Як повісити дзеркало на будь-яку поверхню

0
82

Здавалося б, повісити дзеркало не складе труднощів – це не складніше, ніж повісити будь-яку полицю або картину. Але є момент, який визначає рівень складності: дзеркало – це крихкий і важкий аксесуар. Тому процес вимагає не тільки уважності і акуратності, але і певних навичок.

Якщо ви вирішили зайнятися кріпленням дзеркала в передпокої, ванній, спальні або вітальні; на плитку, бетон або гіпсокартон; за допомогою кронштейнів, саморізів або інших фіксуючих деталей, – в першу чергу необхідно уточнити особливості кріплення таких побутових речей на різні поверхні, нюанси монтажу з рамою або без. А також потрібно уточнити у фахівців, як зробити надійніше і безпечніше для подальшої експлуатації домочадцями.

Повісити дзеркало з кріпленням або без не складе труднощів, якщо заздалегідь підготувати необхідний інструмент, фурнітуру і упевнитися, що поруч є помічник, а під рукою – мудрі поради наших досвідчених експертів.

Як кріпити дзеркало до стіни: основні способи

Існує кілька способів монтажу дзеркал на будь-яку поверхню. Найдоступніший і простий – закріпити дзеркало за допомогою спеціальної кріпильної фурнітури з пластиковим фіксатором. Це найбільш бюджетний і швидше за все найнадійніший варіант.

перш ніж монтувати дзеркало, потрібно визначити матеріал стіни і можливість використання того чи іншого способу кріплення. Ось основні варіанти:

  1. спеціальні тримачі-альтернатива більшості варіантів. Дають можливість зняти і знову закріплювати предмети, чудово тримають їх на нерівній стіні. Вони бувають наскрізні і некрізні, з високим виносом – коли залишається зазор між стіною і дзеркалом. Деякі кріпляться впритул до поверхні. Використання таких власників-універсальний спосіб. Незалежно від температури, ультрафіолету і нерівностей власники будуть бездоганно виконувати свої функції до 20 років.
  2. спеціальний клей для монтажу дзеркала. Дозволяє закріпити клей просто, акуратно, швидко, і головне – без свердління. Для кріплення використовують силіконовий герметик або спеціальний клей (на основі синтетичного каучуку) – їх легко знайти в магазинах будматеріалів. Такий варіант підійде для навішування дзеркала на шафу, камінь, гіпсокартон, скло, метал, перегородки з піноблоків. Перед установкою поверхню знежирюють, потім наносять клей точково або штрихами на тильну сторону дзеркала. Такий спосіб довговічний і не вимагає додаткових витрат, але поверхня для приклеювання повинна бути ідеально рівною. Також герметик не завжди підходить для ванної-через високу вологість.
  3. ще один варіант кріплення без отворів в стіні-повісити дзеркало за допомогою монтажного скотча зм. Такий спосіб підходить для скла, мдф і дсп. Ширину стрічки двостороннього спіненого скотча підбирають в залежності від товщини атрибута, витрата матеріалу, що клеїть залежить від площі дзеркальної поверхні. Монтажний скотч не чутливий до сонячних променів і легко переносить температурні перепади, але не підходить для великих дзеркал.
  4. якщо є час і кошти, можна спробувати спробувати інший спосіб-декоративний профіль на місці кріплення нижньої частини дзеркала. Верх кріпимо за допомогою клею або спеціальних власників. Виходить трохи затратно і підходить не на кожну поверхню, але надійно і оригінально.
  5. також для навішування дзеркал використовують саморіз і дюбелі. Таке кріплення здатне витримати до 20-25 кг.

Все, що нам буде потрібно для монтажу вироби – це саме дзеркало, вибране кріплення, рівень, при необхідності — перфоратор або дриль. Швидше за все, знадобляться другі руки – дзеркало зазвичай багато важить, і поводитися з ним слід вкрай обережно.

Як повісити дзеркало без рами

Зараз модно використовувати в інтер’єрі дзеркала без рами – це стильно, незвично і візуально збільшує розмір аксесуара. Такий варіант дизайну дозволяє легко вписати дзеркало в будь-який інтер’єр кімнати.

ось як повісити дзеркало без рами-міцно, органічно і без складнощів, щоб фіксація була надійною і довговічною:

  1. вибираємо спосіб кріплення-монтажний скотч, будівельний герметик для приклеювання дзеркал або спеціальні кріплення/саморізи/дюбеля.
  2. для безпомилкового кріплення за допомогою скотча або герметика прикладаємо атрибут до стіни і позначаємо місце його передбачуваного розміщення.
  3. очищаємо стіну наждачним папером і при необхідності знежирюємо поверхню (спиртом або ацетоном).
  4. аналогічним способом обробляємо амальгаму-зворотну сторону дзеркальної поверхні.
  5. наносимо клей або скотч.
  6. притискаємо дзеркало до стіни стороною, на якій нанесений клей/скотч, тримаємо щільно, акуратно притискаючи 1-2 хвилин – цього достатньо, щоб клейова основа або скотч «схопилися».

Часто без рами вішають дзеркала з великою площею – що має на увазі комбінацію кріплень (наприклад, дюбель+клей) і різних геометричних форм. В такому випадку найзручніше використовувати саме цей спосіб.

другий варіант монтажу дзеркала без рами-закріпити його на саморізи або кронштейни (або будь-який інший тримач):

  1. робимо розмітку кріплення дзеркала на стіні.
  2. перфоратором проробляємо отвори глибиною не менше 5 см.
  3. всередину отворів вставляємо дюбелі і вкручуємо саморізи.
  4. за бажанням можна використовувати декоративні заглушки.
  5. якщо це кронштейн або планка – кріпимо їх за допомогою саморізів на стіну і вішаємо дзеркало.

читайте також, як своїми руками зробити раму з підсвічуванням.

Як закріпити дзеркало в рамі

Дзеркало в багеті – це модно і незвично, концептуально підходить для вітальні, передпокою, залу і навіть їдальні. Рідко можна зустріти дзеркало в рамі у ванній-це пов’язано з вузьким вибором кріплень і низькою збереженням дерев’яного багет у вологому приміщенні. Залізо при високій вологості також може окислюватися.

спробуємо повісити дзеркало в рамі, бюджетно і минаючи складності:

  1. краще використовувати варіант з власниками-металеві пластини потрібно приклеїти за допомогою спеціального клею, рідких цвяхів для дзеркал безпосередньо до амальгамі. Клей вибирають строго по інструкції, так деякі види зворотного боку дзеркал чутливі до герметиків певного виду. Щоб дзеркальна поверхня не облізла, підбирають спеціальний склад.
  2. потім кладуть аксесуар зовнішньою стороною в раму. Поверхня з амальгамою повинна бути звернена у зворотний бік – до вивороту рами.
  3. залишається закріпити гвоздиками або металевими лапками дзеркало в рамі. Перед “пристрілюванням” кріплення лапки або гвоздики – в залежності від вибору – прокладають будь-яким пом’якшувальним матеріалом (наприклад, шматочки двп).
  4. також можна скористатися d-подібним петлями з металу. Прикручені шурупами зі зворотного боку рами, вони відмінно тримають мотузку, на яку можна повісити дзеркало.

читайте також, як правильно розташувати дзеркала в квартирі.

Як повісити дзеркало у ванній на плитку

Щоб аксесуар правильно і довгий час функціонував у ванній кімнаті, потрібно правильно вибрати кріплення. Через перепади температури і підвищеної вологості можна використовувати далеко не всі варіанти. у ванній дзеркало можна кріпити на:

  • скотч;
  • спеціальний герметик;
  • гачки для навішування.

Монтажний скотч зручний тим, що дзеркало можна з легкістю переважити на інше місце. Також цей матеріал не має протипоказань для вологих приміщень.

Якщо з’явилася необхідність монтувати дзеркало у ванній на герметик-варто розсудливо поставитися до вибору клейової основи. Це повинен бути спеціальний засіб для дзеркал з високою міцністю і максимальною вологостійкістю. тут є деякі особливості:

  1. герметик наносять таким чином, щоб відстань між смужками було таким же, як ширина стикувального шва.
  2. під час приклеювання дзеркала до плитки немає необхідності притискати аксесуар із зусиллям, так як можна пошкодити обробку.
  3. обов’язково стежте за збігом товщини дзеркала і плитки – щоб отримати ідеальну площину.

Якщо господар прийняв рішення повісити дзеркало за допомогою гачків, отвори в обробці з плитки роблять виключно свердлом з алмазним покриттям діаметром менше отвору в 2 рази. При цьому процедуру проводять акуратно, натискають без зусилля, щоб не допустити утворення тріщин або відколів. Аксесуар в цьому випадку кріплять аналогічно вище описаного способу монтажу дзеркала без рами.

Поради та нюанси

при виборі дзеркала має сенс користуватися наступними підказками:

  1. посріблена амальгама якісніше алюмінієвої,Але вона менш практична, оскільки страждає від вологості.
  2. товщина дзеркала в ідеалі повинна бути не менше 5-7 мм-тоді дзеркальна поверхня не матиме спотворення.
  3. не забувайте про несучу здатність стіни, до якої будемо кріпити аксесуар.

наступні моменти також важливі для правильного монтажу незамінного атрибута:

  1. у ванній кімнаті дзеркало кріплять так, щоб центр дзеркальної поверхні знаходився на рівні очей.
  2. у передпокої аксесуар вішають так, щоб людина відображався на повний зріст – як правило, вибирають довге і вузьке дзеркало.
  3. коли побутовий атрибут навішують на гіпсокартон, кріплення встановлюють на місцях зчеплення з профілем, або купують спеціальні дюбеля.
  4. експерти радять не направляти світло від лампи в відбиваючу частину, щоб дзеркало не потьмяніло.
  5. кімната стане світліше, якщо аксесуар повісити навпроти вікна.
  6. для приклеювання дзеркал використовують спеціальний клей – його склад має високе зчеплення з поверхнею.
  7. дзеркальні поверхні у ванній вимагають захисту від окислення: з тильного боку по краю дзеркала обережно видавлюють клей-герметик по всьому периметру.
  8. щоб уникнути перекосів, при установці використовують рівень.
  9. занадто великі дзеркала вішають на різні види кріплень-поєднують, наприклад, саморізи і герметик.

Як бачите, повісити дзеркало можна без особливих зусиль. Головне-вибрати відповідний вид кріплень з урахуванням особливостей самого дзеркала, рами, приміщення і поверхні, до якої ви вмонтовуєте аксесуар. Від продуманості, уважності і акуратності дій при монтажі дзеркал залежить якість і надійність кріплення, а також довговічність експлуатації. Якщо ви все зробили правильно – атрибут буде виглядати ефектно і служити безпечно довгі роки.

Попередня статтяВибір кращих ванн з акриловим покриттям
Наступна статтяШпалери для спальні 2021: модні тенденції в дизайні та обробці, новинки, вибір кольору, комбіновані шпалери, поради, правила