Як зробити підлогу в майстерні з дерев’яних брусків

0
101

В екологічному відношенні деревина, як будівельний матеріал, найбільш сприятлива для людини. Дерев’яна підлога не така жорстка, як бетонна, і це корисно для опорно-рухового апарату. Він є своєрідним утеплювачем. Відрізняється довговічністю при правильній гідроізоляції і не складний в монтажі. Але все-таки, його слід укладати під наглядом або за участю досвідченого майстра.

Матеріали:

  • стара полотняна тканина;
  • річковий вологий і сухий пісок;
  • залишки соснових колод;
  • глиняний розчин.

Інструменти: відра, лопата, граблі і мітла, поперечна пила, колун, топірець, важка дерев’яна киянка, газовий пальник і ін.

Процес укладання підлоги з дерев’яної бруківки зі штучним зістарюванням

Щоб згодом бруківка не розповзлася, необхідно надійне обрамлення майданчика майбутньої підлоги у вигляді бетонного фундаменту або масивних кам’яних блоків.

Майданчик засипаємо дрібною щебінкою, розрівнюємо і зверху покриваємо старої полотняною тканиною в якості своєрідної підкладки.

Покриваємо майданчик злегка вологим без великих каменів річковим піском, вирівнюємо граблями, поки скрізь не вийде шар товщиною близько 5 см.

Із залишків соснових колод нарізаємо поперечною пилкою» млинці ” товщиною приблизно 9 см, розмічаємо їх по ширині також на 9 см, розщеплюємо на квадрати і прямокутники, мінімізуючи відходи. Деякі бруски підправляємо сокиркою для отримання рівних граней.

Укладаємо дерев’яну бруківку на пісок з перекриттям стиків. Кожен покладений ряд ущільнюємо, постукуючи молотком по бічних гранях, в сторону вже покладеної бруківки, попередньо придавлюючи ногами ущільнюються і вже укладені бруски сусіднього ряду.

Користуємося добірними брусками для заповнення країв.

Осаджуємо кожен брусок ряду ударами молотка зверху, що робить підлогу міцніше. Щілини між крайніми брусками і фундаментом заливаємо глиняним розчином, розрівнюючи і ущільнюючи кельмою.

Для штучного старіння і прояви візерунків на дерев’яній бруківці обпалюємо їх зверху полум’ям газового пальника. При цьому виділяються смолисті речовини з непередаваним ароматом.

Насипаємо на поверхню дерев’яної бруківки невелику кількість сухого піску і розподіляємо його мітлою по всій поверхні, який, заповнюючи тріщини і щілини між бруківкою, робить підлогу більш щільним і стійким.

Після всіх маніпуляцій, наш підлогу з дерев’яної бруківки вийшов не тільки міцним і красивим, але ще і благородним, як ніби йому не менше 100 років.

Дивіться відео

Попередня статтяЯк обладнати кутову кухню і які елементи краще використовувати
Наступна статтяСтародавнє поселення виявлено на дні Ла-Маншу