Каркасно-щитовий будинок своїми руками. Побудувати каркасно-щитовий будинок своїми руками

0
81

Зміст

Каркасно-щитовий будинок своїми руками. Побудувати каркасно-щитовий будинок своїми руками

Щитовий будинок своїми руками – спеціальна споруда, яка збирається з плоских багатошарових каркасних щитів. За рахунок того, що щити в основному виробляються в заводських умовах, збираються на об’єкті вони за типом конструктора, в результаті на процес будівництва може піти менше місяця.

Каркасно-щитовий з мансардою.

Каркасно-щитовий будинок в московській області є одним з актуальних пропозицій, а також і для інших регіонів нашої країни. Також технологія каркасно-щитового будівництва досить популярна у всьому світі за рахунок простоти зведення та оперативності роботи з монтажу.

Каркасно-щитові будинки своїми руками є дуже надійними і здатні справлятися з підвищеними навантаженнями, тому вони часто будуються в сейсмічно нестабільних районах. Крім того, в каркасно-щитовому будинку оптимальна температура і взимку, і влітку, за рахунок чого можна значно заощадити на опаленні. За типом, як будуть зводити каркас щитового будинку прийнято поділяти його на види:

  • дерев’яний каркас. Збірка каркасної коробки ведеться з пиломатеріалів. Головна перевага-з деревом легко працювати, для розпилювання не потрібно спеціалізований інструмент, недолік – всі дерев’яні конструкції необхідно обробити спеціальними розчинами проти загоряння, грибків, паразитів.
  • металевий каркас. Зводиться з куточків і труб квадратного перетину. Недоліки – для роботи необхідні більш складні інструменти, вартість конструкції буде вище, ніж в разі зведення дерев’яного каркасника. Гідність-споруда виходить більш міцною і максимально стійкою.
  • каркас з лстк. Конструкція має легку вагу і не вимагає додаткової обробки, виділяється тривалим терміном служби. Недолік-висока вартість.

Будівництво каркасно-щитового.

Каркасно-щитові будинки в москві та інших регіонах нашої країни вважаються оптимальним варіантом для дачного і заміського будівництва. Така конструкція досить швидко зводиться, не вимагає значних витрат на будівництво і відрізняється підвищеною міцністю.

На сучасному ринку представлено безліч проектів, які можуть задовольнити запити будь-якого покупця. В першу чергу необхідно подивитися як будується каркасно-щитовий будинок своїми руками на фото або на

Ще одна перевага – прихована прокладка комунікацій, за рахунок чого можна реалізувати будь-які дизайнерські проекти в зовнішній і внутрішній обробці. Серед недоліків будівництва щитової споруди виділяють:

  • дерево необхідно піддавати додатковому захисту від гризунів і грибка.
  • готовий каркасно-щитовий будинок складно перепланувати, тому треба заздалегідь детально продумати планування.
  • досить значна вага щитових конструкцій, тому потрібно брати в оренду кран для їх монтажу.

Щитовий будинок своїми руками: покрокова інструкція. У чому полягає технологія будівництва каркасного будинку: поетапно з картинками

Будівельний ринок останні кілька років заполонили так звані каркасні будинки, які щотижня у величезній кількості зводяться як фірмами, так і своїми руками.

Причина такої любові до «каркасникам» криється в простоті зведення і темпах будівництва.

Поетапне будівництво каркасного будинку дозволяє за один сезон змонтувати повноцінний житловий будинок, який буде досить презентабельно виглядати, і відрізнятися привабливою ціною і економічністю в обслуговуванні. Технологія проста для розуміння і реалізації своїми руками.

Каркасний будинок своїми руками

У чому суть будівництва каркасного будинку

Як зрозуміло з назви, технологія полягає у формуванні якогось каркаса з дерева (дощок або бруса) або металу, з поступовою поетапної обшивкою його шарами з плівок, мембран, утеплювачів та ін.

Така багатошарова конструкція стін дозволяє домогтися хороших теплових характеристик при досить тонких стінах.

Стіна будинку в розрізі без додаткового утеплення пінопластом

Які ж матеріали формують стіну?

  • утеплювач мінеральна вата
  • утеплювач листи пінопласту
  • гідроізоляція у вигляді плівки або мембрани
  • пароізоляція у вигляді дифузійної мембрани
  • листи осб
  • зовнішня і внутрішня обробка

Утеплення каркасного будинку, як ми написали вище, краще робити двох видів. Зсередини утеплюємо будинок мінеральною ватою, а зовні – листами пінопласту.

Листи пінопласту дозволять поліпшити звукоізоляції, вони є відмінним вітрозахистом і при зниженні властивостей мінеральної вати з часом (таке може статися при попаданні вологи або роси всередину стін) дозволять зберегти теплові характеристики будинку.

Утеплення будинку своїми руками за допомогою матів

Гідроізоляція необхідна для захисту утеплювача від вологи, яка надходить зовні у вигляді опадів.

Її необхідно укладати внахлест, фіксуючи спеціальної липкою стрічкою для утеплювача. Це дозволить зробити 100-відсотковий захист від води.

Гідроізоляція стін ізоспаном в каркасному будинку

Пароізоляція фіксується з внутрішньої сторони стіни, і дозволяє стінам «дихати».

Крапельки вологи, які можуть конденсуватися в стіні, спокійно виводяться в кімнати, завдяки чому утеплювач служить набагато довше.

При використанні якісних мембран, ризик утворення грибка на стінах, чорних плям цвілі та інших побічних ефектах герметичних стін знижується до мінімуму.

А пристрій правильної вентиляції каркасного будинку повністю прибирає ці ризики.

Пароізоляція стін зсередини будинку за допомогою мембрани своїми руками

Листи осб прибиваються поверх всієї конструкції, і є основою, до якої будуть кріпитися оздоблювальні матеріали.

Кожен етап робіт можна виконувати своїми руками завдяки легкості будівельного матеріалу. Технологія досить проста, а починати її необхідно з будівництва каркаса.

Обшивка будинку осб-плитами

Перший етап будівництва: фундамент

Як і будь-яке інше будівництво, каркасний будинок починається з зведення фундаменту.

Фундамент може бути:

  • стрічковий
  • стовпчастий
  • пальовий

Решта видів ми розглядати не будемо, так як вони використовуються вкрай рідко.

У чому суть цих фундаментів?

Стрічковий являє собою монолітний фундамент з бетону, який в рідкому стані заливають під несучі зовнішні і внутрішні стіни.

Для цього необхідно нанести розмітку за допомогою кілків і мотузки, помітити місця майбутніх стін, вирити траншеї своїми руками або екскаватором (мінітрактором).

В траншею встановити опалубку, яка може бути знімною, незнімної, придбаної в магазині, взятої в оренду або збитої з дощок або фанери своїми руками.

Готову опалубку гідроізолюємо звичайною плівкою зсередини і заливаємо цементну суміш для стрічкового фундаменту.

Коли вона застигне, необхідно зняти опалубку і перевірити геометрію. При перепадах по висоті-нанести додатковий шар цементу для вирівнювання.

Стрічковий фундамент своїми руками

Стовпчастий фундамент являє собою стовпи, які встановлюються в певних місцях: по кутах, в місцях перекриття, на відстані один від одного не більше 2-2,5 метрів.

Стовпи можуть бути заливні з цементу або збірні з блоків. Заливні робляться також, як при стрічковому фундаменті, тільки вириваються не траншеї, а ями, в які встановлюється опалубка квадратної або прямокутної форми. Опалубка також гідроізолюється.

Стовпчастий фундамент під будинок

Не забувайте при заливних видах фундаменту використовувати укосіни, так як часто рідкий цемент настільки важкий, що розсовує опалубку, збиту своїми руками.

Важливо: не забудьте втопити арматуру в наливних фундаментах або сітку, щоб зробити його більш міцним. Також необхідно на даному етапі встановити анкерні болти.

Як побудувати каркасний будинок 6х6 своїми руками. Каркасний будинок 6х6 своїми руками: покрокова інструкція

Технологія каркасного будівництва будинків — сучасна, економічна, нескладна — заслужено завоювала популярність в москві.

Існує кілька способів зведення таких будинків, і один з них — каркасно-рамковий — полягає в складанні каркаса прямо на майданчику.

Цей метод підходить для втілення будь-якого дизайн-проекту.

А його простота дозволяє обходитися своїми силами, неЗалучати фахівців-будівельників і важку будівельну техніку.

У статті докладно описується покрокова інструкція по збору своїми руками каркасного будинку розміром 6х6.

Проект каркасного будинку 6х6

Плануючи зведення приватного малоповерхового житла в москві своїми руками, можна приймати за основу середній час побудови будинку за каркасною технологією. Воно становить максимум 2 місяці.

Можна звести не тільки житловий будинок, але і гараж, баню і будь-які інші види будівель. Дотримуючись всіх пунктів інструкції, можна домогтися відмінної шумо-, звуко – і теплоізоляції.

План каркасного будинку 6 на 6

Вважається, що будівництво своїми руками завжди вимагає витрат на 10-20% відсотків більше запланованої суми.

Але, навіть якщо враховувати цей факт, каркасне будова зажадає набагато менше витрат, ніж цегляна або блокова будівля. А зведені до мінімуму тепловтрати допоможуть заощадити на комунальних платежах.

У проектній організації або у приватних дизайнерів можна вибрати готовий стандартний проект каркасного житла (одноповерхового 6х6, двоповерхового, з мансардою, з гаражем) або замовити індивідуальний варіант.

Перевага поширеного проекту 6х6 очевидно, адже стандартна довжина дошки якраз становить 6 м.

Процес будівництва, не ускладнений додатковими проблемами з пошуку нестандартних матеріалів, піде набагато швидше.

Фундамент для каркасного будинку 6х6

Для каркасних будинків покрокова інструкція передбачають один з наступних типів фундаменту:

  • стрічково-стовпчастий;
  • стрічковий;
  • пальовий;
  • монолітний.

Перший варіант фундаменту каркасного будинку 6х6 пов’язаний з вбиванням паль і застосовується в місцевості, де влітку з’являються грунтові води, а взимку грунт сильно промерзає.

Встановлюйте цей тип фундаменту в 3 етапи.

  1. зробіть траншеї по всьому периметру майбутнього будинку.
  2. поставте залізобетонні стовпи з певним інтервалом, забиваючи їх на всю глибину промерзання.
  3. залийте траншеї цементом.

Якщо ви віддали перевагу другий варіант, зробіть траншеї і зміцните їх залізними прутами.

Для третього виду фундаменту — монолітного — потрібно встановити цементну платформу.

Каркас підлоги каркасного будинку 6х6

Наступний етап покрокової інструкції — конструювання каркаса підлоги.

  1. для того, щоб деревина не просочувалася вологою від бетонної основи, необхідна гідроізоляція. Покрийте підставу бітумною мастикою або гідроізолом.
  2. по периметру фундаменту зафіксуйте дошки (лежні) з добре просушеної деревини.
  3. між ними покладіть дошки обв’язки способом на ребро через кожні 40-50 см.
  4. до цих дошках прикріпіть лаги-дошки, рівномірно передають навантаження на фундамент.
  5. закладіть листи утеплення (наприклад, плити пінополістиролу).
  6. потім поверх утеплювача покладіть чорнову дерев’яну підлогу і вразбежку закрийте його листами фанери.

Зведення стін каркасного будинку 6х6

Каркас будинку 6х6 збирається з брусів, і від того, наскільки міцно вони скріплені, буде залежати довговічність будови.

Найнадійнішими вважаються кріплення типу шип-паз або вирубки. Для впевненості виробляють додаткову фіксацію за допомогою сталевих куточків, власників, пластин.

Збірка каркаса 6х6 починається з зведення вертикальних стійок фасаду і внутрішніх перегородок з кроком 40-60 см.крім якості з’єднання, важливі і характеристики бруса.

Рекомендується використовувати матеріал заводського виробництва, а не самостійно оброблений. Адже чим краще якість обробки, тим точніше буде підгонка елементів майбутнього будинку 6х6.

Каркасний будинок 6х6 одноповерховий

Будівництво даху каркасного будинку 6х6

Форму і кількість скатів даху можна вибрати будь-які. Як правило, більшість вважає за краще просту двосхилий покрівлю.

Доцільно влаштувати під дахом мансарду. Для цього, монтуючи кроквяну систему, потрібно встановити додаткове утеплення.

Важливо правильно розрахувати товщину бруса: вона залежить від навантаження на покрівлю, а також потрібно брати до уваги сніг, який буде осідати взимку.

Внутрішня і зовнішня обробка каркасного будинку 6х6

Коли каркас і покрівля каркасного будинку 6х6 зроблені, приходить черга утеплювати фасади. На ринку представлено безліч сучасних матеріалів з високими показниками тепло – і звукоізоляції.

Найпопулярніші утеплювальні матеріали — мінераловата і пінополістирол. Утеплювач кріпиться між стійками каркаса і закріплюється монтажною піною.

Фасад обшивають сайдингом, фасадною плиткою, обробляють цеглою, наносять на поверхню фарбу або декоративну штукатурку.

Внутрішню поверхню стін обробляють, як і будь-який інший будинок, шпалерами, керамічною плиткою.

Підлогу покривають лінолеумом, ламінатом або будь-якими іншими підлоговими оздоблювальними матеріалами.

Сучасний каркасний будинок своїми руками. Будуємо каркасний будинок своїми руками з нуля

Отже, весна не за горами, тому настав саме час подумати про початок будівництва свого будинку.

Найпростіше побудувати каркасний будинок своїми руками, для якого не треба наймати додаткової спец техніки, вибирати відповідну для робіт погоду або наймати бригаду.

Нижче ви дізнаєтеся, як побудувати каркасний будинок своїми руками, ми постараємося дати найдетальнішу, покрокову інструкцію.

Так само ви зможете прикинути вартість вашої майбутньої споруди, перед тим, як розпочато будівництво.

Будуємо каркасний будинок своїми руками з нуля

План-проект каркасного будинку

Перше, з чого повинна початися підготовка і будівництво вашого будинку – це план-проект.

Креслення можна намалювати самостійно, а можна замовити в спеціальних фірмах, яких сьогодні досить багато.

З метою економії можна купити готовий проект, або скористатися безкоштовними типовими проектами, які можна завантажити в інтернеті.

Проект каркасного будинку

Якщо ви вирішили проект малювати самостійно, подумайте, чи вистачить вам знань і умінь. Як правило, після начерку ескізу і плану кімнат починаються проблеми.

Якщо ви знаєте, що зможете намалювати в проекті розводку труб, електрики , вказати місця розеток та ін., то ви впораєтеся з самостійними кресленнями.

Якщо про все це ви маєте смутні уявлення, краще з замальовками, які ви накидаєте будинку, звернутися до фахівців.

Вони також допоможуть вам підібрати матеріали і навіть розрахують приблизну вартість майбутньої споруди.

Проект з ескізом

Схема будинку пропонується в інтернеті безкоштовно, використовуйте її для натхнення.

Самостійні проекти можна малювати для дачних будиночків, які не мають складні комунікації і системи проводки електрики.

Ще один проект з ескізом

Вартість проекту становить від 500 рублів до 150 000рублей. Середній проект обійдеться вам в районі 5 000 рублів.

Перший етап: підготовка і фундамент

Першим етапом в будівництві каркасного будинку є підготовка ділянки і пристрій фундаменту.

Для житлового будинку найчастіше вибирають стрічковий фундамент, хоча легкі дерев’яні будинки при відповідних для будівництва грунтах (піщаних) можуть ставитися і на стовпчастий.

Крім того, останні кілька років набирають популярність пальово-гвинтові фундаменти, проте через низьку якість вироблених в нашій країні паль перевага все-таки віддається стрічковим.

Стрічковий фундамент під каркасний будинок

Перш за все, слід розчистити територію і зняти родючий шар грунту. По можливості необхідно позбутися від перепадів. Далі копаємо траншею під опалубку.

Глибина траншеї повинна бути не менше 60 см, тобто нижче точки промерзання. Якщо глибина невелика, то через сезонного руху грунтів фундамент буде підніматися і опускатися, що спровокує його раніше руйнування. Ширина фундаменту повинна бути мінімум 30 см.

Будинок на пальовому фундаменті

В траншеї слід встановити опалубку. Вибір опалубки залежить від вашого гаманця, вільного часу і бажання докласти руку до її створення. Бажаючі заощадити можуть зібрати опалубку зі старих дощок.

Природно між дошками залишаються щілини, в які може проникнути рідкий цемент під час заливки фундаменту. Вирішити цю проблему можна за допомогою плівки, якою вистилаються стінки опалубку.

Щоб під час заливки опалубка не зламалася (так як важкий цемент тисне на стінки з великою силою), встановлюють розпірки. У підготовлену таким способом траншею укладають арматуру.

В цей же час повинні бути встановлені анкерні болти, на які потімБудуть насаджені дошки або брус для нижньої обв’язки.

Анкерні болти також можна встановлювати в уже готовий фундамент, просвердливши під них отвори. Однак цей спосіб вважається менш надійним.

Стовпчастий фундамент для каркасного будинку

Коли всі ці маніпуляції зроблені, можна заливати цемент. Він повинен бути не дуже рідким, по консистенції – як густа сметана. Використовуючи лопату розрівнює поверхню, намагаючись, щоб рівень поверхні майбутнього фундаменту був рівним.

Фундамент повинен застигати кілька тижнів. Якщо в цей час починаються дощі, то фундамент варто укрити плівкою. Незастиглий цемент боїться заморозків, тому всі ці роботи варто виконувати тоді, коли температура не опускається нижче 0 градусів.

Через 3 тижні опалубку, якщо ви використовували знімну, можна знімати. Незнімні опалубки, що продаються в магазинах, чіпати не треба. Вони виконають функцію додаткового захисту основи під будинок від зовнішніх факторів. Але і вартість їх набагато вище, ніж тих, які можна зробити своїми руками.

Опалубка для стрічкового фундаменту, побудована своїми руками з дощок

Вартість самостійно побудованого фундаменту з матеріалами складе близько 2-3 тис.доларів. Будівництво фундаменту від фахівця обійдеться мінімум в 2 рази дорожче.

Схема різних видів фундаментів є в нашій статті .

Зводимо каркас будинку

Будівництво каркаса починається з обв’язки. Зробити її можна з бруса або дошки. Обв’язка – це перший дерев’яний шар, який укладається на фундамент.

Своїми руками каркасний будинок. Як швидко і недорого побудувати каркасний будинок своїми руками

Каркасний будинок-це прекрасна можливість обзавестися власним комфортним житлом за прийнятні гроші і в короткий термін. Але щоб перший сильний вітер або здимання грунту не склали його як картковий будиночок, необхідно знати чітку послідовність виконання робіт і деякі секрети каркасного будівництва. Наводимо покрокову інструкцію, як правильно.

Дизайн-проект і креслення будинку

Істотно скоротити терміни будівництва, уникнути багатьох помилок і зменшити витрату матеріалів вам допоможе дизайн-. Але це не тільки опрацювання інтер’єру кімнат. Дизайн-проект включає в себе і креслення . Для фундаменту, кроквяної системи і каркаса стін вони просто необхідні.

Креслення допомагають розрахувати витрату будівельних матеріалів і навантаження на конструктивні елементи. У них відображені розміри всіх деталей і вузлів, їх пропорції і способи з’єднання, розводка інженерних комунікацій.

Для розробки дизайн-проекту і креслень ви можете звернутися до професійних проектувальників або спробувати освоїти спеціалізовані програми. Для прикладу: archicad, arcon, woodengine, cadwork. Однак врахуйте, що деякі програми вимагають покупки ліцензійного ключа і час на освоєння.

Укладання фундаменту під каркасний будинок

Каркасний будинок може бути самостійно зведений вами на плитному, пальовому, стовпчастому або стрічковому фундаменті. Кожен має свої переваги і недоліки, підходить для певного типу грунту. Як визначити, який з них вибрати?

Аналіз грунту на ділянці під будівництво

Фундамент, підібраний відповідно до особливостей грунту, – не просто надійна основа всієї будови. Це ще й раціональне використання ваших грошових коштів. Не завжди каркасному будинку потрібен дорогий плитний іліглибокого закладення.

Зробити правильний вибір допоможе аналіз землі, взятої з будівельної ділянки. Що він допоможе визначити:

  1. глибину залягання ґрунтових вод. Якщо вони протікають близько до поверхні грунту, доведеться відмовитися від пристрою льоху.
  2. якісний склад землі (дрібний пісок, гравій, глина та ін.). Найкращий варіант для будівництва-гравійний грунт, найгірший-дрібнопіщаний.
  3. глибину промерзання грунту. Чим вона більше, тим більш трудомісткими і дорогими будуть роботи по закладці фундаменту.

Для дослідження можна самому викопати яму глибиною не менше півтора метрів, взяти проби землі і віднести їх в лабораторію. Менш трудомісткий варіант-запрошення інженерів-геологів безпосередньо на будівельний майданчик.

Особливості стрічкового фундаменту

Стрічковий фундамент являє собою замкнутий контур з армованого бетону. Його прокладають під несучими стінами будинку по всій їх довжині.

Незважаючи на трудомісткість і дорожнечу укладання, стрічкове підставу є оптимальним варіантом для каркасного будинку. Воно має велику несучу поверхню, дозволяє облаштувати підвал і виконати будівельні роботи навіть на пучинистому грунті.

Послідовність зведення стрічкового фундаменту:

  1. риття траншеї і укладання піщаної подушки на її дно.
  2. гідроізоляція стінок траншеї.
  3. монтаж дерев’яної опалубки.
  4. збірка і установка армуючої сітки.
  5. заливка опалубки бетоном і його ущільнення.

Висота стрічкового фундаменту повинна бути мінімум в 2 рази більше його ширини. При таких умовах в ньому не виникає поперечна деформація.

Пальово-гвинтовий фундамент – просте і доступне підставу для будинку

Пальово-гвинтовий фундамент дозволяє без досвіду будівництва зводити житловий будинок на слабких і ділянках з нерівним рельєфом. Він стає надійною опорою для стін, так як палі міцно чіпляються за тверді породи нижче рівня промерзання грунту.

Гвинтові палі-металеві стрижні, на загострені кінці яких приварені лопаті. Така конструкція дозволяє просто вкрутити їх в землю, як свердло. Це можна зробити за допомогою спеціальної техніки або вручну. Але в останньому випадку знадобиться не менше трьох осіб.

Укладання стовпчастого фундаменту

Столбчатое підставу зводять тільки на стабільних грунтах з високою несучою здатністю.

Роботи виконують покроково:

  1. за обраним периметру в землі бурять круглі свердловини.
  2. у них встановлюють пов’язаний з арматури металевий каркас.
  3. опускають в свердловини опалубку з обсадних труб.
  4. обрізають надземні елементи по одному рівню.
  5. заливають свердловини бетоном і ущільнюють його.

Висота оголовків (надземна частина стовпів) не повинна бути менше 400 мм.в іншому випадку деревна обшивка підлоги буде гнити від постійного впливу вологи.

Плитний фундамент – коли чималі вкладення виправдовують себе

Плитний фундамент по праву вважається найдорожчим. Це пов’язано з великою несучою площею, яка є головним достоїнством монолітного підстави.

Побудований на такій плиті будинок захищений від перекосів, адже навіть при впливі сил морозного обдимання він рухається разом з фундаментом.

Технологія укладання підстави передбачає

  1. зняття верхнього шару грунту (родючого).
  2. укладання геотканини, засипку піщано-гравійної подушки і її трамбування.

Висота плитного підстави зазвичай становить 100 мм .

Попередня статтяЯк вибирати книги для саморозвитку?
Наступна статтяВизначення товщини фанери для підлоги. Яку фанеру можна використовувати?