Як зрозуміти, чи варто вам стати дизайнером інтер’єрів

0
81

Вас підкорила магія слів “дизайнер інтер’єрів” і ви мрієте освоїти цю професію? чи кожен може ним стати? якими якостями повинен володіти майбутній професіонал? і з чого почати здійснення мрії?

Дизайнер інтер’єрів – ці слова звучать як пісня. Є в них щось романтичне, чарівне і тому привабливе. І справді чарівник той, хто здатний перетворити сірі стіни в казковий палац, а сумовитий інтер’єр — у втілення мрії. А чи так романтична ця професія насправді? чи тільки творчими талантами потрібно володіти, щоб досягти успіху?

Хто такий дизайнер інтер’єрів

Дизайнер інтер’єрів створює всю «внутрішність» приміщення: його планування, обробку, а також вибирає предмети меблів і декору, освітлення, вентиляцію, акустику… Іншими словами, це художник, скульптор і архітектор в одній особі. Людина, яка вміє формувати власний світ. Але однією творчістю ця професія не вичерпується: велика частина роботи дизайнера інтер’єрів полягає в лавіруванні між сциллою і харибдою, тобто між замовником і виконробом, будівельниками, постачальниками матеріалів і так далі. Часто йому самому доводиться виконувати функції проектувальника і виконроба.

Специфіка професії

Як же будується робота дизайнера інтер’єрів? перший етап-це отримання замовлення і з’ясування, яким бачить майбутній проект сам замовник. На другому етапі відбувається моніторинг аналогічних проектів і вироблення власної концепції. Далі дизайнер робить ескіз і узгодить його з замовником, виготовляє макет і 3d-модель. Потім слід найвідповідальніша частина робіт-розрахунки і створення макетів-креслень. Тільки після цього креслення втілюють в реальність. У тісній роботі з виконробами і будівельниками створюється планування і обробка приміщення, підбір і розстановка меблів. Потім слід декорування інтер’єру і текстильний дизайн приміщення. Останній пункт-здача проекту замовнику.

Кожен може стати дизайнером інтер’єрів

У психології виділяють три типи особистості: когнітивний (розумовий), комунікативний (емоційний) і конативний (діючий). Умовно можна позначити їх так: мислитель, співрозмовник і практик. Мислитель схильний до інформаційного пізнання світу, він рефлексує з приводу життя, а не бере активну участь в ній.

Такі люди найчастіше нетовариські, замкнуті і занурені в себе. Співрозмовники, як можна здогадатися, навпаки, люди відкриті і легко знаходять емоційний контакт з іншими. Головне для співрозмовника-задоволення від спілкування. Практики-ті, хто діє і вирішує завдання. Організаторські здібності-відмінна риса такого типу особистості. У кожній людині є риси всіх трьох типів. Але щось неодмінно домінує. Для дизайнера інтер’єрів важливо, щоб домінував третій тип.

Надія лазарєва, директор міжнародної школи дизайну:

— кожен, хто хоче освоїти професію дизайнера інтер’єрів, може її освоїти. Тут немає ніяких обмежень. Можна навчити і малювати, і креслити, і навіть фонтанувати ідеями з будь-якого приводу. Але ось успішність на цій стезі залежить не тільки від рівня професійної підготовки, а й від особистих (особистісних) якостей людини, його життєвого досвіду.

Я б відзначила такі якості: вміння слухати і чути, вміння проникати в світ іншої людини (емпатія цінується зараз вище, ніж iq), освіченість і кругозір, стресостійкість, здатність до розумного компромісу, прагнення вчитися, бажання освоїти професію.

Людям замкнутим, уникаючим спілкування, авторитарним, занадто самовпевненим, як і персонам із заниженою самооцінкою, потрібно добре подумати, перш ніж йти в цю сферу. Втім, в хороших школах дизайну, де використовують методики і технології професійного спілкування, дають спеціальні навички (бриф, концепт-борд, кругові діаграми), що полегшують діалог дизайнера і клієнта при проектуванні інтер’єру.

Якими рисами характеру повинен володіти дизайнер

Це творчі здібності, розвинений художній смак, здатність до сприйняття просторового співвідношення предметів, колірне сприйняття і увагу до деталей, нестандартність мислення і гнучкість комунікації, здатність до компромісів, стресостійкість, уміння передбачати результат, навички креслення, здатність до конструювання і проектування, ну і, звичайно ж, воля до перемоги, вміння досягати результату.

Куди піти вчитися

Навчальних закладів для майбутніх дизайнерів інтер’єрів в москві багато, але вибирати потрібно дуже уважно.

Надія лазарєва, директор міжнародної школи дизайну:

— почати потрібно з вибору “правильного” навчального закладу. Якщо у вас вже є вища освіта (а так буває часто, це професія дорослих людей), потрібно вибрати професійну школу, де навчають в режимі інтенсиву: час навчання — від півроку до двох років.

При цьому у школи повинна бути історія: підручники, відпрацьована система навчання та успішні випускники. Вчитися професії непросто, потрібно освоїти крім теорії багато досить трудомістких навичок: малюнок, комп’ютерні програми, види подачі (презентації) проекту, пройти практику-стажування. А попереду-робота, і часто в умовах будівництва! треба бути до цього готовим.

Попередня статтяПалеонтологи знайшли невідому істоту періоду Мезозою
Наступна статтяВперше показано обличчя Тутанхамона