Який водонагрівач краще-проточний або накопичувальний?

0
80
  • 1 принцип роботи проточного водонагрівача
  • 2 що вибрати-бойлер або колонку
    • 2.1 порівняння по складності установки і підключення
  • 3 відмінності в установці
  • 4 нюанси накопичувальної моделі
  • 5 газові водонагрівачі проточного і накопичувального типу: що краще?
    • 5.1 газовий бойлер накопичувального типу
  • 6 порівняння водонагрівальних приладів
    • 6.1 параметр 1-вага і габарити агрегатів
    • 6.2 параметр 2-обсяг внутрішнього бака
    • 6.3 параметр 3-економічність і витрата ресурсів
    • 6.4 параметр 4-особливості установки і підключення
  • 7 особливості накопичувального водонагрівача
  • 8 що краще вибрати для будинку-накопичувальний або проточний водонагрівач?
  • 9 вибір фірми-виробника
  • 10 накопичувальні водонагрівачі — принцип дії, пристрій і характеристики
    • 10.1 обсяг накопичувального бойлера
    • 10.2 нагрівачі і потужність
    • 10.3 установка і монтаж
  • 11 коротко про електричні водонагрівачі
  • 12 порівняльний аналіз проточного і накопичувального бойлерів
  • 13 переваги і недоліки обох видів водонагрівачів
  • 14 пристрій і особливості експлуатації накопичувальних нагрівачів

Принцип роботи проточного водонагрівача

, слід виділити дві основні модифікації проточних нагрівальних пристроїв: газові колонки і електричні системи.

Електричний проточний водонагрівач являє собою герметичну ємність невеликого обсягу, всередині якої змонтовані тен і необхідні датчики. Прилад оснащений блоком управління, що дозволяє регулювати температуру води на виході.

Нагрівання води відбувається практично миттєво, проте слід врахувати, що навіть потужні моделі проточних нагрівачів не зможуть забезпечити температуру більше 600с. Крім цього, ступінь нагріву сильно залежить від тиску в трубах і температури води на вхідному патрубку.

Газова колонка була розроблена німецькими інженерами на початку хх ст., і, в даний час, отримала досить широке поширення в побуті і промисловості.

У момент відкриття крана з гарячою водою, відбувається автоматичне розпалювання газового пальника. Холодна вода, циркулюючи в змійовику теплообмінника, швидко нагрівається і надходить до точок роздачі. Якщо необхідності в гарячій воді немає, автоматичний блок управління перекриває доступ кисню в камеру згоряння і пальник гасне.

Незважаючи на значні відмінності в конструкції, принцип нагріву води в проточному водонагрівачі і в газовій колонці залишається незмінним: швидкий нагрів надходить води безпосередньо перед споживанням.

Перше, що хвилює рядового користувача при виборі будь – якого товару-це ціна. Але електричний накопичувальний водонагрівач і газова колонка – прилади абсолютно різні за принципом роботи. Значить, порівняння їх вартості можна провести тільки за однією ознакою – здатності забезпечити гарячою водою сім’ю з 3 осіб.

Для прикладу візьмемо досить надійні апарати середньої цінової категорії – проточний нагрівач від бренду neva і бойлер gorenje на 50 літрів. Ось що з цього вийшло:

Примітки:

  1. якщо взяти для порівняння газову колонку від бренду gorenje, то вона обійдеться ще дешевше неви – близько 135 у. Е.
  2. у таблиці дана електрична потужність бойлера, але вона практично дорівнює тепловій.

Висновок. За ціною обладнання явно виграє водогрійна колонка, що працює на природному газі.

Даний критерій відіграє важливу роль, тому що пов’язаний з певними витратами – фінансовими і тимчасовими. При порівнянні ми не станемо враховувати підводку холодної і гарячої води, вона присутня в обох випадках. Особливості установки різних водонагрівачів описані в порівняльній таблиці:

Висновок. Хоча при інсталяції важкого і габаритного бойлера виникають деякі складнощі, в цілому його встановити і підключити значно простіше і дешевше, ніж газову колонку. Накопичувальний нагрівач при бажанні ставиться своїми руками.

Відмінності в установці

Який водонагрівач все-таки краще, проточний або накопичувальний? ми вже можемо зробити якісь висновки, але ми не розібралися – де і як буде ставитися водонагрівач? накопичувальні нагрівачі встановлюються у ванних кімнатах, в котелень, в підсобних приміщеннях і навіть на кухнях. Якщо в квартирі мало місця, можна змонтувати його під стелею, вибравши найбільш тонку модель.

Це схема підключення накопичувального водонагрівача, де він використовується як резервне джерело гарячої води. Якщо у вас відключили гарячу воду і ви вирішили скористатися нагрівачем, не забудьте перекрити запірний кран від стояка гарячої води перед нагрівачем.

Накопичувальні бойлери підключаються до джерела електроенергії і до водопроводу. Після нього розлучаються труби до раковин, душовій кабіні і ванні. На вході рекомендується змонтувати фільтр, який допоможе захистити бойлер від корозії і утворення накипу.

Бойлери непрямого нагріву найчастіше встановлюються поруч з опалювальними котлами, в окремих приміщеннях, виділених під котельню.

Це схема підключення проточного водонагрівача, де він використовується як резервне джерело гарячої води. Якщо у вас відключили гарячу воду і ви вирішили скористатися нагрівачем, не забудьте перекрити запірний кран від стояка гарячої води перед нагрівачем.

Що стосується установки електричних проточних водонагрівачів, вони не вимагають для свого монтажу великого простору – вони гранично компактні, що є важливою перевагою перед бойлерами. Тому їх встановлюють де завгодно, в тому числі і у ванних кімнатах. Головним їх мінусом є те, що для підключення потужної моделі (понад 2квт) доведеться тягнути від електричного щита окрему лінію.

Так як обидва різновиди водонагрівачів є електричними приладами, то перед їх експлуатацією необхідно організувати надійне заземлення.

Газові проточні нагрівачі можна встановлювати тільки в певних приміщеннях, де є всі умови для їх роботи-газ є вибухонебезпечним. Якщо в будинку заборонена експлуатація газових водонагрівачів, залишається розраховувати тільки на електричні моделі.

Який водонагрівач краще купити в квартиру накопичувальний або проточний замислюється кожен споживач. Розглянемо особливості накопичувальної моделі.

Накопичувальна конструкція представляє з себе резервуар з трубочками всередині. Усередині нього розміщений тен, датчик і анод магнієвий. Він допомагає захистити агрегат від утворення накипу. Ще одним різновидом є бойлери непрямого підігріву рідини. Як нагрівальний елемент використовується змійовик, по якому тече гаряча рідина. Такий прилад можна під’єднати до централізованого опалення. Таким чином, можна заощадити споживання енергії.

Така модель агрегату працює також, як електричний пристрій. Воно за короткий проміжок часу підігріває рідину і зберігає її температуру. При включенні агрегату теплонагрівач буде підігріти до необхідної величини температури.

внутрішньо пристрій накопичувальної конструкцииhttps://ekb-holod.ua

Конструкція складається з наступних елементів:

  • елементи для кріплення конструкції;
  • термометр для вимірювання температури;
  • декоративні елементи;
  • екран або механічний регулятор температури підігріву рідини;
  • тен;
  • теплоізоляційний шар;
  • патрубки для подачі холодної рідини і забору гарячої;
  • стрижень з позитивно зарядженими елементами;
  • внутрішня ємність;
  • корпус.

Зверніть увагу! швидкість підігріву теплоносія буде залежати від потужності агрегату, його обсягу і товщини шару теплоізоляції. Перед покупкою агрегату потрібно обов’язково врахувати такі параметри.

Газові водонагрівачі проточного і накопичувального типу: що краще?

Розглянемо накопичувальні і проточні газові водонагрівачі.

Це прилад, в якому вода нагрівається шляхом згоряння газу.

У комплектацію газових накопичувальних водонагрівачів входить:

  • система згоряння газу у вигляді пальника;
  • бак для води.

Бак оснащений теплоізоляцією, це дозволяє економити витрату газу в два рази. Теплоізоляційна подушка багатошарова, тому вода зберігає температуру до семи днів. Баки в газових бойлерах накопичувального типу бувають різних розмірів. Для сім’ї з двох осіб досить бака ємністю до 80 літрів. Якщо сім’яВелика, то доводиться часто користуватися ванною, в цьому випадку бажано використовувати бак об’ємом до 100 літрів.

Існують також бойлери для роботи на виробництві, розмір такого бака досягає 200 літрів, наприклад, газовий бойлер арістон.

Перевага в тому, що накопичувальні бойлери працюють незалежно від потужності, навіть при слабкому потоці газу вони нагрівають воду і довго тримають температуру.

Недоліки:

  • газові нагрівачі накопичувального типу великих розмірів, тому в житловому приміщенні виглядають негарно. Такі бойлери намагаються встановити або на горище, або в підвал, щоб не псувати інтер’єр санвузла. Гаряча вода є не постійно. Як тільки закінчилася рідина в баку, доводиться чекати, поки наступна порція нагріється, це займає не менше години часу.
  • у газових бойлерах встановлені регулятори потужності. Вони контролюють температуру нагрівання води. Додатково можна побачити, скільки гарячої води вже витрачено і скільки залишилося в ємності. Якщо вода витрачається протягом певного часу без зупинки, то нагрівач автоматично включається, починає поповнювати бойлер і підігрівати до встановленої температури. Після того, як витрата води припиняється, нагрівач не вимикається відразу, він нагріває воду до потрібної температури і перехід в режим її збереження.

Накопичувальний газовий водонагрівач

Порівняння водонагрівальних приладів

Проточні і нагрівальні прилади різняться за розмірами, ціною, зовнішнім виглядом і витратою енергоресурсів. Розглянемо найбільш значущі відмінності.

Параметр 1 — вага і габарити агрегатів

У цій категорії переможцями, безперечно, стануть прилади потокового нагріву – важать вони не більше 2 кг і відрізняються компактними розмірами. Наприклад, для підключення до душу цілком достатньо приладу шириною 30 см, висотою 15-18 см і товщиною 10-11 см, який не займе багато місця навіть в стандартній кабінці.

для раковини або душової продаються готові комплект з водонагрівачем, шлангом, лійкою або гусаком, якими можна користуватися як постійно, так і сезонно, наприклад, на час відключення централізованого гс

Хоча існують і накопичувальні бойлери розміром з футбольний м’яч, їх ємність розрахована всього на 5-10 літрів, чого явно недостатньо навіть для потреб однієї людини.

Тому доведеться підшукати місце на круглий або прямокутний агрегат розміром не менше 55х50х40 см (і це для ємності всього лише на 50л). Причому для настінного кріплення підходять пристрої об’ємом до 120 літрів, а більш місткі моделі розраховані для установки на підлозі.

Параметр 2-обсяг внутрішнього бака

Основним критерієм продуктивності бойлера вважається обсяг його внутрішнього бака, а потужність нагрівального елементу у фабричних виробів вже «прив’язана» до розмірів ємності. Тому розміри накопичувача підбираються виключно за потребами сім’ї.

стандартні рекомендації щодо вибору обсягу для накопичувального водонагрівача, виходячи з кількості потенційних споживачів і точок водорозбору в будинку

Визначити потрібну продуктивність для електричного проточного нагрівача можна по швидкості потоку — чим менше потужність приладу, тим тонше буде цівка гарячої води.

Рекомендовану швидкість руху води в трубах можна вивчити в сніпі 2.04.02-84, а порахувати комфортну – самостійно, підставивши під душову лійку або кран відро і вимірявши кількість витекла за хвилину води.

Обчислюють продуктивність за такою формулою:

V = 14,3 * (w / t2-t1),

Де:

  • v-максимальна швидкість потоку;
  • w – потужність нагрівача в квт;
  • т2 – встановлена температура нагріву води;
  • т1 – температура води у водопроводі — для зими це близько 0 °c, для літа +15 °c, але все залежить від кліматичних особливостей вашої місцевості.

Але простіше довіритися рекомендаціям виробників, вивчивши інструкцію. У ній повинна бути вказана сфера застосування виробу і скільки літрів за 1 хвилину пристрій зможе нагріти.

Для облаштування точок водорозбору, які не потребують великого обсягу води для одноразового прийому, краще віддати перевагу електричним проточникам, в асортименті яких є моделі для душових кабін і для змішувачів над раковиною.

В середньому, для душової знадобиться нагрівач на 5-8 квт, для крана на кухні або раковини у ванній буде досить 3-3,5 квт, а для постачання відразу декількох точок водорозбору – від 12 квт і більше.

Параметр 3-економічність і витрата ресурсів

Багато споживачів навіть не розглядають проточні нагрівачі через велику витрату електроенергії.

Але це не зовсім правильно. Якщо пригадати хоча б шкільний курс фізики, стає зрозумілим, що для нагріву одного літра води знадобиться однакова кількість енергії, і неважливо, який саме прилад буде її підігрівати, проточний або накопичувальний.

Тому витрата електроенергії буде більше у електричного бойлера, адже той витрачає ресурс не тільки для нагріву води, а й на підтримку її температури. Наприклад, прилад з пінополіуретановою ізоляцією товщиною в 4-5 см буде споживати 1-2 квт*год на захист від охолодження.

Проточний нагрівач ж більш вимогливий до потужності мережі, проте витрачає рівно стільки електроенергії, скільки знадобиться для видачі затребуваного кількості води.

на багатьох бойлерах передбачений спеціальний економний режим, зазвичай, відзначений на перемикачі буквою “е”. Якщо такого немає, можна самостійно встановити нагрів на рівні 50-55 °c

Що стосується вартості нагрівальних пристроїв, то ціна на бойлери в 2-3 рази перевищує витрати на придбання проточного агрегату, хоча, звичайно, тут багато що залежить від моделі і її потужності. І в плані профілактики проточні системи менше б’ють по бюджету – при установці фільтра на вхід заглядати всередину пристрою доведеться не частіше одного разу за пару років роботи.

Догляд за бойлером вимагає регулярного очищення від вапняного каменю як самого нагрівального елементу, так і внутрішніх стінок бака і своєчасної заміни стрижня магнієвого анода.

Якщо знехтувати цими рекомендаціями, прилад буде постійно збільшувати час на нагрів і витрачати на все більше енергії, а з часом вийде з ладу. Але навіть при гарному догляді прилади рідко «виживають» більше 10 років, а ось проточні нагрівачі легко проходять цю позначку.

Параметр 4-особливості установки і підключення

Змонтувати простий проточний водонагрівач досить просто, навіть якщо ремонт в квартирі вже позаду. Пристрій має спеціальні кріплення, за які його легко підвісити на стіну (навіть гіпсокартонну), як будь-який навісний шафка. За допомогою гнучкого шланга підключається вхід у водопровідну систему, а вихід гарячої води – до змішувача.

прилади для обслуговування однієї точки водорозбору комплектуються власним душовим шлангом/гусаком, тому їх нескладно підключити безпосередньо до змішувача, не переробляючи проводку

Якщо мова йде про потужному приладі, розрахованим на 5 і більше квт, його підключають окремим кабелем від щитка до мережі з напругою 380 в.

для підключення проточних нагрівачів виробники дозволяють використовувати гнучкі шланги, що значно полегшує процес монтажу

Для кріплення бойлера в стіну на дюбелі встановлюються спеціальні анкери (діаметр від 10 мм і довжиною від 100 мм), на які і підвішується прилад.

Потім з перекритої системи водопроводу спускається тиск, в труби врізається запірна арматура і трійники. Щоб продовжити “життя” тену, на вхід холодної води додатково рекомендується врізати фільтри тонкої механічної і глибокого очищення.

для підключення накопичувального агрегату використовуйте жорсткі підводки і кріпите прилад тільки на капітальну стіну, здатну витримати вагу його повного бака

Підключається бойлер через узо в виділену розетку з обов’язковим заземленням. Після включення в мережу на приладі загориться індикатор активності, після чого можна запрограмувати температурний режим нагріву води і тестувати роботу пристрою.

Особливості накопичувального водонагрівача

Як і проточних агрегатів, у накопичувальних водонагрівачів існує класифікація на кілька типів:

  • електричні;
  • на твердому паливі;
  • сонячні.

Електричні бойлери отримали найширше поширення. Прилад являє собою термоізольований бак із захисним покриттям на внутрішній поверхні і електричним тен всередині. Для автоматизації управління і регулювання температури нагріву пристрій оснащується електронним блоком управління.

Основною характеристикою накопичувального бойлера є його обсяг, саме цей показникЄ визначальним при виборі водонагрівача. Як показує аналіз ринку, найбільшою популярністю користуються моделі ємністю від 50 до 150 л. Для захисту внутрішньої поверхні бака можуть використовуватися три види покриттів:

  • титанове напилення;
  • антикорозійне покриття;
  • склофарфорове покриття.

Найбільш дорогі моделі мають титанове напилення, в бюджетному сегменті використовується переважно склофарфор.

Бойлери на твердому паливі доцільно використовувати в приватному домоволодінні або на дачі, оскільки установка такого приладу в багатоквартирному будинку проблематично, оскільки зажадає переробки всієї вентиляційної системи і пристрою димоходу. Крім того, зберігання в квартирі запасу дров або вугілля не збільшує комфорту.

Накопичувальні нагрівачі на сонячній енергії навряд чи зможуть найближчим часом скласти конкуренцію твердопаливним, електричним і газовим агрегатам, оскільки, при високій ціні, їх продуктивність залишає бажати кращого. Ще один істотний недолік-залежність нагріву від освітленості батарей.

Дати однозначну відповідь з цього приводу не можна, оскільки кожен агрегат оптимальний в своїй області. Щоб приймати душ, двом членам сім’ї, зовсім не обов’язково встановлювати громіздкий бойлер. І навпаки, для забезпечення потреб 4-х чоловік, навіть найпотужнішого проточного водонагрівача недостатньо.

Щоб визначити, який пристрій є оптимальним для конкретних умов, нижче наводиться порівняльна характеристика електричних накопичувальних водонагрівачів і проточних систем підігріву.

Вага і габаритні розміри

Оскільки середньостатистична проточна система рідко важить більше 2-х кг, а його розміри не перевищують 300 х 200 х100 мм (це не відноситься до газових колонок), подальше порівняння в цій категорії не має сенсу. Навіть самий компактний накопичувальний водонагрівач має вагу не менше 55 кг і габарити 550 х 500 х 400 мм. Важливо відзначити, що настінне кріплення допускається тільки для моделей об’ємом не більше 120 л, бойлери з об’ємом 150 л і понад, випускаються в підлоговому виконанні.

Що економічніше

Якщо оцінювати, який водонагрівач споживає більше електроенергії проточний або накопичувальний, то відповідь на це гранично чітко сформульований в шкільному курсі фізики:

Для підігріву одного літра води до заданої температури накопичувальні і проточні водонагрівачі витратять рівну кількість електроенергії.

Незважаючи на це, показання лічильника при використанні бойлера буде більше, оскільки в цьому випадку енергія витрачається не тільки на нагрів, але і автоматичне регулювання температури води в заданих межах.

Однак тут не все так очевидно, як здається на перший погляд. Перш за все, нагрів води в ємності накопичувального водонагрівача може істотно перевищувати 600с, що дає можливість змішувати її холодної, збільшуючи реальний обсяг гарячої води.

По-друге, на роботу проточної системи робить істотний вплив температура води на вхідному патрубку і тиску в магістралі, в той час як на роботі накопичувальних систем ці фактори практично не позначаються, іншими словами, робота бойлера стабільна, чого не можна сказати про проточному водонагрівачі.

Роботи по установці і запуску

Монтаж проточних і накопичувальних систем дещо різниться.

Установка проточного водонагрівача найчастіше виконується за допомогою армованих шлангів. Вхід пристрою з’єднується з магістраллю холодної води, вихід – зі змішувачем. Особливу увагу слід приділити електромонтажним роботам. Якщо споживана потужність перевищує 5 квт, підключення повинно здійснюватися через трифазну мережу. Незалежно від того проточний або накопичувальний водонагрівач встановлюється, наявність заземлення є обов’язковою умовою.

Для монтажу накопичувального бойлера 380в не буде потрібно, однак слід переконатися в справності існуючої проводки, або використовувати окремий кабель відповідного перетину. При настінному кріпленні використовують металеві анкерні кріплення діаметром не менше 10 мм, довжина яких не менше 100 мм.

Відмінною особливістю накопичувальних агрегатів є можливість інтеграції безпосередньо в систему подачі гарячої води. Це дозволяє використовувати будь-який змішувач, наявний в квартирі. Для запобігання витоку в основну магістраль, встановлюють спеціальний кран, що перекриває повідомлення між водопроводом і домашніми споживачами.

Підводячи підсумки, можна виділити головні переваги і недоліки накопичувальних і проточних водонагрівачів.

Переваги проточних систем:

  • моментальний нагрів води до необхідної температури;
  • компактність і незначна маса;
  • не вимагають особливого догляду;
  • доступна ціна.

Недоліки:

  • високе навантаження на електропроводку, нерідко необхідна наявність трифазної електропроводки.
  • температура на виході залежить від тиску в системі і температури води, що надходить;
  • водонагрівачі малої і середньої потужності не забезпечують достатнього напору.

Переваги накопичувальних систем:

  • температура води завжди знаходиться в заданих межах;
  • можливість централізованої подачі гарячої води до всіх споживачів;
  • процес нагріву не залежить від зовнішніх факторів.
  • для підключення досить справної побутової електромережі 220в.

Недоліки:

  • необхідність регулярного технічного обслуговування;
  • тривалий термін первинного нагріву;
  • значні габаритні розміри і маса вимагають для кріплення надійної опорної поверхні (бетон, цегляна кладка).

Нижче наводяться відгуки споживачів, які вже зробили свій вибір, який водонагрівач краще вибрати, проточний або накопичувальний.

Вибір фірми-виробника

Не менш часте питання, що виникає при виборі водонагрівача — прилад якої фірми виявиться надійним, зручним і економічним. Як правило, покупець довіряє перевіреним брендам, при цьому важливо не переплатити за гучне ім’я фірми.

Найбільш популярні на ринку прилади таких відомих фірм, таких як:

  • ariston,;
  • bosch;
  • electrolux;
  • thermex.

Ці фірми представляють широкий ряд моделей різної потужності і обсягу, оснащені сучасною автоматикою. Їх використання безпечно, а прилади довговічні.

Накопичувальні водонагрівачі-принцип дії, пристрій і характеристики

Вибираючи між проточним водонагрівачем і накопичувальним бойлером, потрібно враховувати наступні обставини:

  • місткість;
  • споживана потужність;
  • вид нагрівача;
  • спосіб кріплення апарату;
  • покриття корпусу;
  • кількість додаткових функцій.

Розглянемо докладніше по пунктах.

Обсяг накопичувального бойлера

Цей показник визначається виходячи з планованого використання водонагрівача. Якщо він потрібен тільки для миття посуду, то цілком достатньо ємності і 15 літрів.

А для прання, душа та інших подібних потреб знадобиться пристрій об’ємом 100-120 літрів, причому накопичувальний бойлер може забезпечувати одночасне споживання для декількох точок водорозбору.

Потрібно відзначити, що в квартирі обмежуючим фактором є ще й розмір приміщення. При установці приладу в просторому заміському будинку його обсяг може досягати до 200 літрів.

Проточний водонагрівач або бойлер? вибір і обслуговування-поради майстра по ремонту watch this video on youtube

Нагрівачі і потужність

Можливість створення запасу гарячої води в накопичувальному бойлері безпосередньо залежить від його потужності. Залежно від обсягу в пристрої встановлюється один або кілька тенів. Нагрівач являє собою ніхромову спіраль, герметично упаковану в мідну або латунну трубку.

Для невеликого бака ємністю до 15 літрів досить потужності в 1 квт, а ось для накопичувального бойлера 30-50 літрів потрібно потужність вже в 1,5 квт. Ємність більше 80 літрів передбачає установку нагрівача від 2,5 квт. При цьому потрібно враховувати, що час нагріву для великих баків може бути досить значним – до 5 годин.

Як вибрати водонагрівач. Основні характеристики / / forumhouse watch this video on youtubeзастосування нагрівачів, розташованих безпосередньо у воді (мокрих) призводить до поступово відкладення вапняного осаду на них, що знижує ефективність нагріву. Примусова чистка або заміна тенів проводиться не рідше одного разу на рік.

Установка і монтаж

Установка накопичувального бойлера в підлоговому виконанні не складає будь – яких проблем-потрібно просто виставити агрегат в горизонті.

А ось якість стіни для такого виконання бойлера важливо, тому що сумарна вага заповненого водою пристрою може досягати сотні кілограм.

На перегородку встановити такий агрегат проблематично. В даному випадку потрібно виготовити несучу раму зі сталевого куточка розміром не менше 30 х 30 міліметрів.

Проточний водонагрівач: як вибрати і не підірвати квартиру / сантехніка спб / ремонт квартир спб watch this video on youtube

Коротко про електричні водонагрівачі

Електричний водонагрівач складається з регулятора нагріву води, а також трубчастого нагрівача і теплоізольованого бака. Вода, що надходить в бак, поступово нагрівається і витрачається. Моделі деяких виробників оснащені додатковим обладнанням.

Електричний водонагрівач-найкращий помічник для тих, хто боїться газового обладнання. Однак це обладнання навряд чи сподобається тим, хто і так платить за електрику занадто багато

Принцип роботи електронагрівача залежить від того, до якого типу він відноситься. Існують проточні і накопичувальні водогреї.

Бойлери бувають з “мокрим” і “сухим” теном . Перший тип (“мокрий”) – це стандартний нагрівальний елемент, що контактує з водою безпосередньо. На жаль, нерідко це призводить до корозії і зниження ефективності роботи.

“сухі” тени розташовані в спеціальній конструкції, поверхня якої покрита термоемаллю. Настільки незвичайне рішення зробило це обладнання куди більш довговічним.

Електричні водонагрівачі нерідко купують як для постачання гарячою водою житловий будинок, так і який-небудь промисловий об’єкт. Так як нагрівальні елементи працюють в автоматичному режимі, можна з легкістю підтримувати певний режим температури, а періодичний підігрів допоможе заощадити електрику. А компактну версію-проточник на кран-встановлюють на кухні дачі або в будинках тимчасово проживання.

Також сучасні моделі оснащуються спеціальними термоізольованими баками, тому під час підігріву витрата енергії зводиться до мінімуму. Особливою популярністю користуються моделі, оснащені колбою з нержавіючої сталі. Вони більш міцні і надійні.

Навіть якщо бойлер вийде з ладу, полагодити його під силу в домашніх умовах. Потрібно лише знайти відповідні запчастини і виконати ремонт

Порівняльний аналіз проточного і накопичувального бойлерів

обидва види пристроїв відрізняються по безлічі параметрів: ціною, енергоспоживанню, розмірами. І проточний, і накопичувальний водонагрівачі мають свої плюси і мінуси. Фактори, важливим чином впливають на експлуатацію обладнання, представлені нижче.

Розміри накопичувальних нагрівачів залежать від обсягу обраного бака. Щоб правильно визначити необхідну кількість гарячої води на сім’ю, можна скористатися таблицею:

Продуктивність проточного бойлера вважається за швидкістю потоку. Техніка невеликої потужності буде видавати більш тонкий струмінь води. Комфортну швидкість можна порахувати, встановивши відро під краном і вимірявши, скільки рідини витече за одну хвилину.

З швидкості за відповідною формулою обчислюється потрібна продуктивність:

Де w-потужність нагрівача в квт;

T1 – температура надходить свіжої води (для середньої смуги росії взимку – близько 0 градусів за цельсієм, влітку – близько 15 градусів за цельсієм);

T2-задається для нагрівача температура.

Щоб не вплутуватися в обчислення і виміри, можна ознайомитися з інструкціями до конкретних моделей. Серед виробників прийнято вказувати область використання бойлера, а також кількість літрів, яке пристрій може нагріти за хвилину.

Габаритні розміри і вага

якщо мало місця і не хочеться піднімати тяжкості, варто віддати перевагу проточним водонагрівачів. Вони важать не більше двох кілограм. Габаритні розміри такої техніки не перевищують півметра в довжину і п’ятнадцяти-двадцяти сантиметрів завширшки. Таке обладнання просто розташувати навіть в невеликому приміщенні.

Накопичувальні бойлери можуть досягати метра в довжину. Ці системи найчастіше монтують в просторих приміщеннях, або грамотно застосовуючи наявне місце.

Споживання електрики і ціна на нагрівачі

Що вигідніше: проточний водонагрівач або накопичувальний бойлер? найчастіше потенційні покупці відмовляються навіть задуматися про проточному апараті через великі витрати на енергію. Однак такий підхід має недоліки. Ще зі школи фізика твердить, що для підвищення температури одного літра води незалежно від виду приладу потрібно одне і те ж кількість енергії. Таким чином, сумарна витрата електроенергії у проточного пристрою буде менше, ніж у накопичувального. Адже другий витрачає енергію не тільки на підвищення температури води, але ще на збереження її рівня.

Корисно звернути увагу на клас енергозбереження нагрівача: багато сучасних моделей забезпечені «економним режимом». Він позначається буквою ” е ” і має на увазі, що буде витрачатися менше енергії.

Невелика порада: якщо такий режим не передбачений, користувач сам може встановити температуру в 50-55 градусів за цельсієм, що допоможе заощадити електрику.

Якщо говорити про вартість водонагрівачів, то накопичувальні апарати найчастіше обходяться покупцеві дорожче проточних. Хоча не варто забувати, що все залежить від марки і моделі. Більш детально ознайомитися з цінами на водонагрівачі ви можете в нашому інтернет магазині.

Крім того, проточна техніка не вимагає дорогого обслуговування. Якщо подбати про наявність фільтра на надходить воду, то розкривати апарат не доведеться частіше разу на пару років. При цьому накопичувальну техніку необхідно регулярно зливати і чистити від скупчився осаду. Така операція проводиться не рідше разу на рік і часто вимагає заміни магнієвого анода на новий. Відсутність обслуговування систем призведе до збільшення часу нагріву води і падіння температури на виході, а в кінці кінців – до поломки обладнання.

Варто пам’ятати, що навіть при строгому виконанні рекомендацій по догляду за накопичувальним бойлером прослужить він не багатьом більше десятиліття. Термін роботи проточних пристроїв зазвичай набагато більше.

Забезпечення безпеки

Проточні нагрівачі – це трифазна техніка. Вони вимагають окрему проводку, пристрій захисного відключення, заземлення. При неправильній установці перерахованих систем або їх відсутності може статися нещасний випадок, який буде коштувати людині життя.

Нагрівачі з баком-накопичувачем не вимагають установки додаткових систем, їх безпечна експлуатація обмежується проходженням інструкції. Важливо пам’ятати, що розбирати і чистити прилад можна тільки після відключення його від енергомережі.

Монтаж і підключення до трубопроводів

Щоб встановити накопичувальний нагрівач, буде потрібно команда як мінімум з двох осіб. При цьому один буде тримати агрегат, а другий – кріпити його на місце. Для установки пристрою потрібно використовувати утримують елементи, наприклад, анкерні кріплення, які продаються в комплекті з нагрівачем. Після монтажу накопичувальний бойлер необхідно наповнити рідиною, підключити до мережі, потім прогріти, щоб переконатися в справності системи. Не варто забувати, що в наповненому стані такий нагрівач важить досить багато.

До трубопроводу така система підключається просто: на корпусі бака-накопичувача є два підписаних патрубка, один для гарячої води і один для свіжої. Переплутати їх досить складно.

Проточний бойлер можна встановити непомітно. При цьому не обов’язково використовувати спеціальні кріпильні елементи і анкерні болти. Сучасні проточні нагрівачі підключаються так само легко, як накопичувальні: патрубок вхідної води плюс патрубок вихідний. Установка газової колонки проводиться ліцензованими фахівцями після отримання дозволу.

Що краще-проточний або накопичувальний водонагрівач? для відповіді розглянемо плюси і мінуси двох різновидів техніки.

Аналіз основних плюсів і мінусів двох різновидів водонагрівачів показав, що всі пристрої мають як позитивні характеристики, так і негативні.

У багатьох випадках при наявності достатньої кількості вільного місця при вирішенні – який вибрати водонагрівач, накопичувальний або може бути проточний, доцільно віддати перевагу першому варіанту.

Принципова відмінність його конструкції – наявність резервуара, в якому нагрівається вода. Розрізняють напірні і безнапірні моделі водонагрівачів, причому другіВимагають спеціальної подачі води в резервуар (наприклад, за допомогою насоса), а нагріта рідина виходить з них самопливом. Перші ж підключаються безпосередньо до трубопроводу і знаходяться під невеликим тиском, що забезпечує натиск води в крані.

Пристрій накопичувального нагрівача-це:

  • теплоізольований і має внутрішнє антикорозійне захисне покриття корпус,
  • тен,
  • труба підведення холодної води,
  • відвідний трубопровід для підігрітої води і кран.

Схема внутрішнього пристрою накопичувального водонагрівача

Так само як і проточні нагрівачі води, накопичувальні вироби можуть оснащуватися автоматичними системами і приладами контролю. Наприклад, найдешевші моделі нагрівають рідину, після чого ви можете використовувати її, поки не охолоне. Час зниження температури значно збільшується завдяки хорошій теплоізоляції. Автоматичні водонагрівачі мають датчик температури і мимовільно включаються для підігріву при зниженні параметра нижче встановленої межі. Це дозволяє постійно мати можливість користуватися гарячою водою.

Вирішуючи, який водонагрівач буде краще — проточний або накопичувальний, беруть до уваги плюси агрегатів цього типу:

  • невелика споживана потужність электромоделей, що дає можливість підключення нагрівача до звичайної розетки і не представляє небезпеки для електропроводки,
  • можливість тривалого збереження температури нагрітої рідини,
  • можливість роботи в економічному режимі підігріву,
  • здатність «обслуговувати» кілька точок водоспоживання одночасно,
  • наявність в асортименті великої різноманітності моделей водонагрівачів, з числа яких можна вибрати оптимально підходить для певного приміщення конфігурацію (за формою перетину – круглі, квадратні, прямокутні; за типом установки – підлогові і настінні). Також вони можуть бути вертикального або горизонтального виконання.
  • можливість нагрівати воду до температури 30-80 40° c.

Різні моделі накопичувальних водонагрівачів

До недоліків накопичувальних нагрівачів відносяться:

  • наявність об’ємного резервуара, для якого потрібно досить багато місця (орієнтовно для сім’ї з 3-4 осіб за умови постійного використання обирають ємність місткістю близько 100 літрів),
  • можливість невеликих перерв у гарячому водопостачанні в тих випадках, коли ємність майже порожня (для нагріву тільки що набраного резервуара залежно від її обсягу та потужності моделі вимагається від 15-20 хвилин до декількох годин).

Джерела

  • https://masterok-remonta.ru/santekhnika-i-kanalizatsiya/kakoy-vodonagrevatel-luchshe-protochnyy-ili-nakopi.html
  • https://otivent.com/chto-luchshe-gazovaja-kolonka-ili-bojler
  • https://remont-system.ru/vodonagrevateli/protochnyy-ili-nakopitelnyy-vodonagrevatel-chto-luchshe
  • https://makipa.ru/stati/bojlery/kakoj-vodonagrevatel-luchshe-protochnyj-ili-nakopitelnyj-sravnenie/
  • https://technosova.ru/klimaticheskaja-tehnika/vodonagrevatel/protochnyj-ili-nakopitelnyj/
  • https://sovet-ingenera.com/otoplenie/vodonagrevatel/kakoj-vodonagrevatel-luchshe-protochnyj-ili-nakopitelnyj.html
  • https://gidpopechkam.ru/bojlery/protochnyj-ili-nakopitelnyj.html
  • https://trubanet.ru/vodoprovodnye-truby/kakojj-vodonagrevatel-luchshe-protochnyjj-ili-nakopitelnyjj.html
  • https://indclimat.ru/kakoj-gazovyj-vodonagrevatel-vybrat-protochnyj-ili-nakopitelnyj/
  • https://kvanta.ru/vodonagrevateli/protochniy-ili-nacopitelniy-chto-luche
  • https://tehnika.expert/klimaticheskaya/vodonagrevatel/kakoj-luchshe-protochnyj-ili-nakopitelnyj.html
Попередня статтяАфриканський слід в заселенні Європи поставлено під сумнів
Наступна статтяТруба для теплої підлоги-які краще вибрати труби для водяних підлог