Як вибрати фільтр для води на дачу: огляд

0
52

Незважаючи на те, що в міські квартири надходить очищена вода з водопроводу, у багатьох людей стоять додаткові фільтри. Що тоді говорити про дачу, де найчастіше джерелом цілющої вологи є свердловина або колодязь? чи варто використовувати фільтри, або довіритися силам природи? деякі вважають, що це зайва трата грошей, а їхні опоненти скажуть, що з нашою екологією — це необхідність.

Зверніть увагу! однозначно не варто пити воду з кинутих колодязів, а також з тих джерел, про які нічого не відомо. Найчастіше в них знаходиться велика популяція паразитів, бактерій і грибків, отже, рідина в них — це отрута.

Небезпеки піддаються ті люди, чиї дачі розташовані недалеко від полів, що знаходяться в складі агрокомплексів або ж, сусідні з промисловими об’єктами. Для поліпшення врожайності поля на регулярній основі обробляються різними хімікатами, які забруднюють грунт. Про забруднення навколишнього середовища промисловими підприємствами і говорити не варто. Використовувати таку воду не варто зовсім, не кажучи вже про те, щоб пити її або готувати з неї їжу.

Тим, хто хоче повністю очистити воду, фахівці часто рекомендують використовуватися якісніше фільтри, і найчастіше радять їм мембранні. Ще одна їх назва-універсальні. Головний елемент очищувача-мембрана, яка складається з великої кількості мізерних осередків. Пройти крізь такий фільтр може тільки молекула н2о, а все інше просто відсівається. На виході маємо майже стерильну воду. Але це не єдино можливий варіант. Систему фільтрацію можуть допомогти вибрати фахівці компанії https://vipecology.ru/, які реалізують дійсно ефективні фільтри для води і якісне супутнє обладнання.

Поділ фільтрів за принципом дії

Вибирати фільтр слід виходячи з того, які забруднення є у воді, і від яких слід позбутися. У кожній свердловині або колодязі однозначно буде пісок, глина та іржа, які будуть міститися і в воді. Щоб прибрати з рідини нерозчинні елементи, її проганяють через фільтр механічного очищення.

Цей вид фільтрів має два підрозділи:

• фільтр грубої очистки. Цей очищувач, здатний прибрати з води нерозчинні частинки, саме він бере на себе найбільший удар. Після нього рідина надходить у водовід. Після того, як фільтр забився, його знімають, очищають і ставлять назад. Він не потребує хімічних реагентів, а використовує тільки механічну очистку. У цю групу фільтрів входить три різновиди. Яку конкретно модель вибрати, залежить від складу рідини і потреби у вологи;

• сітчастий фільтр. Це сітка з осередками, розмір яких може бути від 50 до 500 мкм. Якщо це непромивний фільтр, то його потрібно періодично міняти:

• перекрити подачу води• * розібрати конструкції; * очистити фільтр.

Набагато зручніше користуватися самопромивним сітчастим фільтром. Як можна зрозуміти з назви, його очищати не треба, адже він сам промивається. Це відбувається автоматично, коли фільтр накопичує в собі критичну кількість «сміття». Для цього в конструкції повинна бути передбачена трубка для зливу брудної води. Пристрій досить просто експлуатувати. Якщо вибрати прилад подорожче, то з ним в комплекті може йти манометр і клапан контролю тиску, щоб не допустити різких коливань, які згубно впливають на техніку.

Картриджний фільтр

Як можна здогадатися, основний елемент фільтра — це змінний картридж, який розташовується в пластиковому (іноді сталевому) корпусі. Даний очищувач може затримати частинки розміром більше 0,5 мкм.

Він здатний прибрати з води не тільки пісок і іржу, але і такі в’язкі субстанції, як водорості, глина і тіна.

Напірний фільтр

Таке пристосування може затримати домішки різної структури, тому він вважається універсальним. Він здатний очистити воду від твердих частинок розміром від 30 мкм, а також від в’язких домішок. Багато хто вибирає саме такий фільтр для води на дачу.

Фільтри тонкого очищення

Часто йдуть на додаток до фільтрів грубої очистки. Справа в тому, що після видалення з води твердих домішок, в ній залишається ще безліч шкідливих сполук, з якими не може впоратися жоден фільтр грубої очистки. Фільтри тонкого очищення можуть затримати частинки, розмір яких не менше 5 мкм.

Сорбційні фільтри

Використовується для виведення з води мікробів, сполук хлору і важких металів. Фільтр представлений ємністю з сорбентом (найчастіше це активоване вугілля). Пристрій покликаний знезаражувати воду і прибирати неприємний запах з неї. Залежно від потреб можна купити знезаражувальний, знезаражувальний або вугільний наповнювач.

Такий очищувач відрізняється невеликими розмірами і простотою заміни картриджа. З мінусів можна виділити малу швидкість проходження води і частоту заміни резервуара.

Іонообмінні фільтри

Такі пристосування здатні пом’якшити воду. Його завдання полягає в зниженні жорсткості до допустимих значень.

Попередня статтяДавню рибу зловили біля Занзібару
Наступна статтяБіля островів Крозе виявили невідомих дивних риб