Як вивчити чеську мову?

6-18-2018

Подобаеться Вам чеська мова так само, як мені? Приєднуйтесь, цій мові варто приділити вашу увагу, адже ви вже збираєтеся в гості до Праги, правда? Основне питання: як вивчити чеську мову? Я завжди за самостійне вивчення. На безкрайніх просторах мережі мені вдалося знайти безліч безкоштовних матеріалів для самостійного вивчення чеської мови для рівня (А1-А2). Рекомендую учить чешский язык

Універсальна формула вивчення мови
Конкретна мета (бажаний рівень і час підготовки)
Систематичність (головний секрет успіху!)
Позитив від навчання (робіть те, що вам подобається: кажіть, читайте, пишіть, співайте, дивіться)
Сума всього цього дасть вам новий мову в кишені. Отже, як самостійно вчити чеську мову?

Крок 1. Граматика і лексика
Почали ми з безкоштовного відеокурсу і підручника у комплекті з ним. Весела анімація, 10 досить докладних уроків базового рівня А1, хороша озвучка, базовий словниковий запас, вправи, дві контрольні роботи.

Рекомендую і «Чеський за 7 уроків з Оленою Шипілової».

Багато в чому я поділяю підхід і щодо іноземних мов, і їх конкретного застосування за призначенням: тобто безпосередньо говоріння, а не вивчення роками (століттями) заради досконалого результату.

Дійсно хороший мотиватор і супер-пендель для тих, кому він потрібен. Не зовсім згодна лише з приводу вимови. Вимову носіїв мови, на мій погляд, дуже важливо.

Не будучи лінгвістом, чесно визнаю, що роблю помилки в своєму рідному улюбленому великому російською мовою (пробачте і Ви, мої дорогі читачі мої помилки і/або друкарські помилки).

Особисто я щиро радію, коли іноземці намагаються зі мною говорити по-російськи, дякую їм за інтерес до нашої мови і вже точно не підраховую зловтішно чужі помилки! Але всі люди різні і багатьох носіїв неграмотна мова дуже дратує. Зустрічають нас, на мій погляд, по вимові.

Відмінний багатомовний мовної тренажер для вивчення слів і пов’язаних з ними пропозицій. Озвучка від носіїв, добірка слів і картинок до них для розвитку асоціативної пам’яті. Є вправи на повторення. Особлива подяка за надихаючі щоденні листи, з ними про заняття точно не забудеш!

Крок 2. Аудіювання
Аудіювання важливо в будь-якому випадку. Як краще його тренувати?

На мій погляд, радіо добре підходить для цієї мети. Можна вибрати тут або класний ресурс CzechClass101 – чеський варіант подкасту, існуючого на всіляких мовах.

Відмінний аудіоматеріал по системі Berlitz. Дійсно жива мова, потрібні побутові теми. Слухайте і повторюйте. До автоматизму.

Пісні, музика, серіали відмінно тренують розуміння на слух.

Крок 3. Підручник
Дійсно важливий етап – це вибір основного підручника. Після ретельного порівняння підручників в книжковому магазині, ми зупинилися на таких:

Експрес-курс чеської мови відомих авторів Ліди Холы і Павли Бориловой. Відмінний комунікативний курс. Граматика і словник йдуть в додатку і розраховані в основному на самостійну роботу.

Підручник приємно тримати в руках, він озвучений носіями. Є інформація з країнознавства.

Родзинка — забавні комікси про життя чешки Айі. Цей підручник, на мій погляд, короткий зміст підручника «Крок за кроком», який так люблять на мовних курсах. Вони і зрозуміло, крок за кроком мову можна вчити роками і назва підручника це чесно відображає.

Підручник чеської мови. Експрес курс
2. Чеська мова. В. А. Сыркова. Дуже гідний з методологічної точки зору підручник, відмінний представник вітчизняної лінгвістичної школи. Багато вправ, діалогів, текстів на переклади з/на чеська, диктанти і тд.

Крок 4. Подивитися
Мультфільми з Večerníček (Спокійної ночі, малята), особливо Povídání o pejskovi a kočičce – чудові мультики про кішечку і собачку за розповідями Йозефа Чапека (брата Карла Чапека)

Вся історія Чехії в 111 коротких мультиках. Ці кльові мультфільми для рівня A2+, і історія, і гумор, і класна лексика.

Крок 5. Почитати
Безкоштовні газети і журнали в метро, магазинах і тд.

Двухъязычные книги за методом І. Франка. Мої улюблені — адаптовані казки Божени Нємцової.

Адаптована чеська проза з аудиоприложениями.

Дитячі книги. Особливо гарні класичні твори в короткому викладі.

Комікси «Чотирилисник». На прогулянці абсолютно випадково натрапили на дивний магазин коміксів. Я відразу ж заінтригувала милу продавщицю своєї проханням «про що-небудь, що допоможе вивчити чеську». Мабуть, такий покупець був у дитячому магазині вперше, тому як вона подарувала мені журнал і запропонувала повернутися до них, якщо він мені сподобається. Журнал мені сподобався відразу ж, і я взяла ще чотири по акції 2+2. Нас додатково порадували подарунковими грою-меморі, ще одним журналом і побажали успіхів в освоєнні чеської мови. Журнали за змістом цікаві, папір відмінної якості, малювання і головні герої — забавні. Комікси — це чеська фішка! Я в захваті. Та й працівники цього магазинчика точно знають