Варіанти використання митого бетону на дачі

0
94

Доріжки

Садова стежка, виготовлена з митого бетону, виглядає оригінально і дорого. Її головні переваги-міцність і довговічність. Для створення такої доріжки фахівці вирівнюють ділянку, роблять опалубку і засипають поверхню щебенем. Потім ділянка бетонується, а в якості заповнювача виступає галька 10 мм або більше.

Щоб уповільнити застигання бетону, його збризкують водою з цукром або спеціальним гелем. Через 4 години можна змивати перші 5 мм доріжки за допомогою шланга. Готову поверхню необхідно покрити лаком – для естетичності і підвищення зносостійкості. При бажанні стежку можна зробити самостійно.

Вимощення

Необхідний елемент кожного будинку – вимощення, яка захищає фундамент від води під час дощу. Конструкція з митого бетону виглядає набагато привабливіше звичайної, до того ж галька додає їй міцності.

Декоративна вимощення є продовженням фасаду будівлі, тому не варто нехтувати її естетичної складової. При необхідності їй можна користуватися як доріжкою або продовжити забетоновану ділянку, перетворивши в майданчик для відпочинку або патіо.

Опори для лави

Садові лавочки, як елементи ландшафтного дизайну, практично універсальні. Вони відмінно вписуються в будь-який стиль оформлення. Лави, виконані за технологією митого бетону, можуть бути різних відтінків: для їх створення використовується мармурова, галькова або гранітна крихта.

Нарівні з іншими малими архітектурними формами, лави з” кам’яним ” оформленням можуть перетворити дачну ділянку. На відміну від звичайних дерев’яних конструкцій, вони виглядають дорого, оригінально і набагато довше служать.

Вазони

Відмінна знахідка для тих, хто цінує лаконічний і сучасний стиль. Вуличні вазони, квіткарки і клумби – красиве і практичне рішення. Вони не вимагають особливого догляду, їм не загрожує поява корозії, цвілі і грибка.

Бетонні кашпо можна зробити своїми руками. Крім матеріалів (бетону, кам’яної крихти і деактиватора) необхідно мати форму для заливки. Можна придбати як готову, так і змайструвати її самостійно, наприклад, з дерева. Після застигання кашпо, верхній шар потрібно змити водою і жорсткою щіткою.

Плити або панелі для облицювання

Фасадні плити і панелі, створені за технологією митого бетону, виробляються вже давно. Зовнішній вигляд такої будівлі відрізняється особливою фактурністю за рахунок виступаючого на поверхні наповнювача. За терміном служби плити з крихтою наближаються до природних кам’яних матеріалів.

Елементи різних відтінків, форм і розмірів використовуються для обробки будинків, цоколів і декоративних блоків підпірних стінок. Митий бетон відмінно вписується в ландшафт заміського будинку, перегукуючись з газоном і зеленими насадженнями.

Сходи і сходи

Щоб зробити сходи з” кам’яними ” ступенями, існує кілька способів:

  • монтаж відлитих з бетону плит на кахельний клей під розмір готових ступенів.
  • закріплення відлитих з митого бетону плит на металокаркасі.
  • декор готової сходи сумішшю з бетону і дрібнофракційного каменю з подальшим змивом верхнього шару.

В результаті виходить приваблива антиковзаюча декоративна поверхня.

Парканні блоки

Складальні блоки для забору можна придбати в спеціалізованих магазинах, а можна зробити самостійно, сконструювавши знімну форму з дерева або ламінованої фанери. За своїми експлуатаційними властивостями блоки з митого бетону перевершують популярний цегла. Вони не схильні до гниття, руйнування, відмінно витримують низькі температури.

Опори можуть бути повнотілими або пустотними. У другому випадку блоки просто нанизуються на стійки, а всередину заливається розчин. Зверху на стовпи надягають кришки, що захищають опори від атмосферних впливів.

Таким чином, бетон може бути не просто сірою масою, а сполучним матеріалом для декоративної кам’яної обробки, яка буде довго радувати око.

Попередня статтяГарденія-примхлива білосніжна красуня: всі секрети вирощування в квартирі
Наступна статтяРобот Kansei не любить президента Буша