Палеонтологи знайшли невідому істоту періоду Мезозою

0
414

Міжнародна група палеонтологів виявила новий вид ссавців, яке жило 125 млн. років тому в мезозойский період у тому місці, де зараз розташовується провінція Хебей, Китай.


Yanoconodon allini

Знахідка стала першим наочним свідченням того, як еволюціонувало середнє вухо у ссавців. Відкриття було зроблено за підтримки National Science Foundation.

Останки істоти, названого як Yanoconodon allini по імені гір Ян (Yan), де вони були знайдені, є першими останками ссавців, виявленими в районі Хебей. Скам’янілості були витягнуті в 300 км від Пекіна.

Дослідники, натрапивши на череп Yanoconodon, виявили структуру середнього вуха, яке являло собою щось середнє між середнім вухом, яке є у сучасних ссавців, і вухом у їхніх найближчих родичів.

Відомо, що ссавці володіють більш тонким слухом, чим інші хребетні. Вчені на протягом більше ста років намагаються знайти свідоцтва того, як еволюціонувало середнє вухо у цих тварин.
Секрет хорошого слуху у ссавців полягає в складній структурі середнього вуха, яке складається з трьох слухових кісточок, відомих як молоточок (malleus), ковадло (incus) і стремінце (stapes), а також барабанної перетинки. У рептилій є тільки одна кісточка (гомолог стремечка, який називається стовпчиком).

Дві додаткові вушні кістки розвинулися у ссавців з квадратної і сочленовной кісток, які відповідно ковадлом і молоточком.

Знайдена тварина під назвою Yanoconodon досягала в довжину 15 см і важив 30 грамів. Воно також відрізнявся наявністю трьох загострених кінчиків, розташованих у лінію на корінних зубах (трикодонтное розташування зубів). З їх допомогою Yanoconodon харчувалася комахами і черв’яками.

Також ссавець відрізняло довге тіло з короткими розташованими з боків кінцівками і кігтями, які ідеально підходили для того, щоб розривати землю, повідомляє National Science Foundation.

Незвичним було й те, що Yanoconodon володів великою кількістю хребців: 26 грудних і поперекових. Більшість існуючих і вимерлих ссавців має 19 або 20 грудних і поперекових хребців. Крім того, у тварини були ребра в поперековому відділі, вкрай рідкісна риса серед сучасних ссавців.

Попередня статтяВ Ізраїлі створили робота для доставки ліків по судинах
Наступна статтяЯк зрозуміти, чи варто вам стати дизайнером інтер’єрів