Сорт картоплі вимпел: характеристика і опис, фото, відгуки

0
73

Вміст

  • 1 історія появи
  • 2 опис насіннєвої картоплі сорту вимпел
    • 2.1 кущ
    • 2.2 бульби
  • 3 характеристика картоплі вимпел
    • 3.1 смакові якості картоплі вимпел
    • 3.2 терміни дозрівання
    • 3.3 врожайність
    • 3.4 де вирощують
    • 3.5 стійкість до захворювань
  • 4 переваги та недоліки
  • 5 правила і схема садіння
  • 6 рекомендації по догляду
  • 7 збір і зберігання
  • 8 висновок
  • 9 відгуки дачників про картоплю вимпел

Картопля вимпел відноситься до числа нових перспективних видів культури. Він відрізняється високою і стабільною врожайністю, а також підвищеною стійкістю до несприятливих зовнішніх факторів. І, незважаючи на те, що він зовсім недавно з’явився на ринку, але вже зміг про себе заявити. Щоб сорт показав максимальну результативність, необхідно враховувати деякі правила посадки і агротехніки.

Картопля вимпел підходить для промислового і приватного вирощування

Історія появи

Цей сорт культури отриманий завдяки зусиллям російських селекціонерів. Над створенням працювали співробітники внді картопляного господарства імені а. Г. Лорха, а також тов агроцентру коренево. Метою створення було отримати вид культури, який зміг поєднувати підвищену життєздатність і високу врожайність при вирощуванні в регіонах з різними кліматичними умовами. Основою для його створення став знаменитий сорт пікассо і гібрид 128-6.

Судячи з заявлених характеристик вимпела, він зміг поєднувати кращі якості своїх прабатьків, а за деякими показниками навіть перевершити їх. Після вдало проведених сортовипробувань це картопля був включений в держреєстр росії в 2016 році.

Опис насіннєвої картоплі сорту вимпел

Вимпел відрізняється від інших сортів культури зовнішнім виглядом кущів і бульб. Тому важливо знати ці особливості, що дозволить безпомилково визначити його на грядці і овочесховище.

Кущ

Картопля вимпел характеризується середніми і високими кущами проміжного типу, висота яких досягає 50-60 см.пагони міцні, салабообліственние, середньої товщини, спочатку пряморастущіе, а в міру зростання відхиляються в сторони. Кожен кущ складається з 3-4 стебел.

Листя у вимпела середнього розміру, світло-зеленого відтінку, закритого типу. Пластини мають невелику хвилястість по краю, а жилки на них виражені помірно. В основному листя розташовані у верхній частині пагонів.

Квіти у картоплі вимпел невеликі, їх діаметр близько 0,7 – 0,8 см. Бутони зібрані в верхівкові суцвіття по 2-3 штуки. Віночок білого забарвлення, спайка меду частками гладка. Антоціановий відлив всередині нього незначний або повністю відсутній.

Коренева система добре розвинена. Під кожним кущем за сезон утворюється 7-12 картоплин. Причому всі вони одномірні, середнього розміру. Дрібні екземпляри трапляються рідко. Коренева система складається з численних всмоктуючих відростків, а також коротких і середніх столонів. Це і забезпечує повноцінний розвиток кущів навіть в несприятливі сезони для культури.

Бульби

У вимпела бульби овально-округлі з сітчастою поверхнею. Середня вага картоплин становить 96-140 г. Шкірка тонка, але міцна. Тому цей сорт картоплі підходить для механізованого збору врожаю. Картопля вимпел, згідно з описом сорту і фото, має рівномірний жовтий відтінок. Очки рідкісні, глибина їх залягання середня. Вихід товарних картоплин у сорту вимпел становить 82-98%.

М’якоть щільної консистенції, кремового кольору. При контакті з повітрям вона зберігає свій відтінок. У процесі приготування м’якоть злегка розварюється. Вміст крохмалю в бульбах вимпела становить 13-16%.

Лежкість сорту 93%

Характеристика картоплі вимпел

Рівень продуктивності сорту можна визначити, якщо порівняти його характеристики з іншими видами культури. Тому їх потрібно вивчити, що також допоможе зрозуміти, які умови найбільш підходять для вирощування картоплі вимпел.

Смакові якості картоплі вимпел

Фахівці оцінюють смакові якості цього столового сорту, як хороші. За кулінарним типом його відносять до категорії cd.

Картопля вимпел можна використовувати для:

  • смаження;
  • запікання;
  • відварювання в «мундирі» і очищеному вигляді;
  • перших, других страв;
  • пюре.

Важливо! на основі даного сорту також можна готувати начинки для пирогів, млинців, вареників, так як вони мають однорідну консистенцію.

Терміни дозрівання

Картопля вимпел характеризується середнім терміном дозрівання. Тривалість вегетації від появи сходів до збору врожаю становить 80-100 днів, в залежності від кліматичних умов регіону вирощування. Бульби повністю дозрівають до початку або середині серпня.

Врожайність

Сорт вважається високоврожайним. З 1 кв. М площі можна отримати до 5-6 кг товарних бульб. За результатами сортовипробувань було встановлено, що середній рівень врожайності коливається в межах 241-430 ц на 1 га.

Де вирощують

Сорт вимпел рекомендований до вирощування на території північно-західного, центрального, центрально-чорноземного регіонів. Однак він має здатність швидко адаптуватися до будь-яких кліматичних умов. І судячи з відгуків городників, його можна вирощувати у всіх регіонах росії.

Стійкість до захворювань

Вимпел відрізняється високим природним імунітетом. Ця картопля несприйнятливий до золотистої нематоди, раку. Також при дотриманні правил догляду сорт стійкий до парші звичайної, ризоктоніозу, кореневої гнилі.

Згідно з твердженням оригінатора, вимпел не страждає від фітофторозу. Але проведені сортовипробування показали, що сорт сприйнятливий до даного захворювання по бульб і бадиллі в середньому ступені. Тому не варто нехтувати профілактичними обробками.

Переваги і недоліки

Картопля вимпел має багато переваг, що виділяє його на тлі інших сортів культури. Але також у нього є і певні недоліки. Тому необхідно заздалегідь ознайомитися зі слабкими і сильними сторонами цього виду.

Картопля вимпел стійкий до виродження

Основні переваги:

  • висока врожайність;
  • здатність адаптуватися до різного клімату;
  • посухостійкість;
  • підходить для механічного збору врожаю;
  • універсальність застосування;
  • відмінні споживчі якості;
  • хороша лежкість;
  • невимогливість до догляду і складу грунту;
  • високий життєвий потенціал.

Недоліки:

  • середня стійкість до фітофтори,
  • схильний до ураження колорадським жуком.

Правила і схема посадки

Щоб отримати високий урожай картоплі вимпел, необхідно готувати ділянку ще з осені. Для цього потрібно його перекопати на глибину 20 см, видалити бур’яни, а також внести на кожен кв. М площі по 10 кг перегною, 40 г суперфосфату і 30 г сірчистого калію. З приходом весни ділянку необхідно повторно розпушити і розрівняти поверхню.

Посадкові бульби вимпела також потребують передпосівної підготовки. Їх необхідно за три тижні до висадки внести в світле приміщення з температурою +15 °с і розкласти в один шар на рівній поверхні. Періодично картоплю потрібно обприскувати водою і перевертати, що сприяє рівномірному розвитку відростків.

Рекомендована схема посадки для сорту вимпел 35 на 60 см. Оптимальна глибина: 10 см на легких грунтах і 7 см на важких.

Важливо! розрізати насіннєві бульби вимпела не рекомендується, так як це негативно відбивається на розвитку кущів.

Рекомендації по догляду

При вирощуванні картоплі вимпел потрібно дотримуватися стандартних правил агротехніки. Через десять днів після посадки необхідно провести поверхневе розпушування грунту на ділянці на глибину не більше 1,5 см.це дозволяє поліпшити аерацію грунту і таким чином прискорити проростання бульб. Надалі необхідно регулярно проводити прополку в міру наростання бур’янів, поки кущі картоплі не зімкнуться.

Вимпел є посухостійким сортом. Але в разі тривалої відсутності дощу рекомендується проводити полив. При цьому важливо, щоб промокання грунту становило 7-10 см.

Кущі цієї картоплі рекомендується підгортати двічі в процесі їх розвитку. Перший раз це потрібно робити, коли довжина пагонів досягає 18 см, а другий – через десять днів після цього.

Сорт добре відгукується на підгодівлі. Перший раз застосовувати добрива потрібно в період активного нарощування пагонів. В цей час актуально використання нітроамофоски з розрахунку 30 г на 10 лВода. Друга і третя підгодівлі рекомендовані на етапі появи бутонів і після закінчення цвітіння. У дані періоди рекомендується використовувати суперфосфат 40 г і сірчистий калій 30 г на відро води.

Добрива можна вносити і в сухому вигляді з обов’язковою закладенням в грунт

Збір і зберігання

Збір врожаю вимпела рекомендується проводити, коли кущі починають різко жовтіти. Даний ознака свідчить про повне дозрівання бульб. Зазвичай це відбувається в середині або кінці серпня. Копати картоплю рекомендується в суху ясну погоду. Після збору його потрібно розкласти і залишити на ділянці на дві години. Після закінчення терміну очікування урожай необхідно перенести в приміщення для тривалої просушування.

Через три тижні картоплю рекомендується перебрати, відсортовуючи браковані плоди, а також насіннєві бульби. Після цього урожай потрібно перенести в підвал. Оптимальна температура зберігання + 2-4 °с, вологість близько 65-70%.

Висновок

Картопля вимпел зумів поєднувати кращі якості культури, тому він стає все популярнішим з кожним роком. Цьому сприяє, перш за все, його невибагливість, витривалість, висока врожайність. До того ж вимпел характеризується хорошим смаком, а також універсальністю застосування.

Відгуки дачників про картоплю вимпел

Катерина смоліна, 54 роки, м тула

Вирощую цей сорт картоплі протягом трьох останніх років. Можу сказати, що вимпел дає хороший урожай навіть при відсутності регулярного поливу. Під кожним кущем утворюється близько 8-10 бульб. Зберігається урожай в підвалі відмінно до нового сезону, не проростає. Смак хороший, пюре на його основі виходить ідеальним.

Сергій хоркін. 51 рік, м калуга

Картопля вимпел відкрив для себе три роки тому і з кожним сезоном розмір ділянки, призначеного для нього, постійно збільшую. Сорт подобається хорошим товарним виглядом, смаком і високою продуктивністю. А так як я реалізую вирощений урожай, то для мене це важливо. Помітив, що вимпел користується підвищеним попитом у покупців.

Попередня статтяПросте і швидке отримання терпентину
Наступна статтяРобот-хірург врятує від втрати крові