Як вибрати ноутбук

1-28-2021
Як вибрати ноутбук #2: на що звернути увагу

Вибір ноутбука не може ґрунтуватися тільки на бренді. Пристрої збирають і упаковують в красивий корпус з логотипом apple, asus, hp, acer, а комплектуючи випускають intel, nvidia, amd. Тому в першу чергу звертайте увагу на технічні характеристики пристрою. Вибір залежить від сфери застосування лептопа: робота, навчання, дозвілля або на всі випадки життя. Залежно від цього вибирають робочий, мультимедійний, ігровий або універсальний ноутбук. Також хочемо вам порекомендувати https://57.ua/ найкращий вибір ноутбука.

Від діагоналі екрану і співвідношення сторін залежить розмір лептопа. Універсальними вважаються моделі 15,6 дюймів. Але якщо доведеться працювати з графічними програмами, вибирайте 17,3–18,4 дюймів. Зменшений варіант-нетбук з діагоналлю до 12 дюймів підійде для подорожей на великі відстані. На ньому зручно спілкуватися в соцмережах і читати новини.

Співвідношення сторін великого значення не має, оскільки виробники сьогодні в основному випускають лептопи 16х9, але зустрічаються і 16х10. Співвідношення 5×4 і 4×3 вважаються застарілими.

Екран пристрою може бути глянцевим або матовим. Перший більше підходить для універсальних і мультимедійних лептопів, другий – для робочих (не відблискує, зображення не таке яскраве і насичене). Дозвіл hd (1280×720) або fullhd (1920×1080). Чим більше діагональ, тим більше має бути дозвіл. В іміджевих моделях екран роблять сенсорним, як у планшетів asus. Деякі користувачі вважають цю опцію зайвою. Якщо потрібен сенсорний екран, дешевше вибрати планшет.

Американські процесори intel забезпечать більш тривалу роботу пристрою, оскільки витрачають менше енергії. До того ж більшість ігор оптимізують під intel. Але ці процесори коштують на -200 дорожче, ніж чіпи amd, і одночасно здатні нормально працювати тільки з двома потужними додатками. Канадські процесори amd легко працюють відразу з 3-4 потужними додатками і є мульті платформними (старий чіп легко замінити новим без зміни материнської плати). Але працюють amd більш шумно і можуть гальмувати, якщо додаток розроблений для intel. Геймерам такий процесор краще не вибирати.

Кількість ядер – 2 або 4. Першого варіанту достатньо для роботи або навчання. Другий знадобиться, якщо ви збираєтеся часто грати в нові ігри. Звертати увагу слід і на частоту роботи процесора. Чим вона вища, тим продуктивніше пристрій і тим швидше працює відеокарта. Але для простого серфінгу в інтернеті і роботи в офісних програмах це не принципово.

Багато уваги клавіатурі варто приділяти, якщо ви плануєте набирати великі пласти текстів. Це важливо студентам, журналістам, копірайтерам.

Якщо між центрами сусідніх кнопок відстань 19 мм, це традиційні повнорозмірні клавіші. Вони зустрічаються у ноутбуків діагоналлю 15-18, 4 дюймів. Якщо мова йде про 12 дюймах, клавіатуру роблять зменшеною. Хід кнопок також різниться: м’який або жорсткий, галасливий чи ні. А ще розрізняють довгий або короткий хід – це відстань, які проходить ковпачок кнопки під час натискання. Довгий хід комфортніше для пальців.

Тачпад клавіатури може бути звичайним і мультітач -курсор реагує на рух декількох пальців. У другому випадку двома пальцями зручно прокручувати сторінку або змінювати масштаб зображення. У дорогих моделях кнопки підсвічуються, але по-різному: в окремих місцях, по контуру або зсередини. Підсвічування потрібна, якщо ви сидите за ноутбуком ночами. Мінімальна оперативка 2 гб зустрічається сьогодні тільки у нетбуків. Універсальному і робочому лептопу досить 4 гб озу, як у lenovo b40-80. А ось ігровому ноутбуку потрібні 6 або навіть 8 гб.

Якщо плануєте працювати в ресурсоємних графічних додатках, вибирайте 16 гб. Якщо оперативки буде недостатньо, система компенсує брак пам’яттю жорсткого диска. Але він працює повільніше, тому додаток почне гальмувати. Якщо модуль оперативної пам’яті вбудований в системну плату, його не можна замінити. Але в більшості моделей оперативку при необхідності нарощують. Оптимальний обсяг пам’яті жорсткого диска hdd – від 320 гб до 1 тб. Сьогодні навіть в бюджетних моделях ноутбуків жорсткі диски 500 гб, у нетбуків-320 гб.

Вибирайте ноутбук по співвідношенню ціна / якості. За сьогодні можна придбати тільки нетбук. У середній ціновій категорії зустрічаються моделі за $ 300-500. Це найкраще рішення, якщо потрібен універсальний лептоп на всі випадки життя. Вартість іміджевих ноутбуків починається від . Перш ніж зробити вибір, вивчіть основні компоненти і характеристики пристрою, щоб не переплачувати за те, що не будете використовувати.