Фахівці IBM створили найменшу монохромний ілюстрацію

0
343

До теперішнього часу всі мікрооб’єкти створювалися за допомогою вирізання їх з більш великих фрагментів. Фахівці компанії IBM спільно з вченими з Цюріхського політехнічного інституту придумали новий спосіб отримання таких об’єктів.


Фахівці IBM створили найменшу монохромний ілюстрацію

Ними була продемонстрована технологія друку з допомогою наночастинок. Ця технологія прискорить створення біодатчіков нанометрового розміру і лінз для відхилення світлового потоку всередині майбутніх оптичних чіпів, а також нанопроводів, які могли б стати основою для перспективних комп’ютерних мікросхем.

Вперше у світі дослідники використовували частинки діаметром 60 нанометрів – приблизно в 100 разів менше людського еритроцита – і змогли надрукувати растрове зображення з роздільною здатністю в одну частинку, що в перспективі дозволить створювати різноманітні наношаблоны в діапазоні від простих ліній до складних схем. При перекладі цього дозволу в стандартний показник «кількість точок на дюйм» – визначає, скільки окремих плям барвника може бути надруковано на певній галузі – виходить значення 100 тис. точок на дюйм, тоді як звичайні методи офсетного друку сьогодні оперує величинами порядку 1500 крапок на дюйм.

В якості демонстрації ефективності та універсальності нового методу дослідники надрукували добре відоме зображення Сонця – алхімічний символ золота, розроблений в XVII столітті Робертом Флуддом. Це зображення складається з 20 тис. окремих золотих наночастинок, діаметром близько 60 нм кожна. Нова технологія друку забезпечила нанесення барвника на кожну точку зображення з точністю до однієї частинки, що і дозволило створити найменшу монохромний ілюстрацію за всю історію друкованого справи.

Попередня статтяНімці розробили презерватив-спрей
Наступна статтяНевидимі нановолокна відштовхують бруд