Ядерні двигуни заощадять NASA мільярди доларів

0
337

Ракети з ядерними двигунами можуть заощадити NASA мільярди доларів при плануванні місії на Місяць, кажуть вчені. Висока ефективність таких ракет дозволить зменшити кількість запусків, необхідних для будівництва місячної бази.

NASA планує відправити перших астронавтів на Місяць до 2020 року. Зведення станції, яку агентство має намір спорудити, обійдеться у мільярди доларів, при цьому самим багатовитратним пунктом в цьому бюджеті стане доставка обладнання.

Стівен Хоуві, директор центру CSNR при Національній лабораторії в Айдахо, вважає, що витрати можна суттєво зменшити, вдавшись до ракет з ядерним двигуном. Команда фахівців в даний момент вивчає, яку вигоду можна отримати при установці ядерного двигуна на ракету NASA Ares V.

Згідно з проектом, Ares V міг би використовувати звичайні двигуни для виходу на земну орбіту, де б він зістикувався з апаратом Orion, там будуть знаходитися астронавти, доставлені з допомогою ракети Ares I. Після цього, як передбачається, розпочнеться друга фаза місії. Ares V разом з екіпажем і вантажем покине орбіту Землі і попрямує до Місяця. В ході цієї фази можна використовувати ядерні двигуни, вважають вчені.

Перші спроби створити ракети з ядерним двигуном були зроблені ще в 60-х рр. минулого століття в рамках проекту NERVA (Nuclear Engine for Rocket Vehicle Application). В ядерному двигуні для руху буде використовуватися водень, який буде нагріватися завдяки ядерним реакціям в урановому реакторі.

Якщо застосовувати такий двигун, це дозволить перевести майже 29 тонн вантажу на Місяць за один запуск Ares V у порівнянні з 21 тонною, якщо не вдаватися до ядерного двигуна. Таким чином, для місячної бази (250 тонн вантажу) потрібно всього 9 запусків Ares V, а не 12.

Хоча в NASA не кажуть, скільки буде коштувати кожен запуск, Стівен Хоуві стверджує, що він обійдеться в 1,5 млрд. доларів. На його думку, навіть з урахуванням коштів, необхідних на розробку ядерного двигуна, NASA заощадить мільярди доларів, повідомляє New Scientist.

Попередня статтяЯк захистити каркасний будинок від мишей?
Наступна статтяВся правда про вересках: кращі сорти, особливості посадки та догляду