Під шаром попелу в Єгипті знайшли стародавні поселення

0
268

Єгипетські археологи виявили сліди затверділої лави на північному узбережжі Синайського півострова, під якою знаходилися давні поселення.


Під шаром попелу в Єгипті знайшли стародавні поселення

Згідно з припущеннями, виверження відбулося 1500 років до н. е., поховавши під собою безліч будинків, оборонних споруд і гробниць.

Тут, на військовій дорозі поблизу Ель Кантара, розташовувалася фортеця Таро. Лава і попіл обрушилися на це місце з Санторіні, вулкана, пов’язаного з міфом про Атлантиду.

Нове дослідження підтверджує давні свідоцтва, детально описують руйнування прибережних міст у Єгипті та Палестині в часи 15-ї династії (1650-1550 років до н. е..), коли Єгипет завоювали азійські кочовики гіксоси.

Вчені припускають, що пасати сприяли перенесенню попелу з Санторіні, що знаходився на відстані 1,1 тис. км від Таро. На думку археологів, при виверженні вулкана виникло гігантське цунамі, яке принесло лаву. Вважається, що вулкан Санторіні став причиною зникнення мінойської цивілізації, центр якої розташовувався на Криті.

Однак деякі фахівці сумніваються в тому, що лава від вулкана могла досягти Синайського півострова.

В ході археологічної експедиції також було знайдено зміцнення з чотирма цегляними стінами, що відноситься до 18-ї династії (1550 – 1307 рр .. до н. е..).

За словами археологів, фортеця була призначена для оборони від кочівників гіксосів, які прийшли з Сирії та Палестини. Мотив захисту від таких нападів втілений в барельєфах Карнакського храму в Луксорі, повідомляє National Geographic.

При розкопках фахівці також виявили найдавніші останки коней з коли-небудь знайдених в Єгипті.

Попередня статтяNEC розробила рідкий концепт-телефон
Наступна статтяЯпонці створили дитини-андроїда