливий варіант гарнітур з дзеркалами, в які освітлення вбудовано вже в заводську комплектацію.

Інший предмет, який потребує точкового підсвічування-шафи для зберігання одягу, аксесуарів або інших особистих речей. Автоматично включається в потрібний момент світильник допоможе швидше знайти в темряві потрібну річ в шафі-купе.

Якщо в спальні передбачається наявність окремих зон для роботи або улюбленого заняття (читання, в’язання, робота за комп’ютером), то їх також бажано оснащувати точковим освітленням, яке буде вдало вписуватися в дизайн інтер’єру спального приміщення.

Основні переваги і недоліки

При порівнянні з основними приладами для освітлення в спальні, точкові світильники мають свої переваги:

  • привабливість виробів.
  • ергономічність, що дозволяє монтувати світильники на практично будь-які поверхні.
  • висока вихідна якість, що дає можливість говорити про надійність.
  • зниження споживання електроенергії, а значить-економічна вигода.
  • мультифункціональність виробів, які здатні підлаштуватися під потреби будь-яких господарів.

Крім безперечних переваг, мають і кілька мінусів. Тут виділимо:

  • високу трудомісткість процесу установки і розміщення світильників в спальні.
  • можливість установки світлових приладів тільки на етапі проведення робіт по ремонту.
  • необхідність розробки схеми розташування світильників в кімнаті перед безпосередньо установкою.
  • при наявності нерівностей або інших проблем з стельовим покриттям, такі світильники, на жаль, візуально виділяють їх.

Люстри для різних стилістичних напрямків

Щоб не було дисонансу, модель вибирають з урахуванням інтер’єру. Фото допоможе зрозуміти, як люстра буде виглядати в спальнях різних стилів.

Хай-тек

Характерні для цього стилю матеріали — метал, скло і пластик. Люстра повинна справляти враження високотехнологічного об’єкта. Широко використовуються світильники, що складаються з комплекту спотів на загальній підставі або шині. Підходять сірий, чорний і білий, а також яскраві тони.

Лофт

Тут доречні світильники в індустріальному дусі з простими геометричними формами. Підійде комплект з декількох лампочок едісона або люстра-«павук». А у витягнутій спальні вішають довгий трек зі спотами.

Мінімалізм

У цьому стилі використовуються прості стримані форми, без прикрас і надмірностей. Наприклад, одиночний плафон з матового скла або тканинний абажур. В основному використовується білий та інші світлі кольори.

Еко-стиль

Для таких люстр вибирають натуральні матеріали (в основному дерево різних порід). У дизайні характерні природні мотиви.

Кантрі

У цьому стилі застосовуються натуральні матеріали: дерево, камінь, фарфор, традиційні тканини. Гамма включає теплі відтінки як пастельні, так і більш яскраві. Світильники часто роблять нарочито грубими.

Скандинавський

У такому інтер’єрі відмінно виглядає кована люстра з імітацією свічок в якості лампочок. Найчастіше каркас фарбують в чорний колір, але підійде і яскравий, якщо поєднується з деталями обробки. Можна використовувати світильник в стилі мінімалізм або класика.

У продажу зустрічаються люстри, що відрізняються за розміром і потужності, конструкції і матеріалами, кольором і стилем. У цьому різноманітті можна знайти підходящу для будь-якої кімнати.

Прованс

Каркас люстри виконаний з дерева або кованого металу, зістареного або пофарбованого в світлі тони. Абажури роблять з тканин пастельних відтінків, часто з рослинними мотивами.

Середземноморський стиль

Тут вітається велика кількість природного світла, а метою штучного освітлення є підтримка натуральності. Допустимо використовувати точкові світильники, незвично виглядають моделі з диммерами.

Етнічний

Цей напрямок включає безліч стилів, натхнених традиціями різних народів: японський, африканський, мексиканський та інші. Щоб підібрати люстру до інтер’єру спальні в етнічному настрої, потрібно дотримуватися характерні форми і кольору. Як правило, використовуються природніМатеріали або їх імітація.

Класичний

Характерні риси таких світильників-підвісна конструкція з кількома ріжками, складні форми з великою кількістю декоративних елементів. Каркас часто покривають бронзою або позолотою, в обробці плафонів застосовуються скло, кришталь або тканину благородних неяскравих тонів. Така люстра добре підійде в спальню класичного стилю і стане головною прикрасою кімнати.

Як розташувати штучне світло в спальні?

Освітлення може творити справжні чудеса. Крім впливу на настрій, воно може регулювати пропорції в інтер’єрі, підкреслювати фактури і кольору. У спальні все дуже важливо. Як і належить оазису розслаблення, освітлення повинно заспокоювати і приносити приємні асоціації. Зрештою, не всі ранку ідеальні, а красиві аранжування можуть поліпшити ваш настрій. Так як же вміло організувати світло в спальні? ось кілька хороших порад.

Розрахунок кількості освітлювальних пристроїв

Важливим моментом при організації в житловій кімнаті точкового стельового освітлення є розрахунок необхідної кількості самих світлових джерел. Існують норми освітлення для різних площ в залежності від їх цільового призначення. Наприклад, для підсобних приміщень застосовується не дуже яскраве освітлення, а для житлових кімнат — яскраве.

Плюси світлодіодів

  • лампи світлодіодні приблизно в 4 рази менше споживають електричну енергію;
  • мають найбільш тривалий термін експлуатації;
  • виділяють менше інших світлових джерел теплову енергію (це особливо важливо для стельових конструкцій з використанням полівінілхлоридного натяжного полотна).

Мінуси світлодіодів

  • необхідність зниженої напруги, зокрема на 12 в і 24 в, для чого додатково потрібні перетворювачі;
  • найдорожчий джерело світла;
  • вимагають вільного доступу для подальшого обслуговування, проведення ремонту.

Але, незважаючи на ці несуттєві недоліки, завдяки їх досить тривалому експлуатаційному періоду, який обчислюється декількома десятками тисяч робочих годин, і істотної економії електрики світлодіодні лампи користуються підвищеним попитом і повністю окупаються.

Якщо ж з яких-небудь причин освітлювальне обладнання на діодах для вас не підходить, тоді потрібно вибирати освітлювачі, на яких передбачена установка неонових або люмінесцентних джерел світла. В цьому випадку основна маса споживачів віддає перевагу другому варіанту, так як вони досить прості в підключенні і обслуговуванні (можна встановлювати такі прилади самостійно).

Важливо знати! основний недолік люмінесцентних джерел-моргання, подача холодного світлового потоку.

Підсвічування з використанням неонових джерел досить приваблива, але монтаж таких освітлювачів найскладніший, тут без фахівця не обійтися.

Лампи для підсвічування

Підбираючи схеми розташування стельових точкових світильників, необхідно враховувати не тільки основні світлові джерела, але і підсвічування. Вона хоч і виконує декоративну роль при оформленні приміщення, але свою лепту в систему освітлення вносить теж.

Найчастіше для підсвічування застосовують неонові, люмінесцентні лампи або світлодіодні стрічки. Для будь-якої кімнати найкращим варіантом є світлодіодне підсвічування.

Світло в спальні: модний дизайн світильника

Головна перевага інтер’єру спальні — дизайнерська підвісна лампа. Тонкий і ніжний світильник, він може висіти, наприклад, трохи вище ліжка над узголів’ям або в центральній точці стелі. Ідеальне світло має бути м’яким, не турбуючи очей. Ідеальним вибором можуть бути світильники з легкими тканинними плафонами, наприклад, лляні або бавовняні, або з молочного скла. На додаток до дизайну світильника вашої мрії, подбайте про лампочці, що дає приємне світіння. Найкраще ті, чий світло теплий і за кольором схожий на денний.

Якщо вам подобається грати з інтенсивністю світла, купіть регульований диммер. Завдяки йому у вас буде створено той настрій в спальні, яке захочете в дану секунду.

Як правильно розмістити світильники

Встановлюючи освітлювальні прилади, необхідно враховувати габарити приміщення, інтер’єрне рішення всередині і особисті побажання власників спальні. Додаткового світла не повинно бути занадто багато, а освітлювальні прилади не повинні виглядати аляпісто.

Залежно від потрібного ефекту існують різні варіанти розміщення світильників в спальні.

Варіанти розташування світильників в спальні над ліжком

Найчастіше бра монтують саме над ліжком, щоб перед сном можна було комфортно почитати або подивитися фільм. Незважаючи на те, що всі бра кріпляться однаково до стіни, вони мають різну конструкцію, що створює відчуття абсолютно несхожих між собою приладів:

  • поворотні. Світильники можуть обертатися на 360 градусів і дають спрямоване світло. Конструкція дозволяє варіювати розташування: направляти їх вгору, щоб підсвітити стелю і створити в кімнаті романтичну обстановку або вниз, для занять своїми справами. Прилади можуть розташовуватися не тільки строго над ліжком, але і збоку або вгорі, під самою стелею.
  • стаціонарні. Такі моделі є джерелами розсіяного світла і розташовуються безпосередньо біля ліжка. Вони можуть бути виконані у формі підвісок, геометричних фігур, квітів, свічок і т. Д.
  • вбудовані. Ще на етапі розробки дизайну кімнати в стіни можна закласти точкові світильники будь-якого розташування: поруч з ліжком, над нею. Такі моделі не дуже затребувані, адже, при найменшій перестановці, вони можуть виявитися зайвими і будуть підлягати демонтажу.

На якій висоті потрібно вішати

Стандартна висота розміщення світильників в спальні – 210 см.цей параметр може варіюватися в залежності від конструкції ліжка або фізіологічних особливостей людини.

Слід підбирати таку висоту, яка забезпечить оптимальне освітлення в зоні, де ви збираєтеся читати.

Важливо! у кімнатах з натяжними стелями відстань між полотном і плафоном має бути не менше 20 см, щоб уникнути деформації матеріалу під впливом високих температур. Виняток становлять конструкції зі світлодіодними лампочками. Використовувати можна і світильники з відкритими плафонами, спрямованими в різні боки.

Порядок розрахунку стельових освітлювачів

  • площа кімнати перемножується на освітленість (для кожного конкретного приміщення передбачена окрема норма освітленості, потрібно взяти з таблиці).
  • далі визначається тип світлового джерела, його потужність (з таблиці береться значення інтенсивності світлового потоку).
  • підраховану потужність для повноцінного освітлення приміщення потрібно розділити на потужність підібраного джерела освітлення і виходить потрібну кількість світильників.

Розрахувавши кількість освітлювальних приладів, залишається тільки підібрати оптимальний варіант їх розміщення на стельової поверхні.

Схема освітлення вітальні площею 18 м2 із застосуванням світлодіодних елементів потужністю 2 вт (200 лк)

  • розраховуємо потрібну інтенсивність потоку світла для вітальні:

18 м2 х 150 лк = 2700 лк

Відповідно загальна інтенсивність подачі світла всіх джерел повинна бути не менше 2700лк.

  • вираховуємо необхідну кількість світлодіодних елементів:

2700лк / 200 лк = 14 ламп

Тобто для нормального освітлення вітальні, площа якої становить 18 «квадратів», буде достатньо 14 світлодіодних світильників потужністю 2 вт.

При бажанні освітлювальні джерела можна розділити на кілька окремих груп, підключивши кожну через індивідуальний вимикач. Так можна не включати одночасно всі джерела світла, а висвітлювати певну зону приміщення.

Рекомендації щодо застосування точкового стельового освітлення

  1. точкові прилади освітлення розміщуються в безпосередній близькості з поверхнею стельових конструкцій, тому вони повинні мати мінімальну ступінь тепловіддачі. Для стель з натяжним полівінілхлоридним полотном не можна використовувати лампи потужністю більше 40 вт, для тканинних полотен відповідно більше 60 вт.
  2. для вітальні або спальної тільки точкової системи освітлення може бути недостатньо, тому рекомендується додатково встановлювати підвісні люстри по центру стелі.
  3. при використанні освітлювальних пристроїв з галогенними лампами рекомендується додатково встановлювати диммер-спеціальний механізм, за допомогою якого можна регулювати яскравість світла. Але не можнаЗастосовувати такі пристосування для енергозберігаючих джерел світла, так як вони просто будуть відключатися при регулюванні і швидше виходити з ладу.
  4. обов’язково потрібно витримувати мінімальні відстані між світловими джерелами і полотном натяжної стелі: для підвісної люстри — не менше 15 см, для точкового освітлювача — не менше 20 см.
  5. при організації зонального освітлення рекомендується використовувати поворотні моделі вбудованих світильників.
  6. розрахунок кількості джерел освітлення потрібно проводити правильно, відповідно до встановлених норм. Один точковий освітлювач здатний забезпечити достатнім освітленням приблизно 2 м2 площі приміщення. Наприклад, для організації системи освітлення в спальні площею 16 м2 необхідно використовувати мінімум 8 точкових світильників.

Поради при плануванні освітлення

Для того, щоб було максимально просто і легко підібрати і правильно розташувати, оформити освітлення в спальні, варто врахувати рекомендації фахівців:

  1. для стандартного нічника в спальню досить буде лампи потужністю 25 вт і нейтрального кольору.
  2. настінне бра варто акуратно розміщувати, адже якщо світловий промінь буде спрямований вгору, то висота стелі візуально збільшиться, а якщо вниз — зменшиться, але при цьому додасться романтична атмосфера.
  3. якщо в спальні розміщена люстра центральна, але при цьому є бічні предмети освітлення, то в люстру краще вибрати лампу потужністю 35-40 вт і тепле світло.
  4. найкраще вибирати таке освітлення, щоб світло було теплим і максимально м’яким, тоді не будуть втомлюватися очі.
  5. всі освітлювальні прилади повинні за пропорціями підходити площі спальні.
  6. дизайн і матеріал з якого зроблені освітлювальні прилади повинні підходити під загальну стилістику спальні.
  7. якщо розмістити знизу ліжка підсвічування, то вийде ефект “ширяння” ліжка над підлогою, дуже оригінально буде виглядати.
  8. розміщення розсіяного світла в спальні-ідеальний варіант для людей похилого віку або у кого проблеми із зором.
  9. при плануванні освітлення варто враховувати яруси: верхній (стеля), середній (освітлювальні прилади розміщені на висоті приблизно 1 м від підлоги), нижній (освітлення на рівні нижче 1 м або підлогове освітлення) ярус.
  10. при поєднанні декількох різних видів освітлювальних предметів, варто враховувати те що вони повинні поєднуватися між собою і створювати цілісну картинку.
  11. всі предмети освітлення повинні бути так розміщені, щоб не перешкоджали пересуванню по кімнаті.
  12. декоративне підсвічування не повинна бути яскравою і включатися повинна окремо.
  13. якщо в спальні досить-таки низькі стелі, то не варто розміщувати в ній люстру.

Освітлення в спальні має обдумано вибиратися і розміщуватися, дотримуючись певних правил і нюансів. В іншому випадку освітлення може зіпсувати весь інтер’єр і стиль спальні.

Особливо обережно варто використовувати світлодіодну стрічку з різними кольорами. Також варто пам’ятати, що освітлення повинно бути максимально багато, але теплого і м’якого, щоб було комфортно і працювати, і відпочивати.

Попередній розрахунок освітленості

Спальню, як правило, не перевантажують меблями. Платтяна шафа, диван або ліжко, пара тумбочок — все це розставляється уздовж стін так, щоб в центрі кімнати залишався вільний простір для повітря. Приміщення оформляють в м’яких тонах, на підлозі обов’язково матове покриття, що не дає відблисків.

Складніше розрахувати майбутнє освітлення для нової квартири або після проведення капітального ремонту і кардинального оновлення інтер’єру. Проблема в тому, що схему розташування світильників і їх попередні параметри необхідно визначити заздалегідь, до завершення обробки стін і установки меблів. Як мінімум потрібно прокласти проводку і встановити кріплення – підвіси, якщо мова йде про стельових моделях.

Проблема попереднього розрахунку освітлення вирішується двома способами:

  • методом підбору. Прокласти в порожній спальні зовнішню проводку, повісити на стелі патрони з лампами, укласти по периметру світлодіодні стрічки, встановити тумбочки з настільними лампами або закріпити на стінах бра. Змінюючи розташування джерел світла в кімнаті, їх кількість і потужність ламп, домагаються якісного освітлення.
  • розрахувати попередньо освітлення за існуючими методиками. Характеристики ламп і світильників беруться з довідників, розміри кімнати вимірюються рулеткою.

Важливо! розрахунковий метод не просто прискорює процес, він є методично більш грамотним і правильним, так як не залежить від сприйняття людиною яскравості і світлової віддачі ламп.

Результати розрахунку будуть набагато точніше, ніж оцінка освітленості спальні на око хорошим майстром.

Методика розрахунку освітлення спальні в спрощеному вигляді

Суть розрахунку — у використанні вже відомих, отриманих експериментальним шляхом значень освітленості житлових приміщень. Це не просто норми по штучному освітленню, вони багаторазово перевірені на практиці фахівцями і затверджені для застосування у вигляді санітарних правил і норм № 2.1.3685-21.

Згідно санпін для штучного освітлення в спальні норма освітленості — 150 лк. Це кількість світла або загальний світловий потік від стельових джерел світла, що припадає на 1 м2 площі спальні, з урахуванням втрат на розсіювання. Обчислюється кількість ламп певного типу, які забезпечать потрібний рівень освітленості в 150 лк.

Кількість лампочок отримуємо, розділивши загальний світловий потік на значення потоку для однієї лампи конкретної моделі і потужності. Формула виглядає так:

Значення світлового потоку для лампи вказано на упаковці. Якщо лампочка дісталася без неї, є тільки тип і потужність на цоколі, то світловий потік нескладно порахувати самостійно. Для цього перемножуємо потужність на значення світловіддачі з таблиці.

Загальний світловий потік в спрощеному вигляді вважається за формулою:

Перемножуємо e, норму освітленості для спальні, на s – її площа, і ділимо на коефіцієнт використання n. Для спрощеного розрахунку приймаємо n=0,5.

В даному випадку коефіцієнт використання — 0,5. Насправді його значення обчислюється за додатковою, методикою враховує відображають характеристики стін і стелі, особливості конструкції світильника.

Наприклад, для спальні площею 15 м2 при нормі освітленості 150 лк загальний світловий потік виходить: (150*15)/0,5=4500 лм. Світловий потік для лампи розжарювання 75 вт і світловіддачею 15 лм/вт — 1125 лм. Відповідно кількість ламп: 4500/1125=4 шт. Отриманий результат перевіряється на калькуляторі.

Інфографіка: як розташувати світильники в спальні

Інструкція по установці

Установка точкових світильників в натяжні стелі починається з прокладки електропроводки по базовій стелі. Це виконується до монтажу натяжної конструкції. Після завершення робіт розмітьте ті ділянки, де будуть знаходитися світильники. Заздалегідь спорудити для них кріплення. Після установки стелі зробіть прорізи в зазначених місцях, встановіть термічні кільця, які не дозволять йому розірватися далі. Пропустіть дроти і в кінці робіт підключіть джерела світла.

У туалетного столика

Додаткове локальне освітлення також знадобиться для туалетного столика – так буде зручніше робити макіяж. В ідеалі світло повинне падати зверху. Можна, наприклад, повісити бра над дзеркалом або два світильника по обидві сторони від нього – вони будуть рівно висвітлювати обличчя, без відблисків і тіней.

Загальне освітлення

Основне освітлення в спальні не повинно бути яскравим – відмовтеся від лампочок з великою потужністю. Використовуйте невелику люстру або плафон з матовим склом, щоб створити розсіяне світло. Якщо у вашій спальні скромні розміри і світильник знаходиться над ліжком, не вішайте його занадто низько – інакше ви випадково можете зачепити абажур.

В узголів’я ліжка

Біля узголів’я м’яке світло потрібне для читання або щоб подивитися на годинник перед сном. Найпростіше рішення-поставити по обидва боки від ліжка настільні лампи. Вам для цього будуть потрібні всього лише розетки по обидві сторони від узголів’я або подовжувач, акуратно захований за узголів’ям або килимом.

Бра не займають місця на приліжковому столику, підсвічують зону за узголів’ям, яку часто виділяють або акцентними шпалерами, контрастним кольором або декором. Придивіться до моделей на регульованій основі-їх можна щільно посунути до стіни, а для читання перед сном відрегулювати так, щоб світло правильно падало на книгу. Оптимальна висота для розміщення бра над ліжком-120-160 см від підлоги.

На піку популярності сьогодні підвіси, розташовані по двох сторонах від ліжка. Світильники повинніЗвисати досить низько – щоб абажур або плафон підвісу знаходився на висоті приблизно 50 см від ложа ліжка. Врахуйте, що не варто вішати їх прямо над ліжком — краще розташувати підвіси над тумбочками.

Варіанти освітлення без люстри

Спальня без люстри-це в багатьох випадках вдале рішення для створення затишної аури в кімнаті з невеликими габаритами. Її можна висвітлити за допомогою оригінального бра, торшера з м’яким освітленням невеликої зони, стильного світильника-нічника, точкових світильників навісної стелі.

Прихована підсвічування через різнокольорові скла-незвичайна і індивідуальна. Настільна або настінна лампа дозволить приємно проводити час за читанням улюбленої книги.

Щоб повною мірою відмовитися від люстри, потрібно точно знати яку зону в кімнаті висвітлити, і наскільки яскраво. Це може бути приліжкова зона, зона трюмо з дзеркалом, дитяче ліжечко, шафа для одягу та ін.

Сучасні джерела світла настільки різноманітні і багатофункціональні, що підібрати для кімнати відпочинку підходящий варіант не складе труднощів, головне точно визначиться зі своїми потребами.

Різні люстри для різних інтер’єрів

Коли інтер’єр вже створений, визначитися з вибором світлового джерела стає набагато легше:

Для «прованс» спрямованості добре підходять незвичайні люстри виготовлені в старовинному стилі. Для матеріалу в цьому випадку властива натуральність, а розписним візерункам — легкість ліній і повітряна вишуканість. Зазвичай це елементи рослинних орнаментів.

Вітається наявність прикрас. Наприклад, вдале рішення – абажур, на якому може бути присутнім обробка з бахромою або мережива. Кольори підбираються спокійні і приємні для ока.

Така спальня оформляється для юних осіб або молодят, які віддають перевагу неяскравого світла в приміщенні. Добре виглядають пластикові, порцелянові, матові конструкції зі скла. Рідше зустрічаються плафони з металу або дерева, пом’якшувані свічками-лампочками;

«класика ” інтер’єру має на увазі присутність складних конструкцій зі скла, металу і кришталю. Їх каркас виконаний під мідь, бронзу, срібло, античне золото.

У таких приладів зазвичай є декоративний ланцюг значних розмірів. Тому вони добре виглядають в кімнатах з високими стелями. Візерунковість розеток, химерність завитків створює дух легкого романтизму і налаштовує на певний лад «під старовину»;

«сучасність ” диктує стиль конструкцій, що не мають значного підґрунтя. Замість каркаса-дроти. На них плафони і геометрично оформлені відбивачі. Виглядають легко. Цікавий варіант з люстрою у вигляді “павука» – оригінальна прикраса для спальні з будь-якими габаритами;

«лофт” незвичайний тим, що дозволяє вибрати будь-яку люстру, навіть багатоярусну розкішну з кришталю, яка тільки підкреслить навмисну “індустріальність»;

Для” хай-тек ” властиві риси мінімалізму, простоти, чіткості і плавності ліній освітлювального приладу. Тому у кімнати буде яскраво виражений дух індивідуалізму, самодостатності, строгості.

Низько розташований стеля зажадає установки люстри світильника в спальню з спрямованістю плафонів вгору або розташованого в одній площині. Відсутність додаткового декору додатковий плюс. Для дачі з простою внутрішньою обробкою добре підходять лампи в стилі мисливських або сільських тематик, а також стиль «під старовину».

Основні характеристики люстр

Щоб не розгубитися в різноманітті моделей, краще заздалегідь продумати вимоги та побажання.

Розмір люстри

Щоб світильник не виявився занадто великим або маленьким, важливо правильно розрахувати оптимальний діаметр. Для цього складають довжину і ширину кімнати (в метрах). Якщо помножити результат на 5, вийде мінімальний параметр, а на 10 — максимальний (вважають в см).

Наприклад, у кімнати сторони 3 і 5 м. Тоді відповідний діаметр люстри визначається як:

(3+5) х 10 = 80 см (максимальний) і (3+5) х 5 = 40 см (мінімальний).

Всередині цих параметрів варто орієнтуватися на габарити предметів інтер’єру, перш за все ліжка. Для односпальної краще триматися ближче до мінімальної межі, а для двох або трехспальной — максимальної.

Не менш важливий рівень освітленості, який розраховують так:

  1. знаючи довжину і ширину, визначають загальну площу спальні.
  2. множать на показники для одного квадратного метра: 15-18 вт для середнього рівня і 10-12 вт — для приглушеного світла.
  3. потім загальну кількість ділять на число ріжків в люстрі. У традиційних моделей воно, як правило, непарне (три, п’ять або сім), а у сучасних — парне (два, чотири).

Розрахуємо потужність і визначимо кількість ріжків для нашого прикладу:

3 м х 5 м = 15 (м2)

15 м2 х 15 вт/м2 = 225 вт.

Підійде люстра з трьома плафонами на 75 вт або чотирма на 40 вт.

Важливо! ці розрахунки відносяться до ламп розжарювання. Для інших видів показники потужності будуть відрізнятися. Зразкове співвідношення вказується на упаковці.

Люстру підбирають і по висоті. Мінімальна відстань внизу, при якому вийде пройти, не зачіпаючи головою світильник — 1,9 м. Максимальний розмір визначають так: від висоти кімнати в сантиметрах віднімають 190.

Конструкція і матеріал

Випускається два основних типи люстр — стельові і підвісні. Від цього залежить специфіка монтажу і зовнішній вигляд освітлювального приладу.

Перші кріпляться прямо до перекриття за допомогою металевої планки. За формою світильник плоский, і тому забирає трохи висоти. Такі вироби підходять для кімнат з низькими стелями. Моделі досить різноманітні, зустрічаються з одним плафоном або декількома.

Підвісні люстри кріпляться через ланцюг або штангу і опускаються нижче. Їх вибирають для високих приміщень, які потрібно зробити компактніше і затишніше. Відстань до стелі може регулюватися. Форма освітлювального приладу найчастіше витягнута по вертикалі.

Ріжки люстри можуть бути спрямовані:

  • вгору (світло відбивається від стелі і стає розсіяним);
  • вниз (більш концентрований);
  • в сторони (охоплюється більше площі).

Важливо! з натяжними глянцевими стелями перший варіант не використовується, так як відображення дає багато відблисків. З усіма типами фактур обов’язково дотримуватися мінімальну відстань до ламп — від 20 см.

В якості матеріалу для каркаса люстри застосовується дерево різних порід або метал. В основному використовується алюміній, на який часто наноситься різне покриття (наприклад, бронза, позолота, хром і т.п.). Зустрічаються і ковані металеві світильники, масивні і важкі. Серед них попадається багато авторських оригінальних робіт.

У плафонів варіантів більше. Широко використовується скло, кольорове і біле, прозоре і матове, іноді з розписом. Традиційні моделі роблять з використанням кришталю.

Пластик-дешевший, має безліч відтінків, але непрезентабельний зовнішній вигляд. Акрил-ще один штучний матеріал, але виглядає цікавіше і багатше.

З тканинними абажурами спальня стає особливо затишною. Такі люстри роблять і в традиційному, і в сучасних стилях.

Цікавий варіант для виготовлення світильників-папір. Використовуються різні види: звичайна, рисова, щільна крафтова і т. Д.

Читайте докладніше: які бувають види люстр і плафонів

Зверніть увагу! з деякими матеріалами потрібно вибирати лампочки, що не нагріваються під час роботи — світлодіодні та енергозберігаючі. Це відноситься в першу чергу до паперу, але дотримуватися обережності краще також з тканиною і пластиком.

Додаткові функції люстри для спалень

На перший погляд, вони можуть здатися надлишковими, але насправді додають комфорту. Корисна можливість регулювання яскравості. Адже іноді в кімнаті потрібен повний світло, а в інший час — приглушений. Найкраще варіант з диммером, що дозволяє плавно змінювати рівень освітлення. Другий спосіб-підключити частину ріжків до однієї кнопки, а решта — до іншої. Включаючи лампи разом або окремо, отримують різну яскравість.

Якщо вибрана світлодіодна люстра, можна змінювати колір освітлення. Наприклад, включити вдень білий, а ввечері — затишний жовтий або розслабляючий синій. Це змінює атмосферу спальні і дозволяє використовувати кімнату з різними цілями в залежності від часу доби.

Зручно, якщо для управління не потрібно вставати з ліжка. Для цього люстру підключають до пульта. Його ж можна використовувати для регулювання додаткового освітлення, опускання і піднімання штор.

Які лампи можна використовувати у вбудованих світильниках

Вбудовані світильники наСтелі є з різними цоколями. Під будь-який цоколь є різні лампи. При їх виборі треба орієнтуватися на необхідну освітленість і на тип стелі, в який світильники вбудовані.

У натяжних потоках є обмеження: тканини і плівки, які для них використовуються, погано переносять нагрів. Тому на плівкові натяжні стелі ставлять галогенні і люмінесцентні лампи (з цоколем) потужність яких не більше 20 вт. Також можна вкрутити лампи розжарювання — не більше 40 вт. На тканинні натяжні стелі можна ставити більш потужні: 35 вт і 60 вт відповідно.

За цією таблицею можна порівняти ефективність використання ламп різного типу. Але не варто забувати, що дані тут наведені для «ідеальних умов експлуатації». Насправді все не настільки райдужно, хоч і непогано

Є ще світлодіодні джерела світла, але по ним обмежень немає, так як гріються вони в рази менше. Тому вибір тут тільки за формою (стандартного виду колба, кукурудза, незвичайні форми), температурі кольору і яскравості.

Вибір лампочок для люстр в спальні

У наші дні проблема економії електроенергії є особливо актуальною. Багато господарів квартир і заміських будинків вже замінили звичайні лампочки на світлодіодні, які споживають значно менше енергії.

Сучасний ринок пропонує великий вибір енергозберігаючих лампочок для люстр будь-яких конструкцій. Єдиний їх недолік-це більш висока вартість, однак, з огляду на істотну економію при подальшій оплаті електрики, такий недолік слід вважати несуттєвим. До того ж, енергозберігаючі лампочки служать набагато довше, ніж звичайні.

Яким повинен бути колір люстри

Щоб спальня виглядала гармонійно і стильно, дизайнери радять встановлювати в ній світильник, колір якого є в інтер’єрі другим. Це класична концепція, проте зовсім не обов’язкова для виконання.

Колір люстри також залежить від інтер’єру кімнати. Якщо приміщення облаштовано в теплих тонах, саме таким повинен бути і світильник. Можна підібрати колір люстри в тон покривала, килима, штор.

Світильник може мати і нейтральний відтінок, який вдало впишеться в будь — який стильовий напрямок-це колір металік, білий, чорний, сірий. У класичних інтер’єрах буде відмінно виглядати люстра з позолотою, а в сучасних — лаконічна хромована модель з металевим блиском.

Правильно підібраний світильник в спальні не тільки стане прикрасою інтер’єру, але і допоможе створити в ній атмосферу спокою і затишку. Так як сучасні виробники пропонують величезний вибір всіляких моделей, вибрати найбільш підходящий варіант, що відповідає всім запитам, не складе труднощів.

Ноу-хау прийоми в освітленні

Сьогодні застосування точкового підсвічування і світлодіодних стрічок при декоруванні приміщень – не розкіш, а необхідний елемент освітлення. Нічники давно відійшли на другий план, поступившись місцем вмонтованої в днище ліжка світловій стрічці. Це ідеальне рішення для спальних кімнат, яке не тільки зручне у використанні, але і дуже економічне за рахунок застосування світлодіодних ламп.

  1. настінні світильники для комфортного читання. Безпечним розміщенням бра на стінах є кріплення їх на рівні очей, а це приблизно півтора метра від підлоги. Таке розташування комфортно в усіх відношеннях, оскільки світильники не б’ють яскравим світлом в очі і не «тиснуть» на голову.
  2. освітлення гардеробної кімнати. Якщо у вас в спальні стоїть шафа-купе невеликої глибини, то досить буде прикріпити над ним в стелі кілька точкових світильників.

Для гардеробної кімнати потрібно більш продумане освітлення. Ви можете вибрати-висвітлювати тільки речі на стелажах або всю кімнату цілком. Перший варіант більш зручний, так як за допомогою таких спрямованих світильників легше відшукати необхідну річ. Але і ламп потрібно більше. В такому випадку віддавайте перевагу негріючим лампочкам на основі світлодіодів або енергозберігаючим моделям.

Особливості установки люстр в різних типах приміщення

Вибираючи світильник для спальні, необхідно враховувати розміри приміщення і висоту стелі. Якщо кімната невелика, від використання низько висять і масивних люстр слід відмовитися. Такі моделі крадуть простір, а також створюють в спальні відчуття тісноти і завантаженості.

Дуже важливо дотримати правильний баланс, так як в звичайній спальні однаково безглуздо буде виглядати і занадто великий світильник, і занадто маленький.

Щоб візуально зробити кімнату більш просторою і легкою, дизайнери рекомендують вибирати моделі з матовими або прозорими плафонами, які м’яко розсіюють світло по всьому приміщенню, і при цьому виглядають практично невагомо.

У просторій спальні слід встановити люстру з великою кількістю лампочок, щоб вона могла висвітлювати кожен куточок кімнати. Якщо світла недостатньо, потрібно розмістити на стінах кілька бра. Крім розмірів приміщення, має значення і обраний стиль інтер’єру, якому повинен відповідати світильник.

Освітлення будуарного столика

Ні для кого не секрет, що під час нанесення макіяжу в приміщенні має бути природне освітлення. Адже штучне світло дуже спотворює сприйняття кольору, а вийшов при такому освітленні мейкап може, м’яко кажучи, розчарувати. В ідеалі, якщо лампочки будуть розташовані з боків від дзеркала.

Спальня без люстри

Останнім часом все частіше можна зустріти проекти спальних кімнат, які не передбачають розміщення в центрі приміщення люстри. Підстави для цього можуть бути різні. Наприклад, відсутня гостра необхідність в яскравому освітленні, адже світильник, розташований прямо над спальним місцем, не дуже вдале рішення.

Таке світло точно не сприятиме заспокоєнню перед сном. Вихід є-встановіть карнизну світлодіодне підсвічування. Вона може бути як однотонною, так і різнобарвною. Можна в міжстельовий простір помістити і повноцінні led-лампи, але вони займають більше місця і споживають більше кіловат електроенергії.

Ще одним варіантом полегшеної підсвічування є врізні точкові світильники, але у них є свої мінуси – світловий потік від них не розсіяний, як у випадку з світлодіодною стрічкою, а спрямований прямо вниз. Області застосування такої стрічки досить різноманітні, адже її можна монтувати не тільки в стелю, але і в меблеві гарнітури. Наприклад, в днище ліжка. Таким чином, створиться враження ширяння в повітрі на ліжку, як на казковому килимі-літаку. А застосування rgb-підсвічування дасть можливість створювати свій світловий сценарій.

Чорний абажур? цілком можливо

Таке ефектне рішення додасть індивідуальності приміщенню, але врахуйте, що такого кольору абажури пропускають тільки п’яту частину всього світла, що виробляється лампочкою. Хоча в спальній кімнаті і не потрібно яскраве освітлення, все ж зверніть увагу на це при виборі світильника.

Застосування в спальні сучасних модних люстр

Сучасні люстри виготовляються з самих різних матеріалів: металу, скла, пластику, кришталю. Бувають тканинні і навіть паперові світильники, які відмінно підходять для популярних стилів інтер’єрів.

Вибираючи люстру, необхідно враховувати загальну концепцію приміщення – наприклад, якщо спальня облаштована в стилі шеббі-шик або в класичному стилі, світильник з кольорового пластику буде виглядати в ній недоречно. В крайньому випадку, можна підібрати нейтральну модель, яка гармонійно впишеться в будь-який інтер’єр кімнати.

У сучасних оселях все частіше встановлюють світильники зі світлодіодами, які включаються пультом. Перевага даної моделі полягає в тому, що вона одночасно служить і основним джерелом світла, і нічником, так як ступінь освітлення в ній регулюється від яскравого, до максимально приглушеного.

Особливості підвісних люстр і способи їх застосування

Найбільш популярною моделлю в даний час є підвісна люстра. Вибираючи такий світильник, необхідно враховувати, що він повинен відповідати розмірам приміщення. В іншому випадку кімната буде виглядати або занадто химерною, або навпаки — надмірно скромною і сирітливою.

У будь-якому випадку, люстра повинна бути в міру великою, і кидатися в очі відразу, як тільки потрапляєш в спальню. При цьому світильник не повинен бути домінуючим елементом інтер’єру і перетягувати всю увагу на себе. Наприклад, для приміщення площею 5х4 метра краще вибрати люстру шириною мінімум 45, максимум 90 см.

Ще одне важливе важливе правило установки світильника в спальні — чим більше ліжко, тим масивніше повинна бути над нею люстра. Якщо в спальні встановлена вузька односпальне ліжко, слід розмістити в кімнаті світильник мінімального розміру.

Дуже важлива також висота люстри, тобто відстань від нижчої її точки до підлоги. Розрахувати допустиму висоту світильника дуже просто: потрібно від висоти кімнати відняти 190 см.отримана різниця і буде висотою люстри.

Приклади сучасного дизайну

Ніхто не планує дизайн приміщення під один з вподобаних варіантів освітлення в спальні. Кількість світильників, їх розташування і дизайн вибирають під стиль і домінуючий колір в інтер’єрі. Доводиться враховувати розміри спальні, колір стін і висоту стель на етапі ескізного проектування.

Для невеликої спальні зі стандартними стелями і вдало розташованим віконним прорізом підійде люстра з сітчастим абажуром і парою торшерів у головах.

Мінімум меблів в спальні не захаращує простір, а проста люстра над ліжком робить цю зону основним місцем «тусовки» перед сном.

Для інтер’єру в більш строгому стилі люстру можна не використовувати. Замість неї на стелі спальні монтується кілька точкових світильників, а на тумбочках стоять класичні абажурні лампи.

Завдяки світлому забарвленню стін і стелі освітленість висока, але потрібно підбирати лампи з відповідною світловою температурою, інакше дизайн приміщення буде нагадувати лікарняну палату.

Люстру можна не використовувати в спальні з стельовими вікнами або з величезним віконним прорізом на всю стіну. Пара невеликих світильників біля ліжка забезпечить потрібний рівень освітленості навіть в непогожу погоду.

У сучасному інтер’єрі частіше робиться упор на освітлення спальні денним світлом, тому кількість віконних прорізів і скляних дверей з кожним новим проектом все більше.

Для спалень, оформлених в стилі шале або прованс, люстру вибирають у відповідному виконанні, що імітує моделі минулого століття. Для приміщень в стилі лофт це може бути лампа розжарювання в ебонітовому патроні і з бляшаним ковпаком.

Для інтер’єрів в стилі мінімалізму або техно люстра перетворюється в пересічний ліхтар з відбивачем.

Корисні рекомендації

Як розташувати світильники і наскільки світло буде в спальні – вирішує власник житла. Щоб уникнути помилок при облаштуванні приміщення, необхідно дотримуватися деяких рекомендацій.

  1. щоб світло в кімнаті йшов направлено, добре розсіювався, слід розташовувати світильники на 20-сантиметровому відстані від стін. Між лампами відстань повинна бути 30-40-сантиметровим. Все залежить від того, наскільки потужна лампа. Від шва стелі слід відступати 15 сантиметрів.
  2. якщо на стелі розташовується люстра спільно з точковими приладами, слід розмістити останні в місцях, які найменш освітлені.
  3. монтуючи велику кількість пристроїв, потрібно згрупувати прилади, забезпечивши їм харчування. Рекомендовано об’єднання ламп вечірнього світла в одну групу, денного – в іншу.
  4. проектуючи освітлення, слід продумати, як воно буде розташовуватися. Це дозволить розділити спальне приміщення на зони, визначитися з призначенням світла, дотримуватися мінімальних норм освітлення саме для цієї кімнати.
  5. якщо використовується глянсовий натяжна стеля, можна застосовувати значно меншу кількість лампочок або малу потужність пристосувань. Це можливо через те, що підвісна конструкція сприяє посиленню яскравості освітлювальних приладів.
  6. один точковий прилад невеликої потужності може освітити достатній простір навколо себе. Зазвичай світло поширюється на півтораметрову відстань.
  7. для облаштування освітлення часто застосовують світлодіодні лампи. Вони відрізняються меншим нагріванням, високою ефективністю освітлення простору, економно споживають електричну енергію.

При розташуванні світильників на стелі в спальні слід дотримуватися вимог, розроблених росспоживнаглядом. Це дозволить зробити освітлення в кімнаті комфортним, розділить її на зони.

Щоб зробити все правильно, слід попередньо проконсультуватися з фахівцями.

Різновиди ламп

Тип і характер світла безпосередньо залежить від виду використовуваних ламп:

  • звичайний тип виділяє багато тепла в період функціонування. Також вони не можуть прослужити протягом довгого періоду часу.
  • люмінесцентні лампи відрізняються економністю і дають прийнятний по яскравості світло. Однак деяким людям вони надають надмірний тиск на органи зору і не дають розслабитися.
  • галогенний енергозберігаючий варіант вважається оптимальним. Він створює атмосферу комфорту і служить довго. З їх допомогою вдається створити світло з певною інтенсивністю.

Для освітлення спальні використовуються різні види лампочок: галогенні, розжарювання, люмінесцентні, світлодіодні

Відстані між світильниками і відступи

Ось основні відстані, яких слід дотримуватися при виборі місця розташування точкових світильників в натяжній стелі:

  • від краю стіни до першого світильника потрібно дотримуватися мінімальний відступ в 20см

  • мінімальна відстань між вбудованими стельовими світлоточками становить 30см

  • якщо стеля складається з декількох зварних полотен, то корпусу ламп повинні розташовуватися в 15см від шва

Розміри віконного отвору

Невеликі вікна вимагають приділити особливу увагу пристрою штучного освітлення. Основна вимога до нього-рівномірність. В апартаментах для сну не повинно залишатися темних місць.

Не обійтися без допоміжних джерел світла і при панорамних вікнах. Якщо перед будинком є ліхтарі-вони можуть стати перешкодою для сну і причиною застосування фіранок.

Яке освітлення в спальні краще? все залежить від бажання і переваг її власника.

Нюанси

Виставлені в інтернеті фото освітлення в спальні ілюструють очевидну істину – застосовуються в її інтер’єрі світильники зобов’язані бути сучасними і мати привабливий зовнішній вигляд. Виробники вже потурбувалися про це, але вибір відповідної конструкції лежить на користувача.

Прийняти правильне рішення допоможе облік ряду нюансів:

Робоче місце

В окремих випадках в спальному приміщенні ставлять письмовий стіл, що дає можливість посидіти за комп’ютером перед тим, як лягти спати. У такій ситуації при покупці освітлювального приладу ключовим моментом слід вважати збереження зору, оскільки недостатня освітленість робочої зони може істотно його погіршити.

Види стельового освітлення

Перед розглядом основних вимог і правил розташування світильників на стелі визначимося з різновидами приладів, придатних для квартир і приватних будинків. На стелі можна побачити:

  1. люстра-традиційний освітлювальний прилад, в більшості випадків монтується в центрі стелі. Складається з декількох ріжків з цоколями на безліч лампочок. Добре освітлює приміщення.
  2. точкові світильники вбудованого типу. Також називаються “спотами”. Встановлюйте виключно на натяжній стелі (підвісному). Частина корпусу втопите в натяжна конструкції, а на виду залиште декоративну, лицьову сторону. Часто монтуються по периметру стелі або в певних зонах (читання, нанесення макіяжу).
  3. підсвічування-декоративне освітлення. У квартирах використовуються світлодіодні стрічки, на вулицях можна зустріти більше різновидів, включаючи неонові лампочки.
  4. не менш популярні настінні і настільні лампи, торшери.

Як можна регулювати яскравість і колір освітлення

У спальні може знадобитися різна обстановка. Наприклад, затишний напівтемрява, що розташовує до сну, романтична атмосфера або посилена підсвічування для ранкових зборів.

Зазвичай в спальні розташовують кілька різних джерел — загальних і додаткових в окремих зонах. Їх включають разом або по одному.

Корисний диммер, який дозволяє регулювати яскравість конкретного приладу. Його вбудовують в люстру, led-панель або точкові світильники. У діодної rgb-стрічки змінюється не тільки інтенсивність, але і кольору.

Освітленням зручніше керувати з пульта. Тоді не доведеться навіть вставати, щоб змінити загальну атмосферу. Можна не тільки регулювати кожне джерело окремо, але і налаштовувати комплексні програми.

Габарити і форма

Точкові світильники ідеально підходять в якості додаткового освітлення у великих кімнатах. Сюди відносяться:

А в якості основного джерела освітлення, вони підійдуть для невеликих приміщень:

Чому саме так? по-перше, у будь-якого точкового світильника існує певний розмір внутрішньої частини, яка ховається в ніші.

Через це доводитьсяЗменшувати загальну висоту стелі в кімнаті. Розмір ніші буде залежати від типу споту.

Тому при покупці в магазині, звертайте увагу не тільки на те, як вони світять або дизайн самого плафона, але і на габаритні розміри. Інакше ви будете неприємно здивовані зменшенням розмірів своєї кімнати.

Наприклад:

  • для світильників з лампами розжарювання стеля опуститься на цілих 12см

  • з галогеновими лампами – від 4 до 8см

  • зі світлодіодними-5-6см

Вважається не зовсім вдалим рішенням, опускати стелю на 12см у всій кімнаті. В цьому випадку, правильним буде в якості основного освітлення вибрати люстру, або один великий стельовий світильник, який кріпиться до нульової позначки.

А точкові робити в якості додаткових. При цьому опустивши для них стелю, лише в необхідних ділянках кімнати.

В санвузлах, натяжна стеля монтується по всьому периметру і спочатку опускається на певну висоту. В результаті утворюється та сама ніша, що ідеально підходить для вбудованих спотів.

Однак, якщо ваш санвузол має королівські розміри, то і тут має сенс вчинити також, як і у великих кімнатах. Тобто, основна точка освітлення по центру, плюс додаткові по периметру.

Також вбудовані світильники ідеально підійдуть для маленьких і довгастих коридорів. Їх легко можна розподілити по всій площі, і тим самим домогтися рівномірного освітлення.

Фактично коридор-це прохідна зона. І занижений стелю тут, не особливо приверне до себе увагу.

Одна з важливих помилок, яка може зіпсувати весь дизайн – колір корпусів точкових світильників.

Найпростішим і відповідним під будь-який стиль приміщення буде спот білого кольору.

Саме білого, так як даний світильник перетвориться в частину стелі, і буде зовсім непомітний.

На відміну від точкових моделей золотого, срібного або бронзового кольору.

Тут різницю можна побачити неозброєним оком.

Як створити ідеальне місце для сну

Наш мозок влаштований таким чином, щоб підсвідомо захищати нас від всіляких небезпек. Тому не варто вішати світильники прямо над ліжком. Хочете ви цього чи ні, але мимоволі вас будуть відвідувати думки про те, що коли-небудь ця люстра впаде на вас уві сні. Те ж саме можна сказати про масивні картини та фотографії у важких рамах, розміщених над узголів’ям ліжка.

При облаштуванні освітлення в спальні слід приділити велику увагу певним нюансам, що дозволить зробити сон і вечірнє проведення часу дуже комфортним. Одним з таких нюансів, є вибір освітлювальних приладів для цієї кімнати.

Рівень світла – це найважливіший фактор, який ніяк не можна залишити непоміченим. Багато хто робить світло занадто яскравим, що надалі заважає їм. Часто, занадто яскраве освітлення може порушувати нервову систему, після чого заснути стає набагато важче.

Не варто також забувати і про те, яке буде очам, якщо після адаптації до темряви доведеться різко включити світло, яскраве освітлення в цьому випадку буде справжнісінькою тортурами. З цієї причини, краще використовувати м’яке світло, що буде ідеальним рішенням для спальної кімнати.

Загальне освітлення-ще одна важлива деталь. Найчастіше це люстри самих різних конструкцій, або вмонтоване стельове освітлення. У будь-якому випадку, найголовніше тут вибрати джерело світла, який дасть рівномірний розподіл світла в приміщенні, але не дуже яскравий, який міг би занадто сильно порушувати нервову систему, або бути навіть занадто яскравим для очей.

Не можна забувати і про додаткове освітлення в спальні. Основну роль виконують або бра, або підлогові світильники. Підбирати їх необхідно з урахуванням постановки ліжка, планованих перестановок і особистих звичок. Однак, не варто забувати про деякі правила. Наприклад, бра вішаються трохи осторонь від ліжка, а не над нею. Ідеальний варіант-над тумбочкою. Підлогові світильники встановлюються трохи далі.

Трохи сучасного креативу

Якщо вам хочеться чогось сучасного і незвичайного, можна спробувати на стелі зробити багатобарвне підсвічування. Це ваша територія, тому проводити сміливі експерименти ніхто не забороняє.

Ще одна ідея, яку можна втілити в спальні, – зробити підсвічування на підлозі. Так-так, навколо ліжка. Так вийде ефект, немов вона ширяє над підлогою.

Світлові проектори все більше завойовують популярність, особливо в спальних кімнатах. Вони можуть створювати враження хвиль на стінах і стелі, північного сяйва або зоряного неба. Така релаксація допомагає налаштуватися на хороший відпочинок і сон.

Фото натяжних стель з точковими світильниками в інтер’єрі спальні

Натяжні стелі створюють затишну атмосферу і надають різні сценарії освітлення. Прихована від очей світлодіодне підсвічування змусить стелю “плавати”, яскрава люстра допоможе розгледіти найдрібніші деталі одягу, а м’яке розсіяне світло софітів допоможе розслабитися і заснути.

Ідеї дизайну

При низькому розташуванні стелі, в спальній кімнаті краще встановити прилади з плафонами, спрямованими вгору. Таким чином стельова площина візуально буде виглядати вище. Не менш вигідне рішення-плоский світильник без зайвих декоративних елементів або сувора витягнута конструкція з дзеркальним ефектом.

На фото спальня в дачному будиночку з плетеною люстрою на стелі.

Дизайн спальні на дачі в основному передбачає обробку у вигляді вагонки, дощок або інших простих покриттів. Тому для такого приміщення вибираємо дерев’яні, ковані залізні або комбіновані люстри. Органічно впишуться в дачну обстановку моделі виконані під старовину, лампи в мисливській або сільській стилістиці, а також лаконічні конструкції з натуральних матеріалів.

Стаття розкриває основні питання: як розташувати світильники в спальні, як розташувати світильники на стелі в спальні, як розташувати світло в спальні, як розташувати точкові світильники в спальні, як зробити освітлення в спальні, як розташувати споти в спальні, як правильно розташувати люстру в спальні, як організувати світло в спальні. Якщо у вас виникли якісь питання, не соромтеся, без сумнівів звертайтеся до нас за допомогою коментарів або зворотного зв’язку.

Джерела

Попередня статтяГотувати легко: 30 пристосувань, які повинні бути на кожній кухні
Наступна статтяГрибний сезон стартував: найсмачніші лісові гриби і рецепти з ними