ЯК ВИБРАТИ КІМНАТНІ КВІТИ: РІЗНОМАНІТНІСТЬ ФОРМ ТА ВИДІВ

3-22-2018

Утримувати рослини в горщиках і прикрашати ними приміщення прийшло в моду під час Географічних відкриттів. Поняття кімнатні квіти досить широке. До цієї категорії відносять квітучі і декоративно-листяні рослини, сукуленти і ампельні. Всі види відрізняються особливостями посадки та догляду, відрізняються формою, розміром і способом цвітіння. Незмінним залишається їх призначення, прикрашати кімнати і насичувати повітря киснем. Вибір рослин яскраво відображає характер власника. Знати все про кімнатних рослинах складно, але прагне до цього необхідно, щоб визначити, на скільки корисно таке сусідство, і як прикрасити своє життя.Рекомендую кімнатні рослини купити за доступними цінами

Декоративно-листяні кімнатні рослини
Види домашніх рослин, що відрізняються не привабливими кольорами, а екзотичними листям користуються великим попитом, так як не викликають алергії і здатні прикрасити інтер’єр не гірше своїх строкатих побратимів. Вони відрізняються один від одного способом догляду і посадки, часом та умовами виростання поливу. Нецветущие кімнатні рослини приваблюють своїми своєрідними листям, які має різну форму і величину, можуть змінювати колір і мати візерунки. Цвітіння не є їх головною відмінністю, що і компенсує екзотичний вид зелені. Домашні квіти в горщиках можна вибирати за габаритами в залежності від величини приміщення.

Великою популярністю користуються фікуси, що відносяться до сімейства тутових. Їх м’ясисті глянцеві листочки бувають досить великими, в залежності від виду рослини. Найчастіше в оранжереях і приміщеннях зустрічаються фікуси: ліровидний, Бенджаміна, карликовий і бенгальська.
Алоказія має видовжені листочки, досягають сорока сантиметрів. Ця рослина родом з Азії, воно любить тепло і поглинає достатньо вологи. Залежно від різновиду може мати темно-зелений колір, як у алоказіі амазонської, або з металевим відтінком, як у виду Сандера.
Всім відомий бамбук буде здаватися дуже масивним у невеликому приміщенні, але чудово прикрасити оранжерею або просторе фойє. Для будинку можна вибрати карликовий вид. Великі різьблені листочки і світлі тонкі стовбури відмітні ознаки рослини.
Численні різновиди кімнатних рослин вражають своєю різноманітністю. Вони плетуться і кущаться, є власниками дрібних і великих листків, деревоподібних і трав’янистих пагонів. Найчастіше кімнатними стають:

Анредера, заплітається з моменту проростання;
Лавр, з корисними пряними листочками;
Ломикамінь з рожевою забарвлення по краях;
Хлорофитом, що звисає батогами з розетками листків;
Пеперомія, має близько тисячі різновидів;
Драцена, що нагадує трав’янисту пальму, за рахунок довгих тонких листів;
Кампелия з біло-зеленими листками великого розміру;
Панданус, що має віддалене подібність з чубком ананаса, завдяки довгій листі;
Плющ з пишною зеленню;
Самшит, створює рівні круглі крони.
Декоративно-листяні рослини прийшли в будинку з різних куточків світу. Багато з них ростуть в дикій природі, Азії, Африки та Америки, а також Європи. Місце народження рослини впливає на особливості догляду за ним. Багато є досить невибагливими і прекрасно приживаються в будь-яких умовах.

Як вибрати кімнатні квіти: різноманітність форм та видів

Декоративноцветущие кімнатні рослини
Великою різноманітністю відрізняються види кімнатних рослин, які радують своїх господарів рясним цвітінням. Вони відрізняються часом дозрівання бутонів, формою життя та іншими параметрами. Квітучі рослини прекрасно адаптуються в домашніх умовах і круглий рік радують своїми строкатими головками господарів. Багато видів роняють листя до осені і вимагають прохолоди, а влітку чудово адаптуються до умов саду. Найбільш часто зустрічаються у домашніх умовах квіти:

Фіалка, має багато різновидів і представлена різноманітною кольоровою гамою;
Фуксія відрізняється незвичайними яскравими квітами і густою зеленню;
Стефанотіс в період цвітіння схожий на ошатну наречену;
Стреліция, як стійкі олов’яні солдатики, стоїть в ряд і хитає помаранчевими головками;
Цикламен з квітучою шапочкою з бутонів на довгих ніжках;
Сенполія, яку багато хто плутають з фіалкою;
Пахистахис з жовтими голівками в народі називається султан;
Клівія має оригінальну будову листя і цвіте гронами великих квітів має декілька різновидів.
Квіти домашні квітучі кімнатні здавна прикрашають підвіконня, і не залежно від інтер’єру, вони чудово вписуються в будь-яке приміщення.

Як вибрати кімнатні квіти: різноманітність форм та видів

Декоративноцветущие горшкові рослини
Декоративні домашні квіти, що ростуть у горщиках, найчастіше цвітуть кілька разів на рік. Вони відносяться до багаторічним рослинам і вимагають пересадки кожні два-три роки. Для домашніх квітів необхідно створювати відповідні умови, дотримуючись температурний режим і вологість. Вони бояться протягів і їх необхідно правильно висвітлювати. При дотриманні всіх умов, легко домогтися регулярного цвітіння і розростання. У горщиках на підвіконнях часто зустрічаються:

Бегонія, відрізняється невибагливістю і прекрасної схожістю;
Ахіменес з білими або рожевими граммофончиками;
Бальзамін з великими пахучими квітами;
Гібіскус з великими, схожими на мальву, яскравими головками;
Гарденія зі скромними білосніжними квітами;
Герань, має величезну кількість різновидів і корисна для гіпертоніків;
Амариліс з великими яскравими граммофонами.
Квіти не перестають дивувати людей своєю красою і ніжністю. При цьому вони досить живучі. Але при неправильному утриманні можна не дочекатися квітів та насіння, так як виживання не сприяє цвітінню і розмноженню. Про кімнатних рослинах і декоративних чагарниках не забувають селекціонери, які продовжують створювати нові гібриди.