Як використовувати геотекстиль на дачі?

0
92

Доріжки

Одне з найбільш частих застосувань геотекстилю на дачній ділянці – це доріжки. Кожен, хто прокладав їх хоча б раз, знає, що з часом плитка починає «йти хвилями» і тріскатися.

Частково цього можна уникнути, якщо прокласти шар текстилю між шарами сипучих матеріалів, наприклад, піску і гравію, які найчастіше використовуються в основі доріжки. Завдяки геотекстилю навантаження буде розподілятися більш рівномірно, а насипні матеріали не перемішаються між собою.

Іноді на ділянці можна зустріти «дивні» грядки, накриті полотном геотекстилю з прорізами під рослини. Справа в тому, що геоткань не пропускає сонячне світло, який необхідний для всіх рослин, в тому числі і бур’янів. Тому на грядці, накритій геотекстилем, рослини будуть рости тільки в спеціальних прорізах, куди садиться розсада. Даний спосіб багаторазово знижує час, що витрачається на прополку.

Примітка. Варто додати, що геотекстиль також відмінно утримує вологу в землі (особливо у верхніх шарах), знижуючи швидкість випаровування і вивітрювання. Тому даний спосіб використання геоткані буде вкрай корисний садівникам, які не можуть або не хочуть регулярно поливати посадки.

Навіс

Деякі рослини необхідно захищати від попадання прямих сонячних променів, особливо опівдні, коли сонце знаходиться в зеніті. Зазвичай для цього використовують звичайну тканину або інші підручні матеріали.

Але чому б не використовувати в якості навісу геотекстиль? як вже було сказано, він практично не пропускає світло, але на відміну від інших матеріалів більш міцний і не втрачає своїх властивостей під впливом сонячного світла.

Басейни та штучні водойми

Ті, у кого на дачі є басейн або штучна водойма, прекрасно знають, наскільки обережно його потрібно чистити. Справа в тому, що чимала частина гідроізоляційних матеріалів, використовуваних на дачних ділянках, має низьку міцність і може пошкодитися навіть від слабкого механічного впливу.

Логічне рішення даної проблеми-це використання геотекстилю поверх гідроізоляції. На відміну від останньої геоткань має величезний запас міцності.

Стримування кореневої системи

У деяких випадках садівникам необхідно стримати ріст кореневої системи дерев або чагарників. Для цих цілей відмінно підійде геотекстиль, який за рахунок високої міцності здатний не пустити коріння за свої межі. Для цього необхідно:

  1. викопати яму на місці майбутнього рослини.
  2. застелити її геотекстилем. Важливо, щоб по краях ями залишився невеликий запас матеріалу.
  3. заповнити утворився “горщик” грунтом.
  4. посадити рослину.

Примітка. Варто відзначити, що даний спосіб працює в обидві сторони, тому відмінно підходить не тільки для стримування кореневої системи, але і для її захисту від оточуючих небезпек, наприклад, комах.

Захист від заморозків

Нерідко геотекстиль використовують для захисту рослин від нічних заморозків. У порівнянні зі звичайною тканиною або плівкою, які найчастіше використовуються для укриття посадок від морозів, геоткань має кращі теплоізоляційні властивості. Крім того, геотекстиль, як правило, проводиться в чорному кольорі, за рахунок чого краще нагрівається.

Як бачите, геотекстиль-це і правда універсальний матеріал, якому знайдеться застосування практично на будь-якій ділянці, адже з його допомогою можна уникнути безлічі проблем, з якими стикається кожен дачник. Тому обов’язково придивіться до цього бюджетного і доступного матеріалу, який можна купити практично в будь-якому великому садівничому магазині.

Попередня статтяНасос дозатор своїми руками. Області застосування
Наступна статтяПереваги ламінату