Парканні стрічки: особливості, плюси і мінуси

0
103

Не так давно на російському ринку з’явилася новинка — парканні стрічки на основі поліпропілену. Цікавий варіант облаштування огорожі навколо земельної ділянки, з яким сайт rmnt вирішив розібратися детальніше. З’ясуємо, які плюси і мінуси є у таких парканів.

Про особливості, недоліки і переваги такого недорогого варіанту будівництва огорожі, як пластикова сітка, портал rmnt.ru детально писав. Один з мінусів цього дуже недорогого матеріалу для парканів-прозорість. Від сусідів і перехожих точно не сховаєшся, все на виду. Стрічки з поліпропілену щільністю 780 гр/м2 позбавлені такого недоліку, паркан буде суцільним, глухим, що захищає ділянку від сторонніх поглядів, вітру і переноситься їм сміття.

Продаються парканні стрічки в рулонах, є три варіанти ширини-47,5, 95 і 190 міліметрів. В якості підстави використовується знайома всім сітка-рабиця або інше сітчасте огорожу. Власне, поліпропіленова стрічка в даному випадку виступає в якості додаткового елемента, прикраси, що робить огорожу суцільним. Монтаж стрічки найчастіше проводиться по горизонталі, смужками, але можна і по вертикалі встановити, і навіть діагональний варіант вибрати. Є приклади, коли стрічку монтували не на сітку, а на натягнуті між стовпами в три або чотири лінії троси. Такий паркан теж вийде суцільним, але не таким міцним, як в разі використання сітки.

До безперечних переваг забірної стрічки відносяться:

  1. є прості стрічки без вигину, 2d, є з v-подібним вигином і ефектом 3d. Вибір кольорів досить великий, можна підібрати огорожу під свій ландшафтний дизайн.
  2. можна використовувати де завгодно, на будь-якому типі сітчастих і гратчастих огорож. Крім того, стрічка може бути використана на балконі квартири, щоб закрити нижню частину перил, облагородити його.
  3. виробники запевняють, що поліпропіленові стрічки витримують температури від -50 до +50 °с, не бояться сонячних променів і з часом не вигорять.
  4. заявлений гарантійний термін становить 10 років, так що прослужить паркан досить довго.
  5. обслуговування мінімальне, не потрібно нічого підфарбовувати, захищати від вуличних умов, можна просто мити зі шланга.
  6. паркану не потрібно фундамент.
  7. монтаж простий. Потрібно встановити стовпи, натягнути сітку або трос, вплести стрічку. Чи впорається будь-який власник ділянки.
  8. доступна ціна. Рулон стрічки довжиною 50 метрів і шириною 47,5 міліметра коштує близько 3 тисяч рублів, шириною 95 міліметрів такої ж довжини — близько 5,4 тисячі рублів, 190 міліметрів і довжиною 26 метрів — до 5 тисяч рублів. В середньому 10 погонних метрів стрічки досить для облаштування півтора метрів паркану. Виходить, що один квадратний метр матеріалу коштує близько тисячі рублів.

Найпростіше, якщо у вас вже є на ділянці сітчастий паркан. В такому випадку він обплітається стрічкою і набуває зовсім іншого вигляду, стає більш надійним захистом.

Мінуси забірних стрічок очевидні:

  1. під поривами сильного вітру міцність конструкції виявляється під питанням.
  2. в якості захисту від грабіжників, зрозуміло, стрічковий паркан поступається і профнастилу, і цеглі, і кованим конструкціям.
  3. незважаючи на можливість вибрати стрічку з 3d-ефектом і наявність різних кольорів, огорожа все одно буде не таким естетичним, як у випадку з цегляною кладкою, куванням, евроштакетніком.

В якості бюджетного і простого в монтажі варіанту будівництва паркану поліпропіленові стрічки заслуговують на увагу. Питання міцності і довговічності залишаються, нагадаємо, що матеріал новий і поки не пройшов належні випробування на практиці.

Попередня статтяУ Перу практикували жертвопринесення кілька тисяч років тому
Наступна статтяВибір кращих ванн з акриловим покриттям