Вчені створили екологічно чисту паливну клітинку

0
370

Дослідники з університету Сант Луїз Міссурі розробили новий вид паливних комірок, який дозволить використовувати для отримання енергії сахарозу, присутню в соках і інших напоях.
За заявою розробників, потенційно така батарея працює в 3-4 рази довше від однієї зарядки, ніж традиційні літій-ионовые батареї.


Вчені створили екологічно чисту паливну клітинку

Творці впевнені, що нове джерело живлення, який також екологічно нешкідливий, оскільки може розкладатися, одного разу замінить літій-ионовые батареї у багатьох портативних пристроях.

Застосування цукру як джерела палива не є новою ідеєю. Цукор у формі глюкози забезпечує енергією всі живі організми. Проте зовсім нещодавно вчені навчилися отримувати з сахарози електрика.

Кілька дослідників вже розробили паливні батареї, здатні працювати на сахарозі, однак варіант, запропонований фахівцями з університету Сант Луїз, виявився більш ефективним і здатний працювати довше.

У ході експериментів ними був створений прототип паливної комірки розміром з поштову марку, який забезпечував енергією кишеньковий калькулятор.

Подібно іншим паливних комірок “цукрова” батарея містить речовини, що відіграють роль ензимів, які виробляють з палива, в даному випадку, сахарози, – електрика. Цей процес супроводжується виділенням води в якості побічного продукту. Однак порівняно з іншими типами паливних комірок “цукрова” батарея має властивість розпадатися, що не забруднює навколишнє середовище.
Zhelezyaka.com

Попередня статтяФотограф відобразив МКС на тлі Сонця
Наступна статтяНімці розробили презерватив-спрей