Будуємо навіс на дачі своїми руками. Навіс на дачі своїми руками: покрокове будівництво

0
77

Будуємо навіс на дачі своїми руками. Навіс на дачі своїми руками: покрокове будівництво

Як зробити навіс на дачі: будівництво простого навісу прибудови до будинку від сонця і дощу з покроковими фото і описом.

Навіс на ганку дачі досить практичне рішення, його зведення не займе багато часу і витрат, навіс захистить від палючого сонця і проливного дощу, до того ж з часом з навісу можна зробити альтанку або веранду.

Будівництво навісу для дачі.

Першим ділом підготуємо матеріали:

  • брус 100×100 мм.
  • дошка для крокв.
  • дошка для обрешітки.
  • саморізи.
  • металеві куточки для кріплення.
  • дюбеля.
  • шифер.
  • шиферні цвяхи (з капелюшками).
  • заставні під кріплення бруса для фундаменту.
  • азбестові або пластикові каналізаційні труби для виливки фундаменту.
  • цемент.
  • щебінь.
  • пісок.

Інструменти:

  • ручний бур.
  • пила.
  • набір викруток.
  • рубанок.
  • молоток.
  • дриль зі свердлами.
  • кельму.
  • ємність в якій можна замішати бетонний розчин.
  • рулетка, олівець.
  • будівельний рівень.

Отже, приступимо до будівництва навісу для дачі.

На ділянці розмічаємо розміри майбутньої споруди, ми будемо використовувати стовпчастий фундамент, для кріплення вертикальних опор навісу знадобиться відлити 4 бетонних підстави.

Розмічаємо місця під фундамент і ручним буром копаємо 4 лунки глибиною — 0,8 м. Для виливки стовпів знадобиться опалубка, можна використовувати наприклад, азбестоцементну або пластикову каналізаційну трубу. Нарізаємо 4 відрізка довжиною близько 60 см кожен.

У кожну лунку спочатку засипаємо і трамбуємо шар щебеню 30 см, потім опускаємо відрізок труби, труба повинна виглядати з землі на 10 см.замішуємо бетонний розчин (1 частина цементу на 3 частини піску), заливаємо розчин в трубу, опускаємо металеву заставну.

Протягом 3 діб бетон буде набирати первинну міцність, після чого можна приступати до подальшого будівництва.

До закладних кріпимо вертикально опори для навісу, використовуємо гвинти з шестигранною головкою.

Поверх опор укладаємо горизонтальну балку, перевіряємо рівнем, балка повинна лежати строго горизонтально, опори вертикально. Кріпимо балку до опор металевими куточками і гвинтами.

Трохи вище щодо горизонтальної балки до стіни будинку кріпимо опорний брус, брус кріпиться на дюбеля. На балку і опорний брус укладаємо під ухилом крокви, кріпимо цвяхами. У балці випилюємо пази під крокви.

Поверх крокв укладається і кріпиться решетування з кроком 0.5 – 0.6 м.між опорами і балкою кріпимо косі балки. Деревину опрацюємо антисептиком і пофарбуємо.

Тепер навіс потрібно вкрити покрівельним матеріалом, оптимальний варіант використовувати профільні листи, вони легкі їх нескладно кріпити. В даному прикладі автор використовував шифер.

Листи шиферу починаємо стелити у напрямку знизу в верх, спочатку стелимо нижній ряд, потім верхній. Шифер кріпимо шиферними цвяхами, забивати цвяхи потрібно у верхній частині гребеня, якщо забивати в нижній частині, вода буде затікати під навіс. Крайні листи шиферу можливо доведеться вкоротити, зробити це можна звичайною пилкою по дереву.

Навіс для дачі готовий, під таким навісом можна розмістити стіл і стільці для відпочинку, в подальшому навіс можна переобладнати в веранду.

Будуємо навіс на дачі своїми руками схема. З чого побудувати навіс на дачі

Перед тим як будувати дачні навіси своїми руками, необхідно виконати проект споруди, підібрати майданчик, визначитися з розмірами і матеріалами.

Душ на дачі на металокаркасі, обшитий профлистом, матеріал можна замінити тентом

Навіс повинен гармонійно вписуватися в загальний архітектурний ансамбль, не захаращувати ділянку, перегукуватися з ландшафтним дизайном, бути зручним, надійним і практичним.

Навіс на дачі з бруса і декоративної решітки

Найбільш затребувані матеріали для самостійного будівництва – метал і дерево. Що дешевше і легше в роботі стверджувати складно, зважимо «за і проти» кожного матеріалу.

Простий навіс для свердловини на дачі

Дерев’яні

Дерев’яна споруда доречна на будь-якому дачній ділянці, вона не вибивається з концепції природної композиції. Дерев’яний навіс на дачі для відпочинку можна побудувати з бруса, оциліндрованих колод, дощок, стовбурів дерев. Для цього не потрібно професійних навичок, працювати можна побутовими інструментами. Прикрашають навіс для дачі, в залежності від обраного стилю, природними матеріалами – корчами, пнями, декоративними гратами, різьбленням, фігурними стовпами, балясинами.

Приклад, як зробити оригінальний навіс для дров на дачі своїми руками

І навіть якщо матеріал ви принесли абсолютно безкоштовно з лісу, дерево погано переносити вогкість, схильне ураження грибками, гризунами, дрібними комахами, гниття, тому його необхідно обробляти спеціальними захисними складами, а це тягне додаткові фінансові витрати.

Як виготовити навіс на дачі своїми руками, фото конструкції зі стовбурів дерев і необрізної дошки, прикрашеної корчами

Металеві

Щоб побудувати металевий навіс на дачі своїми руками потрібно зварне обладнання та навички роботи на ньому. Каркас роблять з круглої або профільної труби різного діаметру. Щоб захистити конструкцію від іржі, її слід добре очистити, заґрунтувати і пофарбувати. Прикрасити металевий навіс для дачі можна штампованої куванням, ажурними гратами, але частіше конструкцію зашивають полікарбонатом – це практично, виглядає легко і не вимагає великих грошових вливань.

Найпростіші споруди для зведення своїми руками-це односхилі навіси для авто на дачі з полікарбонату

Інші варіанти

Творчі та креативні власники ділянок часто використовують підручні матеріали: пляшки, скляні або пластикові, бутовий камінь, прути для плетених конструкцій, солому для навісів на дачі в етностилі, труби пвх, тенти та ін.

Найпростіший навіс для дачі з труб пвх і штор для душа

Дуже красиво виглядають комбіновані споруди, наприклад, металеві стовпи під полікарбонатною дахом, обкладені декоративним каменем, так зазвичай будують навіс для мангала на дачі своїми руками. Добре поєднується дерево, камінь, цегла і скульптурний бетон, споруди виглядають дуже оригінально і додають самобутності в ландшафтний дизайн.

Будуємо навіс на дачі своїми руками підставу під. Під навісом біля будинку.

А ще можна зробити підставу під навіс у вигляді бетонної вимощення (звичайної або замощеної плиткою)

А ось підстава для навісу, яке мені дуже подобається — висока бетонна опалубка

З бетону відливаємо високий бортик (або викладаємо з цегли) — робимо цього бортику ошатну облицювання під грубий камінь. Виходить красиво.

Цей варіант хороший ще в тому випадку – якщо у вас опорні бруси недостатньої висоти… І така опалубка підніме ваш дерев’яний навіс на потрібний вам рівень .

Ось схожий принцип, де опорні стовпи навісу стоять на кам’яних височинах. Це дозволяє використовувати в будівництві навісів навіть короткі обрізи брусів.

Ось ще приклад навісу, де використані короткі під довжині стовпи опори. Опорні бруси поставили на спеціально збудовані стіночки з цегли. Вийшов навіс на коротких ніжках і з красивим пристінком, який можна потім цікаво обіграти, покрити декоративним каменем. Поруч поставити лаву і вогнище для вогню.

Або таку кам’яну стіну-бортик для нашого дерев’яного навісу можна оформити в східному стилі — придумати там фонтанчик, поставити вазони і горщики з рослинами + натикати нічних ліхтариків . І вийде не простий навіс біля будинку, а чарівний куточок, де так затишно усамітнитися або поговорити на хороші теми з одним.

Отже, ми розібралися з підставою для навісів… А тепер давайте поглянемо які ще бувають навіси. І в першу чергу подивимося проект навісу, для якого не треба псувати стіну будинку.

Будуємо навіс на дачі своїми руками підставу. Решетування, обв’язка, протикорозійна обробка каркаса

Щоб зробити навіс на дачі своїми руками з дерева треба освоїти рівень – це основний інструмент. Він допоможе зробити рівну конструкцію. Так як дерев’яне поліно (діаметра 25 см) буде оциліндрованих, його форма близька до ідеальної, тому рівняти буде нескладно. Розглянемо покрокову інструкцію, як правильно зробити обв’язку.

Крок 1 вирівняти стовпи.

Беремо рівень іПритуляємо його вертикально до опори. Якщо все збігається, тоді можна збивати в купу 2 перші опори. Після цього притуляємо рівень знову, міряємо. Процедуру повторювати кожен раз, коли в зв’язку буде надходити нова колона. Після того, як ви зв’яжете все, треба виміряти кут нахилу конструкції на всі боки, оскільки після прибивання крокв вже буде пізно.

Крок 2 встановлюємо крокви.

Найпростіше зробити односхилий будівництво, тоді крокви треба просто укласти під кутом на 1 скат через кожні 70 сантиметрів. Але при спорудженні двосхилим даху доведеться враховувати ще коник. За допомогою схилу і рулетки визначаємо середину приміщення, піднімаємо вертикаль і кріпимо коник на 2 планках. Далі все крокви підганяємо до нього під кутом 45 градусів. Це-ідеальний кут для навісу 4х4 метри. Обрешітку зробити через кожні 50 сантиметрів з бруса 35х55.

Крок 3 обробляємо всі протикорозійними суспензіями.

Можна використовувати стандартну просочення і лак для дерева, але ми рекомендуємо обробляти лаком для зовнішнього каменю. Він характеризується максимальним проникненням в матеріал, захищає дошку на довгі роки і вберігає від біологічної корозії.

Порада професіонала: рекомендується залишати крокви по 30-45 сантиметрів після верхньої обв’язки, оскільки волога може потрапляти на деревину при сильному вітрі або снігопаді. Якою б хорошою не була захист дерева, воно все одно згниє, якщо буде перебувати постійно мокрим.

Попередня статтяЗаписну книжку XV століття виявили в Пскові
Наступна статтяВ Африці жили велетенські кажани